Košarkaši Zadra očekivano slavili protiv Zagreba

Buđenje u drugom dijelu i priprema za Partizan
Partizan Zadru stiže u dobro vrijeme. Momčad Aramisa Naglića je u ponedjeljak slavila u gostima kod MZT-a i ostvarila prvu i vrlo važnu pobjedu u ABA ligi, tako da u seriji od dvije pobjede očekuje vrlo jakog protivnika

Kada nakon prve četvrtine primiš 32 koša od potencijalno najslabije momčadi lige, koja je u zadnje vrijeme doživljavala traumu za traumom, znači da neke stvari i nisu funkcionirale najbolje. No, to se možda i moglo očekivati, jer je Zagreb Zadru "došao" u vrijeme između važne pobjede na gostovanju kod MZT-a u ABA ligi i subotnjeg dvoboja protiv Partizana. Zadar je, naravno, u konačncii glatko slavio, a više-manje svima, kako na tribini, tako i na parketu, u mislima je bio idući dvoboj Zadra. A Partizan Zadru stiže u dobro vrijeme. Momčad Aramisa Naglića je u ponedjeljak slavila u gostima kod MZT-a i ostvarila prvu i vrlo važnu pobjedu u sezoni, tako da u seriji od dvije pobjede očekuje vrlo jakog protivnika.

Što se tiče dvoboja protiv Zagreba, radilo se više o treningu, nego o nekoj ozbiljnoj utakmici u kojoj su Zagrepčani nešto pokazali u prvom dijelu, ali više radi usporenosti zadarskih košarkaša, nego svojom dojmljivom igrom, dok su u drugom dijelu stvari sjele na svoje mjesto. Što se tiče same statistike, najzanimljivija činjenica da je Zagreb imao čak 51 posto šuta za tri, a niti Zadar nije puno zaostajao, pogodivši 16 trica iz 35 pokušaja.

I do poluvremena nije to izgledalo dobro. Pogotovo u obrani. Zagrebaši su "prodali" niz kontri, imali velik broj otvorenih šuteva, što su kažnjavali najviše Martin Junaković i Zadranin Franko Šango. Druga četvrtina je bila nešto bolja, barem što se tiče obrane, ali Zagreb je također malo "stisnuo" pa Zadrani do poluvremena i nisu mogli steći značaniju prednost.

Žustro su Zadrani krenuli u drugio dio, očito željevši što prije riješiti pitanje pobjednika. S dvije ukradene lopte napravili su seriju od 6:0 pa je strateg Zagreba morao pozvati minutu odmora. Nije pomoglo. Ivanov je pogodio tricu za 65:53, ali uzvratili su za Zagreb Palokaj i Junaković pa je Zagreb ponovno došao na jeznomankesti zaostatak. Obrane i dalje nisu bili na razini i Zagreb, kroz opuštanu igru, nekako držao "glavu iznad vode", ali to je "mravima" sve teže polazilo za rukom.

Pogodio je Vuković nakon skoka u napadu pa Knowles pa Krajina nakon skoka u napadu i već je bilo 20 razlike. To je više-manje bio kraj nadanja za goste. Ostatak dvoboja može se "staviti" u rubriku revija.

Do stotke se došlo početkom posljednje dionice, kada je Zadar otišao i na +30. Tornado je bio dobre volje i na kraju zapjevao "Došao je i taj dan, umr'o je Partizan....", i tako na najbolji način najavivši subotnji dvoboj.