Dizelaš iz Mocira kasno krenuo

12.09.2009. 22:00

Ambiciozno su Zadrani krenuli put Velike Gorice, no kući se u konačnici vraćaju praznih ruku. Više je razloga sinoćnjem zadarskom porazu od Gorice. Najprije, Zadrani su u početku promašili tri sedmerca zaredom (Jerak, Humbolt, Markić), potom obrana koja je proradila tek u drugom poluvremenu kad je već bilo kasno, a onda jasno i napad. Bez kontri danas se u rukometu teško može itko pobijediti, a Zadar je jučer zakazao i u tom segmentu. Ipak, nakon minus pet na poluvremenu momčad iz Mocira u nastavku je zaigrala mnogo bolje, ali propušteno iz prvih pola sata više se nije moglo nadoknaditi. Imali su Zadrani dvaput napad kod zaostatka od jednog gola i u obje su akcije jeftino prodali loptu tako da su domaćini zalihu iz prvom poluvremena uspjeli sačuvati. Loša je vijest za Zadar i crveni karton povratnika Šime Humbolta, koji će vrlo vjerojatno biti kažnjen najmanje jednu utakmicu, pa će uz Buovca, koji je jučer itekako nedostajao, protiv Umaga u sljedećem kolu na tribini umjesto na parketu biti i Humbolt.
– Možemo žaliti za ovim porazom bez obzira što je Gorica kvalitetna momčad koja ima ambicija igrati u Premijer ligi. Nažalost, vrlo loše prvo poluvrijeme koštalo nas je bodova. Imali smo previše pogrešaka nakon kojih se bilo teško vraćati u utakmicu – rekao je Roko Paleka, trener Zadrana.
Rezultati 1. kola: Gorica – Zadar Slad 28:27, Ivančica Ivanec – Đakovo 41:34, Trilj – Crikvenica 28:33, Senj – Solin 37:28, Arena Jadrograd – Kaštela Adriachem 29:17, Slatina – Županja 27:40, Umag – Prelog 20:30.
U 2. kolu (19./20. rujna) igraju: Zadar Slad – Umag, Đakovo – Prelog, Županja – Gorica, Kaštela Ad. – Slatina, Solin – Arena J., Crikvenica – Senj, Ivančica Ivanec – Trilj.