10 C°

Borik razbio i Dubravu

14.01.2011. 23:00

Svaki napad Borika – koš. Jedan, dva ili tri poena, ali Dubrava ništa nije uspijela obraniti. Ni obrana Borika u prvom poluvremenu nije bila vrhunska, no kad u dvije četvrtine ubacite 55 poena, kad utakmicu završite sa 101 košem tko vas pita za obranu.
Puntamičani su Dubravu dočekali kao favoriti i sa željom da se pobjedom još više približe Ligi za prvaka. To je “zelenima” na kraju i uspjelo protiv momčadi koja se značajno potrošila u četvrtak u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića protiv Zadra. Dubrava je odgodom Kupa, koji se trebao igrati krajem prosinca, išla na ruku Zadru, a očito i Boriku, koji je još jednom pokazao da su Jazine teško osvojiva utvrda.
Ako je prva četvrtina bila poslovično ispitivanje snaga, onda je drugih deset minuta bilo odlučujuće. Zapravo, odlučio je jedan čovjek, odnosno deset njegovih koševa u nizu. Počelo je dvije sekunde prije kraja prve četvrtine kada je Petar Marić pogodio tricu. Marić je niz nastavio u drugoj četvrtini kada je ubacio sedam koševa (jedna trica) u tri napada i Borik je mogao odahnuti nakon plus devet (33:24).
Kada su se Zadrani uspjeli odvojiti stečeno je trebalo znati i sačuvati. U tom dijelu Borik se najviše oslanjao na šut izvana. Ne bez razloga jer su trice domaćima dobro krenule (u prvom poluvremenu 7-18), pa nije bilo potrebe zabijati se u reket gdje su prijetnja Puntamičanima bili iskusni i visoki Cvjetković, Primorac i Garma. Impresivno je na poluvremenu izgledao šut za dva Borika (13-15), jedini koji je nije bio stopostotan bio je Marić (3-5).
Ono što je Marić počeo početkom druge četvrtine ostatak društva, dakako uz Marićevu pomoć, završio je u prvoj polovici treće četvrtine. Nakon što su Zagrepčani nakratko zaprijetili tricom Garme (57:49) Zadrani su osjetili da je vrijeme za konačni pad “žutih”. Tri precizna Marićeva slobodna bacanja, pa trice Ružića i Petanija i još dva koša Ružića odveli su Borik u 24. minuti do 68:52.
Pojačali su Puntamičani tada i u obrani i za Dubravu je utakmica bila gotova. Još kad je Pešut zabio tricu, a Ružić dvaput rutinski pogodio ispod koša u 28. minuti Borik je otišao na velikih 75:52 i tako završio posao. Neven Plantak mogao je mirno (premda on na utakmici zapravo nikad nije miran) rotirati igrače jer tkogod je ulazio je i pogađao. Dubrava je teško živjela između 23. i 29. minute kada nisu postigli nijedan poen, dok je na drugoj strani Zadranima sve ulazilo.
Nakon šest “čistih” minuta prvi poen za goste iz slobodnog bacanja postigao je Šarić. Toliko da i Zagrepčani potvrde da su na parketu. Možda su gosti doista i bili umorni, ali dojam je da su bili i spremniji teško da bi protiv raspoloženih Puntamičana mogli bolje. Poznato je da Borik nikad ne ubacuje u nižu brzinu, pa onda i kada je utakmica riješena. Osjetio je to posebno Alkar u 3. kolu (79:44), a ni Dubrava nije prošla mnogo bolje. Sve je lijepo zaokružio Čakarun zakucavanjem za konačnih 101:75.
Bila je to još jedna košarkaška revija u režiji Plantaka i društva koji sigurnim korakom ide prema jednoj od prve četiri pozicije.

BORIK-PUNTAMIKA – DUBRAVA 101:75

(26:24, 29:19, 28:12, 18:20)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 400. Suci: Radojković (Split),  Terlević (Kastav), Hadžić (Pula).
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 10 (1-8), Mrkić, Marić 18 (4-4), Čakarun  4, Ružić 12, Pešut 12 (2-2), Petani 5 (2-2), Škifić 17 (6-9), Marin 4 (1-2),  Troskot, Jurjević 10 (2-2), Šarlija 9 (1-2). Trener: Neven Plantak.
DUBRAVA: Čubrić 5 (1-1), Buovac 3, Gazić 4 (2-2), Rikić 6, Brzoja 13,  Cvjetković 8 (2-3), Šarić 4 (2-4), Primorac 14 (2-5), Bašić 3, Garma 15  (1-2), Juričić. Trener: Boris Gnjidić.
Šut za dva: Borik-Puntamika 23-34 (68%); Dubrava 16-41 (39%.
Šut za tri: Borik-Puntamika 12-33 (36% – Marić 2, Ružić 2, Pešut 2,  Jurjević 2, Mikulić, Petani, Škifić, Marin); Dubrava 11-20 (55% – Garma  4, Brzoja 3, Primorac 2, Bašić, Buovac).
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 19-31 (61%); Dubrava 10-17  (59%)-
Skokovi: Borik-Puntamika 32 (10); Dubrava 27 (5).
Osobne pogreške: Borik-Puntamika 17; Dubrava 24.

RUŽIĆ: DUBRAVA SE UMORILA

Prvu domaću utakmicu za Borik ove sezone odigrao je Jure Ružić. Nekadašnji kapetan Zadra nedavno je pojačao Puntamičane za koje je kratko nastupao i u sezoni 2007./08. Ružić je protiv Dubrave na parketu bio 24 minute u kojima je postigao 12 koševa (za dva 3-3, za tri 2-5).
– Utakmicu smo odlučili u trećoj četvrtini. Očito je nastup u Kupu protiv Zadra ostavio traga na Dubravi. Kad je riječ o mojoj igri osjeti se nedostatak utakmica jer nisam igrao 11 mjeseci. Očekivao sam da će sve ići brže, no moram biti strpljiv. Vjerujem da će nakon nekoliko utakmica sve biti još bolje – kaže Ružić.