Žuti pobjedom produžili nadu

Jazine-Arbanasi slavile protiv Škrljeva u 23. kolu
Prvih 15 minuta nije bilo većeg odvajanja nijedne momčadi, a onda su dvije trice u nizu Franka Šange polovicom druge četvrtine donijele prvu osjetniju prednost Jazinama

Velika pobjeda Jazine-Arbanasa protiv Škrljeva s kojom su zadržali izglede za spas prvoligaškog statusa, ali mogla bi biti nedostatna jer im u prilog nije išla pobjeda Alkara nad Hermesom.

Prvih 15 minuta nije bilo većeg odvajanja nijedne momčadi, a onda su dvije trice u nizu Franka Šange polovicom druge četvrtine donijele prvu osjetniju prednost Jazinama (37:30). Uzvratili su Riječani do kraja poluvremena preko nezaustavljivog Davora Konjevića i spustili se na 44:42, ali prvih 20 minuta su Jazine završile sa šest viška na svojoj strani (50:44). Egal je pratio obje momčadi i kroz treću dionicu, a ponovno u završnici su spretniji bili domaći košarkaši koji su preko Zrnića i Sarajlije donijeli plus šest (78:72). Utakmica je prelomljena početkom četvrte četvrtine kad su igrači Luke Bujasa pokazali karakter te preko Barryja i Zrnića došli do kapitalnih plus 11 (87:76). Ostalo je pet minuta do kraja u kojima jesu Riječani došli do zaostatka od četiri poena zaslugom Barnjaka (87:83), ali mirna ruka domaćina sa linije za bacanja u završnici značila je petu ovosezonsku pobjedu Jazine-Arbanasa s kojom su produžili nadu za ostankom u ligi.

JAZINE-A. 101

ŠKRLJEVO 90

(24:22, 26:22, 28:28, 23:18)

ZADAR - Dvorana Jazine. Gledatelja: 100. Suci: Nikola Perlić, Bojan Kruljac i Antun Toni Rebić.

JAZINE-ARBANASI: Sarajlija 16 11-15), Barry 22 (3-5), Gulam 5, Atelj, Bučaj, Škara, Lisica, Zrnić 30 (12-15), Šango 12, Fodor 5 (1-2), Kaštropil 6 (0-2), Petani 5. Trener: Luka Bujas.

ŠKRLJEVO: Šarac, Štemberger 10, Jashari, Ušić 6 (2-2), Barnjak 9 (3-4), Boban 11, Hrnjkaš, Perković 16 (4-4), Konjević 31 (5-6), Furlan, Janc 3 (1-1), Stipčić. Trener: Damir Rajković.

Šut za dva: Jazine-A. 16-29 (55%); Škrljevo 21-34 (61%).

Šut za tri: Jazine-A. 14-30 (46%); Škrljevo 11-32 (34%).

Slobodna bacanja: Jazine-A.27-39 (69%); Škrljevo 15-17 (88%).

Skokovi: Jazine-A. 36 (25+11); Škrljevo 35 (25+10).

Osobne pogreške: Jazine-A. 22; Škrljevo 29.