Golijade u Bibinju, Zemuniku i Sukošanu

Autor: Z L

13.09.2009. 22:00

VELEBIT 2 – VRČEVO 1
GRAČAC – Igralište Velebita. Gledatelja: 300. Sudac: Šime Žilić (Škabrnja). Pomoćnici: Neven Ražov Keso i Milan Torbarina (Debeljak). Delegat: Vladimir Matoković.
Strijelci: 1:0 Franjić (20′), 2:0 Grgić (38′), 2:1 Ž. Števanja (55′). Crveni karton – S. Števanja.
VELEBIT: M. Juko, Radoš, Krešić, Radočaj, Ejupi, Komšo, Ž. Juko, Drlja, Matijević, Grgić, Franjić. Trener: Darko Grčar.
VRČEVO: Dević, Katuša, Galešić, A. Števanja, F. Števanja, Ž. Števanja, S. Števanja, Š. Števanja, I. Števanja, A. Dević, Kalac. Trener: Davor Dević.
U poštenoj i korektnoj utakmici pred 300 gledatelja nogometaši Velebita zasluženo su pobijedili goste iz Vrčeva. Gol Franjića u 20. minuti s 30 metara koji šalje loptu u gornji desni kut vratara Devića. Na 2:0 u 38. minuti povisuje Grgić s 35 metara. U drugom dijelu gledamo još borbeniju utakmicu. Gosti u 35. minuti smanjuju rezultat na 2:1 preko Ž. Števanje.
ŠKABRNJA 2 – NOVA ZORA 1
ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Damir Kapetanović i Zdenko Bakarić. Delegat: Edo Perinčić (Zadar).
Strijelci: 1:0 A. Pavlović (20′ – 11 m), 1:1 D. Njitraj (55′), 2:1 A. Pavlović (72′ – 11 m).
ŠKABRNJA: J. Karlić, A. Mičić, I. Grubić, P. Jurić, Š. Klarin, A. Vrsaljko, S. Bilaver, I. Kovačević, A. Pavlović, Z. Bilaver, A. Perica. Još su igrali: A. Jurić, L. Karlić, A. Šopić, B. Jurić. Trener: Nado Kovačević.
NOVA ZORA: J. Kelava, R. Polegubić, M. Mikas, D. Majica, M. Bobanović, H. Majica, L. Mikas, A. Šarić, M. Jergović, K. Mikas, D. Njitraj. Još su igrali: Z. Batur, M. Miljenić. Trener: Šime Mikas.
U tvrdoj utakmici gostujuća momčad iz Sv. Filip i Jakova pružila je otpor domaćoj Škabrnji koja je u utakmicu ušla veoma ofenzivno. Utakmica je bila puna naboja pa je sudac podijelio pet žutih kartona. Škabrnja je povela u 20. minuti golom Pavlovića iz jedanaesterca. Nova Zora je imala svoje prilike i uspjela je izjednačiti u 55. minuti golom Njitraja. U 72. minuti gostujući igrač M. Mikas igrao je rukom, a sudac Paleka dosudio je jedanaesterac. Pavlović je bio precizan i to je bilo dovoljno za nova tri boda.
ARBANASI 1 – GORICA 0
ZADAR – Igralište Bagata. Gledatelja: 60. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Tadija Babić (Pridraga), Domagoj Knez (Zadar). Delegat: Ernest Karlović (Zadar).
Strijelci: 1:0 Ivuša (29′).
Crveni karton – Z. Ikić (predstavnik kluba) u 19. minuti, psovanje suca i pomoćnog suca.
ARBANASI: Šalov, Bilaver, Kresović, Nikpalj, Tomasov, Maračić, Ivuša (od 73′ Barjajšić), Rukavina (od 65′ Svetić), Novak (od 46′ Korenov), Genda (od 71′ Prendža), Sinovčić (od 61′ Čulina). Trener: Željko Bakarić.
GORICA: Z. Erlić, Čirjak (od 78′ K. Ikić), Čulina (od 46′ Perić), G. Mikulić, J. Ikić, A. Erlić (od 75′ Prtenjača), J. Batur, A. Batur (od 61′ Matanović), Kamber (od 78′ Budanović), M. Ikić, P. Mikulić. Trener: Mile Batur.
U vrlo dinamičnom i dosta kvalitetnom prikazanom izdanju u kojem su uglavnom domaćini dominirali, a gosti iz Gorice uglavnom se branili, pokušavajući nešto iz kontri i polukontri. U konačnici više sreće imao je domaćin u “žuto-crvenim dresovima”. Zahvaljujući ponajviše Mariju Ivuši koji je uputio udarac s udaljenosti 25 metara iskosa u donji desni ugao nemoćnog vratara Z. Erlića. Pravi je kuriozitet što su obje momčadi sve prepustile, a razlog leži u dekoncentraciji.
DALMATINAC 3 – CROATIA 0
CRNO – Igralište Crno. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Mario Vujević (Galovac) i Ante Zubčić (Benkovac).
Strijelci: 1:0 Bakić (30′), 2:0 T. Grgurović (55′), 3:0 T. Grgurović (85′).
Crveni karton: Joško Bolić (Croatia) u 29. minuti.
DALMATINAC: Mi. Grgurović, Ma. Grgurović (od 76′ Marnika), Musap (od 85′ Ljubičić), Bakić (od 68′ Ćupić), Blagdanić, Marić, Viduka, I. Grgurović (od 49′ Pupovac), J. Grgurović, T. Grgurović. Trener: Mate Grgurović.
CROATIA: Bubnjar, Baričić (od 60′ A. Bolić), Jakovac (od 56′ Bezinović), M. Budanović, Deković, J. Bolić, Pirović (od 66′ A. Santini), Matulj (od 79′ M. Santini), Kresović, Duvnjak, D. Budanović (od 43′ Genda). Trener: Nino Vidas.
