Atraktivna Podgradina

Autor: Z L

14.03.2010. 23:00

PODGRADINA 5 (2) – BIBINJE 1 (0)
POSEDARJE. Igralište Gordana Deme. Gledatelja 100. Suci: Domagoj Knez (Zadar), Marko Vujević(Galovac), Nevenko Zdrilić (Zadar). Strijelci: 1:0 Prskalo (’18), 2:0 Crnjak (37′) 2:1, L. Lukić(’59), 3:1 Paleka (’70) 4:1 Paleka (84′) 5:1 Šalina (89′)
PODGRADINA: S. Bakić, Žuža, A. Bakić, Budan, Marinović, Musap, Paleka, Crnjak (od 85′ Šalina), Katalinić (od 46′ Pavičić), Batur (od 46′ Lončar), Prskalo (od 49′ Nekić). Trener: Marko Nekić.
BIBINJE: Šimunić, Z. Režan, Sikirić, Iglić (od 46′ M. Šimunić), Medun, N. Bugarija (od 78′ Kunce), M. Režan, D. Bugarija (od ’75 Dragaš), H. Režan (od 72′ S. Šimunić), L. Lukić, M. Lukić. Trener: Mate Sorić.
Domaćini su od prve minute krenuli angažirano te imali velik broj prilika. U 18. minuti mladi napadač Tomislav Prskalo prima na 16 metara loptu i tijelom izbacuje svog čuvara te sam izlazi pred vratara Šimunića i dovodi domaćina u vodstvo. Domaćin nastavlja napadačku igru i u 37. minuti Tomislav Crnjak postiže zgoditak za 2:0 što je i rezultat prvog dijela. U drugom poluvremenu domaćin i dalje igra dobro, iako prvi gol postižu gosti te preko Luke Lukića smanjuju na 2:1. Ipak tada na scenu stupa Kristijan Paleka koji postiže dva zgoditka i Mate Šalina s jednim golom.
NOVA ZORA 1 – ŠKABRNJA 2
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 75. Sudac: Josip katuša (Raštane). Pomoćnici: Ante Gulin i Mladen Hrga (oba Šibenik). Strijelci: 0:1 Šarić (18′), 1:1 Miočić (48′), 1:2 Šarić (86′).
NOVA ZORA: Markić, Polegubić, Mikas, De. Njitraj (od 73′ Batur), Bobanović, Majica, Miočić, Jergović, Eškinja Kutija, Da. Njitraj. Trener: Šime Mikas.
ŠKABRNJA: Dražević, Grubić, M. Bilaver, Mičić, Klarin (od 72′ Šopić), Karlić Vrsaljko, F. Bilaver (od 88′ Jurić), Šarić (od 90′ Ražov), Ivković, Perica (od 70′) Pavičić). Trener: Luka Hržina.
U 15. minuti Šarić je prošao Markića, ali umjesto praznih vrata puca preko gola. Tri minute kasnije grešku domaće obrane Ivković vješto koristi i povratnom loptom asistira Šariću za pogodak. Na početku drugog dijela Miočić iz blizine svladava Draževića. U 65. minuti Njitraj je idealno asistirao Jergoviću koji s 10-ak metara umjesto praznih rata puca visoko preko gola. Konačnih 2:1 za goste postavio je Šarić pred kraj susreta iz diskutabilne situacije. Lopta je pogodila u ruku igrača Škabrnje, no sudac Katuša je to okarakterizirao kao napucanom što gosti koriste i preko Šarića postigli pogodak.
NOŠK 0 – PAKOŠTANE 6
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 150. Sudac: Boris Erceg (Pristeg). Pomoćnici: Branimir Nimac (Lišane Ostrovičke) i Ivica Zrilić (Popovići). Strijelci: 0:1 Vulin (6′), 0:2 Lacman (16′), 0:3 Anzulović (21′ – autogol), 0.4 Vulin (28′), 0:5 Kostović (62′), 0:6 Vujević (82′).
NOŠK: A. Buterin, Oštrić, Anzulović, Pavasović, Badžoka, I. Buterin, Vlatković (od 20′ Čolak), Milanković, Aliju, Sinovčić, Zorić. Trener: Željko Baždarić.
PAKOŠTANE: Knez, Gegollaj, Marino Barešić, Vulin, Miro Barešić, Kurtov, Lacman, Kostović, Skroče, Vujević, Mikulić. Trener: Marijan Lamešić.
