Uraganski početak za pobjednički odmak

11.12.2016. 23:00

Zadranke su došle do šeste pobjede u sezoni nakon što su vodile cijelu utakmicu. Ipak, dramu protiv Požege nisu uspjele izbjeći budući da je M. Lovrić 37 sekundi prije kraja smanjila na 75:73. U sljedećem napadu ista igračica radi prekršaj na Sikirić koja pogađa jedno od dva bacanja za 76:73 22 sekunde prije kraja. Gošće, logično, idu na tricu koju promašuje P. Lovrić nakon čega Mandić radi prekršaj na Jelenković koja također pogađa jedno od dva bacanja. Tako je 16 sekundi prije kraja na semaforu bilo 77:73.
Gošće tada ne koriste napad, a sjajna Dedić krade loptu protivnicama i sedam sekundi prije isteka vremena postavlja konačnih 79:73. Domaće su tako obranile ono što su gradile svih 40 minuta, a za razliku od dosadašnjih utakmica, najveći posao napravile su već u početnim minutama. Serijom 17:2 Zadar je od 1. do 6. minute s 2:3 otišao na 19:5 i tako doveo utakmicu pod kontrolu dok svi gledatelji još nisu ni stigli u dvoranu. Ipak, prednost je trebalo sačuvati pred navalom Požežanki koje su Zadranke dugo držale na dvoznamenkastom zaostatku. Gošće se nisu pomirile s takvim raspletom, te su kako je utakmica išla kraju “grickale” prednost domaćih.
Kada je Dedić tri minute prije kraja pogodila za 75:68 činilo se da Požežanke nemaju više aduta, ali Mandir, Soldo i društvo ni tada nisu željele potpisati kapitulaciju. U konačnici, nisu gošće bile daleko, čak i mnogo bliže nego što bi to konačnih plus šest za Zadar moglo sugerirati. S druge strane, igračice s Višnjika, koje je predvodila raspoložena Dedić, uspjele su u trenucima kada se činilo da im utakmica klizi iz ruku zadržati dovoljno koncentracije za pobjedu.
– Znali smo koliko je Požega neugodna, posebno njene najiskusnije igračice. Riječ je o vrlo prodornoj i šuterskoj ekipi protiv koje smo dosta griješili i to baš na detaljima na kojima smo radili u pripremi utakmice. Nisam zadovoljna ni reakcijom Nike Jelenković na treninzima prošli tjedan pa je Glorija Sikirić sa slomljenim prstom morala preuzeti svu odgovornost i tako izvukla utakmicu – rekla je Marija Mazija, trenerica Zadra, koja je najveći dobitak s ove utakmice vidjela u činjenici da je njena ekipa cijelu vrijeme bila u vodstvu.
– Iako nismo igrali kako smo htjeli na kraju smo pobijedili. Stoga nemam što zamjeriti mojim djevojkama, od kojih mnoge imaju tek 15-16 godina. Jedino s čime nisam zadovoljna je to ako po govoru tijela osjetim da neka igračica nije potpuno u utakmici.

ZADAR – POŽEGA 79:73

(21:13, 25:20, 19:25, 14:15)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 150. Suci: Mirčeta, Bralić, Lovrić (svi Šibenik).
ZADAR: Oštrić 11, Jelenković 2 (2-4), Dujić 17 (3-5), Dedić 29 (1-1), Sikirić 6 (1-5), Vojvodić, Budija, Mandić 8 (0-1), Čavić, Šolić 6. Trenerica: Marija Mazija.
PLAMEN POŽEGA: M. Lovrić 14 (1-1), P. Lovrić 9 (2-4), Vojtulek 10 (4-10), Bašić, Mandir 20 (10-12). Soldo 16 (5-8), Kostova, Pandža Brnić 4 (2-3), Sedlaček, Berger. Trener: Vladimir Englman.
Šut za dva: Zadar 27-44 (61%); Požega 17-33 (52%).
Šut za tri: Zadar 6-16 (38% – Oštrić 3, Dujić 2, Sikirić); Požega 5-23 (22% – M. Lovrić 3, P. Lovrić 2, Soldo).
Slobodna bacanja: Zadar 7-16 (44%); Požega 24-28 (63%).
Skokovi: Zadar 38(8); Požega 31 (9).
Osobne pogreške: Zadar 28; Požega 23.