8 C°

Ostali u mraku gostovanja

11.12.2009. 23:00

Puntamičani nisu uspjeli ni četvrto gostovanje ove sezone zaključiti pobjedom, ali im za utjehu ostaje skupo prodavanje kože koje su priredili domaćim košarkašima. Štoviše nakon mirne prednosti domaćina s desetak poena viška tijekom većine susreta, zeleni su je uspjeli sustići u posljednjoj dionici, no spretniji Brođani ipak su uspjeli osvojiti važne bodove.
Krenuli su košarkaši Svjetlosti furiozno na otvaranju, pa su već nakon par početnih minuta imali deset poena prednosti (12:2). Bude se Puntamičani te preko Mrve i Petanija vraćaju na tek minus četiri (14-10). U sljedećih nekoliko napada Brođani preko raspoloženog Spahije odlaze na 19:10, a do kraja prve dionice zeleni najviše zahvaljujući kapetanu Mrvi uspijevaju doći tek na minus šest zaostatka (23:17).
Drugu četvrtinu je otvorio tricom povratnik u momčad Olivari (23:20), no brzo odgovara Pilepić i opet je plus osam za domaćine (28:20). Nastavilo se igrom koš za koš sve do kraja poluvremena koje je Svjetlost zaključilo s plusom od 11 poena nakon Karlovićevog polaganja (41:30). Djelovalo je da su Brođani dosta čvrsti u nakani da održavaju finu prednost od desetak koševa pogotovo nakon što su u 25. minuti serijom 6-0 otišli na visokih 55:40. Ipak Plantakovi igrači pronalaze inspiraciju i malo-pomalo počinju nagrizati prednost Svjetlosti. Pogodio je tricu Pavić, pa Petani, a Ivanov je počeo pronalaziti put do obruča i do početka četvrte četvrtine bilo je samo minus devet (67:58). Početak posljednje dionice bio je dosta traumatičan za Svjetlost, jer je Mrva s dvicom i dvije trice doveo zelene na tek dva minusa (70-68), a izjednačenje je uslijedilo 37. minuti kad je Ivanov sa crte za slobodna bacanja postavio na 72:72. Bonus Puntamičana je tada počeo uzimati svoj danak i to je na najbolji način iskoristio Spahija pogodivši četiri bacanja u nizu za 76:72. Brzo je uzvratio Petani svojom drugom tricom (76:75) i to je bilo najdalje dokle su košarkaši Borik-Puntamike stigli. Ćosić i Karlović svojim poenima odvode Brođane na plus pet (80:75) i nije ostalo vremena za ništa drugo nego zelenima ući u penal završnicu u kojoj su na njihovu nesreću bili precizni Raić, Ćosić i Pilepić i sav trud Plantakovih igrača je ostao nenagrađen.
Na kraju kad se sve sumira može se konstatirati da su Brođani pobjedu ostvarili na račun više raspoloženih pojedinaca predvođenih Spahijom koji je ostavrio dvostruki-dvostruki učinak 25 poena i 10 skokova, Pilepićom koji je pridodao 21 poen te svestranim razigravačem Ćosićem koji je uz 10 ubačaja imao 7 uspješnih dodavanja.
Kod Puntamičana standardno je bio odličan kapetan Mrva s 26 poena i 5 skokova dok je Ivanov sakupio 14 poena. Bode u oči podatak od čak 37 slobodnih bacanja na strani domaćina dok su zeleni imali za tako nešto priliku tek 15 puta dok se ipak ne može očekivati nešto više na gostovanju s čak 16 izgubljenih lopti koliko su ukupno imali Plantakovi igrači protiv Svjetlosti.

SVJETLOST – BORIK-PUNTAMIKA 85:79

(23:17, 18:13, 26:26, 18:23)SLAVONSKI BROD – Gradska dvorana. Suci: Saša Šarac (Osijek), Loriano Legović (Rijeka) i Denis Hadžić (Pula).SVJETLOST: Ćosić 10 (3-4), Caktaš, Pilepić 21 (8-8), Norac 10 (1-1), Kovač, Kovačević, Raić 5 (3-6), Spahija 25 (7-7), Vukičević 1 (1-4), Karlović 13 (4-7), Diminić.BORIK-PUNTAMIKA: Petani 12 (0-2), Ivanov 14 (4-7), Čakarun 2, Pavić 9, Dražović, Dević 6 (2-2), Mrva 26 (3-4), Marin, Troskot, Jurjević 7, Baždarić, Olivari 3.Šut za 2: Svjetlost 23-41 (56%); Borik-Puntamika 20-33 (61%).Šut za 3: Svjetlost 4-14 (29%) Ćosić 1, Pilepić 1, Karlović 1, Norac 1, Borik-Puntamika 10-26 (38%) Pavić 3, Mrva 3, Petani 2, Jurjević 1, Olivari 1.Slobodna bacanja: Svjetlost 27-37 (73%); Borik-Puntamika 9-15 (60%).Skokovi: Svjetlost 28 (22+6); Borik-Puntamika 28 (23+5).