21 C°

Poraz Borika u završnici utakmice

13.10.2011. 22:00

Košarkaši Borik-Puntamike su i u drugom nastupu sezone morali pognutih glava napustiti parket. Nadjačao ih je Split u samoj završnici susreta, a igračima Nevena Plantaka preostaje utjeha da su pružili više nego dobar otpor favoriziranom domaćinu. Iako da je završvilo obrnuto, ne bi bilo nezasluženo. Da je ušao Jurjevićev pokušaj za tri, 20 sekundi do kraja pri rezultatu 71:69 za Split mogli su bodovi završiti na putu prema Jazinama. Ovako su žuti predvođeni raspucanim Mimicom (29 poena) nastavili stazom koja vodi do Lige za prvaka.
Serija Splita 8:0
Da će imati veliku večer najavio je Mimica već na samom otvaranju sa sedam ubačaja u nizu za splitskih 7:0. Imali su žuti tri minute kasnije i 8 viška (13:5), no Puntamičani uspijevaju nekako vezati konce svoje igre i približiti se tricom Pešuta na 18:17. Katić i Mimica vraćaju na pet prednosti za Split (22:17), no u posljednjoj minuti prve dionice Čakarun u dva navrata odlično reagira dok je Ramljak zaključio prvu dionicu, za poravnanje 23:23. U drugoj četvrtini zeleni ubacuju  u brzinu više i prisiljavaju domaćina da ih sad oni hvataju iz rezultatskog zaostatka. Banić i Šarlija su precizni za prvo vodstvo zelenih u utakmici (23:27), Splićani uzvraćaju preko Subotića i Sobina (27:27). Ponovno u seriji Puntamičani pogađaju preko Šarlije i Banića (27:30) što je svojim 15-tim poenom u utakmici anulirao Mimica (30:30). Do pretposljednje minute druge dionice nastavila se igra praktički koš za koš sve do same završnice u kojoj su Splićani napravili seriju 8:0 i odnijeli na odmor velikih sedam poena prednosti. Trica Mimice, zakucavanje Sobina, pa trica Subotića u posljednjim sekundama prvog dijela upropastile su sav dobar trud  zelenih u prvih 19 minuta.
Unatoč lošem završetku prvog poluvremena zeleni su borbenošću uspjeli vrlo brzo sustići Splićane. Seriju koja je odvela do povratka u egal započeo je Marin za 53:48. Nadovezali su se Ramljak i Čakarun za tek plus jedan domaćina (53:52). U drugom dijelu treće četvrtine razigrao se Ramljak s četiri poena u nizu, žute je iznad vode održao nezaustavljivi Mimica dok je mladi Banić donio rezultat na početak u 29. minuti (59:59). Grgurević je uspio ipak pogoditi za prednost Splita 61:59 pred posljednjih 10 minuta. Zamirisalo je na iznenađenje kad su zeleni na otvaranju prešli u vodstvo poenima Čakaruna (61:63). Ipak, Split je imao Mimicu koji je donio tri viška (69:66) pred ulazak u posljednje dvije minute. Puntamičani su u tom razdoblju u više navrata darovali loptu domaćim igračima te je san o pobjedi na Gripama postao teško ostvariv. Pogotovo nakon napadačkog skoka Sobina i polaganja za 71:66. Uspio je Šarlija donijeti tračak nade košem i dodatnim bacanjem (71:69), no pokušaj za tricu kapetana Jurjevića u samoj završnici susreta nije uspio pronaći put do mrežice Splićana.
Sobin i Čakarun dvostruko dobri
Najefikasniji pojedinac na terenu bio je Ivan Mimica s 29 poena, a veliku pomoć je imao u Sobinu koji je imao dvostruko-dvostruko učinak 18 poena i 11 skokova od čega 6 napadačkih. Kod Puntamičana apsolutno su prednjačili Šarlija s 20 poena i 3 skoka te također dvostruko-dvostruki Čakarun s 17 poena i 11 skokova dok je solidnu partiju odigrao Ramljak s 8 poena i 5 skokova u 17 minuta provedenih na parketu.

SPLIT – BORIK-PUNTAMIKA 75:70

(23:23, 24:17, 14:19, 14:11)
SPLIT – Dvorana na Gripama.
SPLIT: Subotić 6 (1-2), Matić, Katić 4, Dijan 7 (3-5), Babić 2, Markulin 2, Cvitković, Vuković, Reinholt, Sobin 18 (0-4), Grgurević 7 (3-4), Mimica 29 (8-9).
BORIK-PUNTAMIKA: Mičić, Čakarun 17 (3-3), Banić 9, Pešut 4 (1-2), Blažević 2, Marin 2, Glavan, Vidaković 6 (1-2), Jurjević 2, Grabovac, Ramljak 8 (2-2), Šarlija 20 (4-5).
Šut za 2: Split 24-40 (60%); Borik-Puntamika 25-42 (60%).
Šut za 3: Split 4-13 (31%); Borik-Puntamika 3-13 (23%).
Slobodna bacanja: Split 15-24 (63%); Borik-Puntamika 11-14 (79%).
Skokovi: Split 27 (18+9); Borik-Puntamika 31 (22+9).