20 C°

Voštarnica sjajnija od Svjetlosti!

12.12.2008. 23:00

Ipak je Sv. Luce bila naklonjenija košarkašima Voštarnice koji su  u osmini finala spjeli iznenaditi favoriziranu Svjetlost i tako se plasirati u slijedeći krug Kupa Krešimira Ćosića.
Voštarnica je odlično otvorila utakmicu te je već nakon tri minute imala nakon dvice Josipa Bulića vodstvo od 9:2, međutim gosti ubrzo povezuju konce igre i u osmoj minuti vode sa 17:13 na račun dalekometnih šuteva Raića i Rimca. Druga četvrtina pripala je Svjetlosti koja je u tom periodu igre podigla intenzitet obrane i zatvorila prilaze svom košu dok su napadu punili koš Voštarnice što je rezultiralo i najvećom prednošću gostiju 35:22 dvije minuta prije odmora. Ipak do kraja poluvremena serijom slobodnih bacanja Voštarnica dolazi na neloših minus sedam (29:36). U prvom dijelu se najučinkovitijim pokazao gostujući igrač Raić koji je postigao 14 poena, a veliku pomoć je imao u Rimcu i Deliću.
Treću četvrinu iz svlačionice se vratila neka druga Voštarnica, rastrčanija i mnogo borbenija, te su počeli pogađati braća Bulić i borbeni Zrnić i na semaforu je nakon četiri minute drugog poluvremena zasvjetlilo samo minus dva zaostatka (40:42). Nošeni publikom i usprkos sviranoj tehničkoj grešci treneru domaćih Vidakoviću Voštarnica je završila treću četvrtinu s minimalnom prednošću (52:51).
Nastavak odlične igre Voštarnice i na početku zadnje dionice susreta kad su uspjeli košem i dodatnim bacanjem Blaslova otići na četiri poena viška 57:53, a ubrzo nakon toga tricom J. Bulića i bacanjima Baždarića odvode domaće na plus šest (62:56). No, Kovač i Pajević i Raić vraćaju Brođane u utakmicu i četiri minute prije kraja rezultat je izjednačen (64:64). Tada Voštarnica ubacuje u najvišu brzinu i serijom od 7:0, 2.30 prije kraja imaju velikih 71:64 što su uspjeli i sačuvati do kraja.

VOŠTARNICA – SVJETLOST 73:67

(15:17, 14:19, 23:15, 21:16)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 500 . Suci: Siniša Herceg ( Zabok), Tomislav Prpić i Tomislav Ercegović (oba Zagreb).
VOŠTARNICA: Blaslov 3, Marić 9, M. Bulić 13, Kovačević, J. Bulić 11, Šandrić, Zrnić 10, Baždarić 14, Vukoša, Graić, Krapić13, Uzelac. Trener: Rajko Vidaković.
SVJETLOST: Radosavljević, Kovač 9, Barić, Delić 8, Raić 29, Čondrić , Rimac 7, Karlović 2, Živković, Pajević 12. Trener: Igor Kovačević.