Subota, 20. travnja 2024

10 C°

Pirova pobjeda u Sinju

12.05.2012. 22:00

Sonik-Puntamika na oproštaju od A-1 lige uspjela je ostvariti prvu ovosezonsku pobjedu na gostovanju. Nakon čak 14 poraza u nizu izvan svojih Jazina poražen je Alkar u Sinju, no ta dva boda u konačnici ne mogu ispraviti propuštenu priliku prošlo kolo protiv Dubrovnika, što ih je za najmanje sljedeću sezonu izbacilo iz A-1 društva.
Unatoč najavama trenera Selina prije puta u Sinj da će u toj posljednjoj utakmici veću priliku dobiti oni koji su imali manju minutažu kroz sezonu, ipak se suprotstavio Alkaru sa svojim najjačim snagama. Prednjačili su Šarlija (18p) i Čakarun (22p) koji su uostalom i najzaslužniji za vodstvo 9-25 koje su zeleni imali krajem prve četvrtine. U drugoj dionici nastavili su u istom ritmu te potpomognuti odličnim šutom doveli Sinjane do poluvremena u veliki minus, od 23 poena (35-58). Centarskom paru Puntamičana pridružili su se u tom razdoblju s odličnom igrom Marić (7p) te Pešut (18p), što je bilo dovoljno da se pitanje pobjednika riješi praktički u prvih 20 minuta. Domaćin se svakako pokušao povratiti u živu utakmicu te su uspjeli četiri minute prije kraja poenima najraspoloženijeg Sinjana, Roka Rogića, primaknuti se na samo -4, (76-80), no po četiri poena Jurline, pa nakon njega i Pešuta ipak su tužnu priču Puntamičana ove sezone barem malo uljepšali prvom pobjedom na gostovanju. Iako je teško oteti se dojmu kako je ovakva pobjeda trebala doći puno ranije od posljednjeg kola, što bi ih itekako sačuvalo od ispadanja iz A-1 lige nakon sedam godina.

Liga za ostanak

Rezultati 10. kola: Alkar – Sonik-Puntamika 81:88, Dubrovnik – Kvarner 2010 72:87, Križevci – VROS Darda 69:75.

(13:28, 22:30, 26:16, 20:14)
ALKAR: S. Modrić 10, Anzulović 4, M. Modrić, Librenjak 4 (4-4), Rogić 20 (6-7), Bubalo 13 (1-1), Tešija 12 (2-2), Lozančić 7 (1-2), Boban, Ćurković 2 (2-2), Župić 2 (0-3), Kanaet 7.
SONIK-PUNTAMIKA: Jurlina 7, Marić 7 (2-2), Segarić 2, Čakarun 22, Pešut 18 (4-6), Zagorac, Glavan 3 (1-2), Vraneš, Jurjević 2, Grabovac 2, Ramljak 7, Šarlija 18 (2-2).
Šut za 2: Alkar 25-47 (53%); Sonik-Puntamika 32-47 (68%).
Šut za 3: Alkar 5-21 (24%); Sonik-Puntamika 5-12 (42%).
Slobodna bacanja: Alkar 16-21 (76%); Sonik-Puntamika 9-12 (75%).
Skokovi: Alkar 27 (19+8); Sonik-Puntamika 32 (28+4).