Domaći su u podosta izmjenjenom sastavu u odnosu na prošlo kolo savladali solidne goste iz Turnja. Ključan trenutak se dogodio u 29. minuti isključenjem Bolića. Zatim iz slobodnog udarca domaći su poveli 1:0. Gosti su imali nekoliko izglednih prilika, međutim s dva pogotka u drugom poluvremenu Tomislav Grgurović donosi prvu pobjedu svojoj momčadi.
PAKLENICA 3 – ZEMUNIK 5
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Petar Matić (Pag) i Josip Viduka (Pridraga). Delegat: Ante Delija (Bibinje). Strijelci: 0:1 M. Marušić (4′), 1:1 Smokrović (13′), 2:1 Zanić (56′), 2:2 Buljat (59′), 2:3 Dragan Fabijan (73′), 3:3 Petrović (83′), 3:4 Dragan Fabijan (85′), 3:5 Davor Fabijan (86′).
PAKLENICA: Jaklin, Tadić, Križek (od 68′ Vidić), Smokrović (46′ Ž. Koić), Zelenika, Zanić, Vuksan (od 63′) Zubčić), Zdunić, Boban, Jukić, V. Koić. Trener: Tomica Milovac.
ZEMUNIK: Krnčević, Baždarić, Paleka, M. marušić, T. Marušić (od 50′ Šestan), Ćurković, Buljat (od 75′ Joso Šestan), Šarić, Dragan Fabijan, Šare, Davor Fabijan. Trener: Milivoj Krnčević.
Već na startu susreta gostujući nogometaši su krenuli ofenzivno i presingom napadali po cijelom terenu domaćine te se u 4. minuti iz jedne lijepe akcije napadačkog reda poveli zgoditkom snalažljivog Mate Marušića. Nisu dugo ni domaćini čekali i u 13. su poravnali. Svoju bolju igru materijalizirali su još jednim zgoditkom, a onda od 59. nastupa era bolje igre gostujućih nogometaša koji još s tri zgoditka i dva Dragana Fabijana, najboljeg igrača utakmice i njegovog brata Davora zaključuju današnji susret. S pobjedom i nova tri boda.
BIBINJE 8 – PODGRADINA 0
BIBINJE – Igralište Franko Lisica. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Željko Margetić (Zadar) i Ivica Šango (Privlaka). Delegat: Milivoj Milačić. Strijelci: 1:0 Mate Bugarija (22′), 2:0 Sorić (37′), 3:0 D. Bugarija (39′), 4:0 Sorić (44′), 5:0 Žmirte (49′), 6:0 Ante Bugarija (80?9, 7:0 Žmire (86′), 8.0 Medun (88′).
BIBINJE: T. Šimunić, Sikirić, D. Bugarija, Iglić, Medun, V. Bugarija, M. Bugarija, Sorić, Režan, Krizman, Žmire. Još su igrali: S. Šimunić, R. Iglić, S. Režan, M. Šimunić. Trener: Ante Sorić. PODGRADINA: S. Bakić, A. Bakić, A. Žuža, M. Žuža, J. Batur, Janković, Lončar, Budan, Pavličić, Crnjak, B. Batur. Još su igrali: Bilaver, M. Žuža. Trener: Marko Nekić.
Odavno Bibinje nije dobilo susret ovako visokim rezultatom. Nije ni čudo kada ista momčad već nekoliko sezona nastupa u istom sastavu, a ovaj put i pojačana Matom Bugarijom. Bibinje će zasigurno biti jedan od glavnih kandidata za osvajanje naslova prvaka. Seriju zgoditka započeo je Mate Bugarija u 22. minuti, a poslije je ponovno gađao i namještao. Gosti nisu igrali tako loše, ali izgleda da im nestaje snage i koncentracije kada je bilo najpotrebnije.
ZLATNA LUKA 6 – DEBELJAK 1
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja: 240. Sudac. Josip Katuša (Raštane D.). Pomoćnici: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke) i Ivica Zdrilić (Popovići). Delegat: Slaven Gospić (Zadar). Strijelci: 1:0 Peričić (13′), 2:0 Morović (30′), 2:1 Ma. Jerak (44′), 3:1 Morović (50′), 4:1 T. Strenja (59′), 5:1 Morović (77′), 6:1 Novaković (83′). Crveni karton Lučić (Debeljak, 83′, drugi žuti).
ZLATNA LUKA: Dijan, Oljica (od 75′ Pavić), Brkić, Nadinić (od 46′ Pašić), Sudinja (od 55′ Novaković), T. Gašparović, Peričić, B. Gašparović, T. Strenja (od 62′ Pavin). Morović, Barić (od 70′ Grginović). Trener: Robert Dijan.
DEBELJAK: S. Smolić, Lučić, L. Torbarina, L. Gambiraža, M. Marić, A. Gambiraža (od 46′ M. Dražić), Tomašević, J. Dražioć (od 31′ A. Smolić), Ma. Jerak, Mar. Jerak, Brkljača. Trener: Bruno Torbarina.
Gosti iz Debeljaka bili su tek na trenutke ravnopravni protivnici znatno pripremljeniji i kvalitetnijima domaćinima. U takvoj igri iskazao se trostruki strijelac Božo Morović, a da su domaćini bili koncentriraniji solidni vratar Stipe Smolić mogao je iz mreže vaditi i dvoznamenkasti broj lopti. Općinski derbi tek je svoj naziv opravdao na sukošanskim tribinama.