Nedjelja, 5. svibnja 2024

22 C°

Efikasni Velebit, Pažani konačno pobijedili

14.10.2010. 22:00

Raštane su u 10. kolu doživjele prvi poraz ove sezone. Ploče su se pokazale kao vrlo teško gostovanje, a Raštane su igrale znatno oslabljene zbog niza ozlijeđenih igrača. Imali su gosti na kraju utakmice i veliku šansu za izjednačenje, ali u konačnici su ostali bez bodova.
Ipak, Raštanjani su i dalje u uvjerljivom vodstvu sa 23 boda (19:7), odnosni četiri boda ispred pratitelja Velebita i Omiša, koji imaju po 19 bodova. Inače, ubrzani ritam igranja završava ovaj vikend, kada se u županijskom derbiju igraju dvije vodeće momčadi lige. Tako je sraz Raštana i Velebita u Raštanima Gornjim ujedno i najveći derbi u dosadašnjem dijelu prvenstva. Prema informacijama iz stručnog stožera Raštana za ovaj derbi postoji mogućnost da se u momčad vrati kapetan i najbolji igrač Goran Burčul, koji je počeo s treninzima nakon teže ozljede prsta noge, što bi povećalo šanse da lideri dođu do sva tri boda protiv najefikasnije momčadi lige sastava Velebita. Benkovčani su do sada postigli čak 27 golova, a Raštane imaju najbolju obranu s primljenih samo sedam pogodaka. Za ovaj derbi u Zadarskoj županiji vlada veliki interes pa se očekuju pune tribine igrališta “Tihomir Mitrović”.
Benkovčani su protiv Zmaja iz Blata odigrali možda i najbolju utakmicu ove sezone. Dvadesetak minuta bilo je mirno, a onda je Velebit krenuo. Zabio je u 22. pa u 27., a naposljetku u 33. minuti i u 13. minuta riješio pitanje pobjednika. Još jedan gol su Benkovčani zabili u 60. minuti. Imali su domaćini i jedanaesterac, ali promašio ga je Leonardo Barnjak, koji je prije toga postigao tri pogotka.
Primorac je gostovao kod Neretve u Metkoviću. Došli su do boda, a mogu žaliti što nisu uzeli sva tri, pošto su do 90. minute imali vodstvo od 1:0.
Četvrta HNL – jug, A
Vitezovi iz Posedarja su 4:1 porazili Rudar u Siveriću. Zrmanja je 3:0 porazila Polaču, jednog od pretendenta za sam vrh. Nisu, doduše, igrači Polače igrali pretjerano dobro. Dragovoljac je i dalje u vrhu. Ovaj put je slavio protiv Sabunjara. Pažani su napokon slavili. No trebat će još mnogo da se izvuku. Zlatna luka je porazila Hajduk na svom igralištu.

Treća HNL

Parovi 11. kola: Raštane – Velebit, Primorac – Omiš, Dinara – Neretva, Jadran KS – Primorac 1929, Zagora – Jadran LP, Mladost (P) – Konavljanin, Neretvanac – Zmaj (M), Zmaj (B) – GOŠK.
!,<!,<!,<!,<!,<!,< Raštane 10 7 2 1 19:7 23
Velebit 10 6 1 3 27:16 19
Omiš 10 6 1 3 15:19 19
Neretvanac 10 5 2 3 15:10 17
Hrvace 10 4 4 2 15:9 16
Jadran LP 10 5 1 4 16:13 16
GOŠK 10 5 1 4 11:15 16