Pod vodstvom novog trenera Željka Baždarića NOŠK je proljetnu sezonu počeo ne baš najbolje na svom terenu. Gosti iz Pakoštana došli su i ostavili od 1:0 golom Vulina u 6. minuti, na 2:0 povisuje u 16. minuti Lacman udarcem s 15 metara po sredini gola. Za goste 3:0 postigao je Anzulović autogolom u 21. minuti. Od podmetnute noge lopta odlazi u rašlje golmana Buterina. Na 4:0 za Pakoštane povisuje Vulin u 28. minuti udarcem u gornji desni kut. U drugom dijelu NOŠK je krenuo na sve ili ništa, ali puno bolji gosti u 62. minuti preko Kostovića povisuju rezultat na 5:0. Konačni rezultat 6:0 za Pakoštane postavlja Vujević u 82. minuti udarcem s 18 metara u gornji lijevi kut. Bodovi zasluženo odlaze u Pakoštana.
ZEMUNIK 2 – PAKLENICA 2
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Budan (Zadar). Pomoćnici: Ivan Zdrilić (Poličnik) i Petar Martić (Pag). Strijelci: 0:1 Zubčić (22′), 0:2 Galešić (40′), 1:2 D. Fabijan (50′), 2:2 J. Šestan (76′).
ZEMUNIK: Krnčević, J. Šestan, D. Fabijan (od 86′ Jure Šestan), Marušić, Paleka, A. Šestan, P. Radović, Šarić (od 90′ T. Radović), Dragan Fabijan, Šare, Alvir (od 86′ buljat). Trener. Milivoj Krnčević.
PAKLENICA: Jaklin, Anić (od 83′ Koić), Vidić, Zanić, Zelenika, Ivković (od 55′ Marjanović), Stanić (od 79′ Dokoza), Obad (od 57′ Jukić), Galešić, Zdunić, Zubčić. Trener: Ante Milovac.
Na Lužinama oba sastava su domaćini. Nakon dobre kontre Paklenica povela u 22. minuti zgoditkom Zubčića. U 40. minuti nakon terenske incijative Ante Galešić povisuje na 0:2 i to je rezultat s kojim se otišlo na odmor. Zemunik u nastavku igra bolje i u 50. minuti Dragan Fabijan koristi lijepu akciju svoga napadačkog reda i smanjuje rezultat da bi Joso Šestan u 77. minuti poravnao na 2:2.
DEBELJAK 0 – ZLATNA LUKA 4
DEBELJAK – Igralište: Na Saraju Gledatelja: Sudac: Tadija Babić (Pridraga). Pomoćnici: Ante Zubčić (Benkovac) i Anto Ević (Obrovac). Strijelci: 0:1 Morović (3′), 0:2 Barić (38′), 0:3 Strenja (64′), 0:4 Brkić (68′).
DEBELJAK: Dražić, Gambiraža, Torbarina, Tomašević, Torbarina B. Strenja, Raspović, Smolić, Jerak, Pavić, Marinović. Još su igrali: L. Gambiraža, Mate Torbarina, Dražić, Marin Strenja. Trener: Marin Smolić.
ZLATNA LUKA: Dijan, Smolić, Oljica, pašić, Torbarina T., Gašparović, Brkić, Sudinja, Morović, Pavin, Barić. Još su igrali: Gašparović D., Oljica M., T. Strenja, Marin Grginović, Božidar Brkić, K. Oljica, M. Mihić. Predstavnik kluba: Božidar Dijan.
Odmah na početku se ispostavilo da su gosti uvjerljivo jači, što su i potvrdili pogotkom u 9. minuti. Loš teren te slabiji sastav momčadi utjecali su na lošu igru Debeljaka. Uz slabu motivaciju i nerealizirani jednaesterac Marina Strenje Sukošanci su lako stigli do konačnog rezultata od 4:0.
VRČEVO 3 – VELEBIT (G) 2
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Denis Bačić (Galovac). Strijelci: 1:0 J. Števanja (21′), 2:0 I. števanja I (25′), 2:1 Franić (50′), 3:1 I. Števanja I (55′), 3:2 Čabralović (87′). Crveni karton: Ivo Marić (67′ trener Velebita, prigovor sucu).
VRČEVO: Dević, S. Števanja (od 89′ Strmota), R. Katuša (54′ Ivan Katuša), I. Števanja II, Kombura, F. Števanja, J. Števanja, Š. Števanja (od 57′ Š. Katuša), I. Števanja I (70′ M. Galešić), Galac, Ivica katuša (od 85′ A. Galešić). Trener. Željko Števanja.
VELEBIT: Pešut, Matijević, Jerković, Antonović (od 70’0 Mišković), Radočaj, Batarilo, Lovrić (od 75′ Grgić), Marković (od 83′ Tintor). Petrovečki, Drlja (od 74′ Komšo), Franić (od 65′ Čabralović). Trener. Ivo Marić.
