Nasukani Brođani

14.02.2009. 23:00

Borik-Puntamika upisala je svoju osmu prvenstvenu pobjedu u utakmici protiv direktnog konkurenta za ulazak u Ligu za prvaka. Iako nije ostvarena pobjeda od 11 ili više poena Puntamičani zadržavaju odlične izglede za toliko željeni plasman.
Običaj Puntamičana da u svojoj dvorani započnu utakmicu uspavani ponovio se i ovaj put. Za pet minuta Brođani su na krilima Rimca i Raića imali vodstvo 15:3, a Tihomir Bujan troši svoju prvu minutu odmora. Očito je pomoglo, jer su zeleni zaigrali puno angažiranije i s dvije trice Mrve i jednom Jurjevića smanjuju na 14:19, ali na drugoj strani uzvraća raspoloženi Rimac koji zaključuje prvu četvrtinu sa svojom trećom tricom i vraća Svjetlost na plus osam (14:22). Drugu četvrtinu Puntamičani igraju puno bolje. Zaustavljaju Brođane agresivnom obranom, dok im je u napadu počelo ulaziti. Malo-pomalo su nagrizali prednost Svjetlosti i tricom Žorža dvije minute prije poluvremena prvi put dolaze u vodstvo (30:28). Razlika bi sigurno bila i veća da nisu suci u nekoliko navrata progledali gostima kroz prste. Rimac tada još jednom tricom vraća Slavonce u vodstvo (30:31), ali na drugoj strani tricom vraća Pavić (33:31), a na odmor se otišlo vodstvom Puntamičana 35:33. U drugom poluvremenu se nastavila odlična igra Borik-Puntamike koji su za dvije minute nakon pet koševa zaredom Žorža imali najveće vodstvo do tada 40:35. Uzvraća Delić dvicom, a na drugoj strani Dević vraća na pet razlike da bi u sljedećem napadu Pavić tricom podebljao na plus osam za zelene (45:37). Ipak gosti drže priključak nošeni Delićom i Rimcom tako da je dvije minute prije kraja treće trećine semafor pokazivao minimalno vodstvo Puntamičana (47:46). No, četiri koša Čiklića i trica Pavića vratili su zelene na plus pet krajem treće dionice (54:49). Zadnju četvrtinu bolje otvaraju gosti koji su koševima Pajevića i Norca smanjili na 54:53. Dundov tricom i Čiklić dvicom, šest minuta prije kraja odvode Borik u mirniju luku od sedam poena prednosti (60:53), a Brođani ostaju bez Delića koji je napravio petu osobnu pogrešku. Četiri minute prije kraja košem Dundova domaći imaju plus osam (64:56), ali tada Grgurović radi nesportsku pogrešku na Raiču što su gosti iskoristili smanjivši na 64:59. Čiklić u tim trenucima preuzima odgovornost i svojim koševima održava prednost Borika (69:61). U zadnju minutu se ulazi samo s četiri koša prednosti jer su Rimac i Garma iskoristili smušenost Borikove obrane. No, uspjeli su do kraja zeleni ostati prisebni i s dva bacanja Žorža potvrđena je vrlo bitna pobjeda Borik-Puntamike. Pobjeda kolektiva u kojem je najefikasniji i u odlučujućim trenucima najprisebniji bio Čiklić sa 16 poena, dok kod gostiju treba pohvaliti razigranog Rimca sa 26 poena od čega šest trica.

BORIK-PUNTAMIKA – SVJETLOST 71:65

(14:22, 21:11, 19:16, 17:16)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja 200. Suci: Dragan Medan (Dubrovnik), Dražen Štrok (Varaždin) i Ivan Paić (Zabok).
BORIK-PUNTAMIKA: Čiklić 16 (4-5), Dundov 7, Bulić, Grgurović 3 (3-4), Pavić 9, Petani 3, Dević 8 (4-6), Mrva 6, Šarlija 4 (2-4), Jurjević 3, Žorž 12 (3-3), Đugum. Trener: Tihomir Bujan.
SVJETLOST: Radosavljević, Budimir, Delić 14 (2-5), Norac 6 (1-2), Sarić, Raič 6 (3-4), Garma 7 (2-2), Rimac 26 (6-6), Karlović 2, Pajević 4 (2-2). Trener: Edi Dželalija.
Šut za 2: Borik-puntamika 14-34 (41%) ; Svjetlost 11-24 (46%).
Šut za 3: Borik-Puntamika 9-21 (43%) Pavić 3, Mrva 2, Dundov 1, Petani 1, Jurjević 1, Žorž 1; Svjetlost 9-30 (30%) Rimac 6, Norac 1, Raić 1, Garma 1.
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 16-22 (72%); Svjetlost 16-21 (76%).
Skokovi: Borik-Puntamika 31 (22+9); Svjetlost 21 (18+3).

IZJAVE

TIHOMIR BUJAN, trener B.-Puntamike
– Čestitam svojim igračima na ovoj pobjedi. Vrlo teška utakmica i znali smo da će biti neizvjesna do samog kraja. Opet nam se dogodio mlaki ulaz u utakmici i sreća što su igrači shvatili da se utakmica neće dobiti ako ne budu krvava koljena. Isto tako smo priželjkivali pobjedu veću od 11 koševa, ali na kraju moramo biti sretni što smo uopće pobijedili. U preostalim utakmicama moramo pronaći tu gostujuću pobjedu, a pošto igramo s Zabokom i Alkarom u gostima bit će nam potrebna bar jedna pobjeda i zbog možebitnog ostanka u Ligi za ostanak.
EDI DŽELALIJA, trener Svjetlosti
– Došli smo po pobjedu što nam je bio prvi cilj. Nismo uspjeli. Drugi cilj bio je ne izgubiti više od 11 razlike što smo uspjeli i zbog toga mogu biti zadovoljan. Tradicionalno Borik je jak u svojoj dvorani, a mi već šest mjeseci ne znamo za pobjedu u gostima. Ključ je bio druga četvrtina u kojoj su nas obranom uništili u tom periodu i sve što smo mogli do kraja je da održimo neizvjesnost. Nadam se da ćemo se vidjeti još dvaput ove sezone, u Ligi za prvaka.

A1 LIGA

Ostali rezultati 15. kola: Kvarner – Trogir 81:89, Dubrava – Zabok 70:61, Dubrovnik – Šibenik 85:75, Cedevita – Alkar 94:69.Cedevita 27, Šibenik 25, Dubrovnik 24, Borik-Puntamika 23, Trogir, Kvarner i Svjetlost 22…Raspored 16. kola: Zabok – Borik-Puntamika, Trogir – Cedevita, Alkar – Dubrovnik, Šibenik – Dubrava, Svjetlost – Kvarner.