Teže nego se očekivalo momčad Vrčeva je došla do nova tri boda protiv fenjeraša iz Gračaca pobjedom 3:2 (2:0). Domaćini su lako poveli u prvom dijelu s 2:0 golovima Josipa Števanje nakon kornera u 21. minuti s pet metara i ubrzo Ivana Števanje u 25. minuti udarcem s 15 metara. Početkom nastavka gosti smanjuju na 1:2 golom Franića u 50. minuti poslije kiksa obrane Vrčeva. No u 55. minuti Ivan Števanja s 8 metara glavom povisuje na 3:1 i osigurao je pobjedu. Do kraja susreta Velebit je u finišu preko Franje Abramovića udarcem izbliza ublažio poraz.
GORICA 4 – ARBANASI 0
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 200. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Milan Torbarina Sveto (Debeljak). (Bokanjac). Strijelci: 1:0 Jure Ikić (34′), 2:0 Mikulić (74′), 3:0 Jure Čirjak (76′), 4:0 Kamber (80′).
GORICA: Bučić, Šime Čirjak, Mate Ikić, Mikulić, Jure Ikić, Ante Erlić, Tokić, Ante Batur, Jurjević, Mitrović, Čirjak. Još su igrali: Zdravko Erlić, Joso Batur, Perić, Kamber. Trener: Mile Batur.
ARBANASI: Šalov, Bialver, Fantov, Škoda, Kresović, Vučenović, Perović, Dadić, Fain, Novak, Svetić. Još su igrali: Prenđa, Rukavina, Pedišić. Trener: Leonard Vukić.
U dobrom susretu domaći se mučio sve do 34. minute. U 34. minuti vodstvo dolazi preko Jure Ikića i tim se rezultatom odlazi na odmor. Do promjene rezultata čekao se do 74. minute. Mikulić postiže gol s 20 metara pod samu prečku Šalova. Na 3:0 dva minuta kasnije povisuje Jure Čirjak u 76. minuti. Konačni rezultat u 80. minuti postavlja Kamber. Domaćini su cijeli susret bili bolji i zasluženo nose tri boda.
CROATIA 4 – DALMATINAC 3
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja 150. Sudac: Ante Žilić ( Škabrnja). Pomoćnici: Željko Margetić (Zadar) i Damir Kraljević (Zadar). Strijelci:1:0 Kresović (‘5) 1:1 Bakić (‘8) 1:2 Viduka (’26) 2:2 Kresović (’36 – 11m) 3:2 Kresović (’50) 3: 3 Ju.Grgurović (’62) 4:3 B. Budanović (’89)
CROATIA: Bubnjar, Vidas (od 63′ Patača), Genda, B. Budanović, Jačan, J. Bolić, M. Budanović(-od 80′ Bezinović), A. Bolić, Kresović, Erlić, D.Budanović(od 70′ Potočnjak). Trener: Zlatko Kadija
DALMATINAC: M. Grgurović, Ma. Grgurović (od 58′ Čirjak), Musap, Vujović, Blagdanić, Viduka, Bakić, Križek (od 88′ Pupovac), Števanja (od 74′ Marnika), Ju. Grgurović, Franov. Trener: Mate Grgurović.
Momčad kockastih iz Turnja ubilježila je i drugu proljetnu pobjedu, protiv gostiju iz Crnog. U dramatičnom susretu punom preokreta gledatelji su mogli uživati u pravoj prvenstvenom dvoboju punom dobrih akcija, ali i sedam pogodaka. Domaći su odmah na otvaranju poveli, pa je malo tko očekivao jači otpor gostiju. Nakon akcije Kresovića i Danijela Budanovića, prvo vodstvo domaćih stiglo je u 5. minuti. Prvi od dva eurogola na susretu djelo je gostujućeg igrača Bakića koji je s više od trideset metara lobom prevario Bubnjara. Da to nije sve, gosti su pokazali u 26. minuti kada Viduka koristi grešku u obrani domaćih i dovodi goste u vodstvo. Desetak minuta prije poluvremena domaći imaju jedanaesterac koji za izjednačenje realizira Kresović. Isti igrač nakon pet minuta u nastavku vraća prednost na stranu domaćih. U 62.minuti goste ponovno “časti” Edo Bubnjar nakon čije krive procjene Jurici Grguroviću nije bilo teško pogoditi prazan gol za novo izjednačenje. Kad je već na pomolu bila podjela bodova domaći su izborili prekršaj u 89. minuti na više od trideset metara od gostujućeg gola. Loptu je namjestio Blaž Budanović te na opće oduševljenje publike i svojih suigrača majstorski pogodio desne rašlje gostujućeg vratara Mile Grgurovića