Poličnik i Voštarnica slavili

14.11.2011. 23:00

Šesto kolo A-2 ligaša bilo je uspješno za košarkaše Poličnika i Voštarnice, dok su Jazine visoko poražene u Metkoviću. Poličanci nakon prekida u Šibeniku u prošlom kolu i kazni koje su primili nisu pali duhom već su pobjednički završili gostovanje u Solinu. Igrači Stjepana Marinovića autoritativno su krenuli od početka te odlučujuću prednost stekli u drugoj četvrtini koju su znalački održavali do samog kraja utakmice. Najefikasnijim se pokazao Jure Dražović sa 21 poenom. Voštarnica je preko Cetine stigla do druge pobjede. Izgledalo je to kao lagan posao za zelene koji su u posljednju četvrtinu ušli sa 20 poena viška. Trener Hrabrov je dao priliku najmlađima, a na kraju su morali strepjeti za pobjedu. Gosti su u posljednjih 10 minuta napravili 37:20, no stečevina iz prve tri dionice ipak je bila prevelika da bi zeleni ispustili pobjedu. Jazine su u Metkoviću bile osuđene na poraz i prije početka utakmice, jer su u dolini Neretve doputovali sa samo osam igrača u zapisniku. Domaćin koji je ujedno i lider u prvih šest kola nije dopustio iznenađenje te je odigrao odličnu utakmicu u kojoj je malo nedostajalo da igrači u žutom inkasiraju stotku.
SOLIN67
POLIČNIK77
(17:19, 15:27, 15:13, 20:18)
SOLIN – Gradska dvorana. Suci: Jurčević i M. Živaljić (oba Split).
SOLIN: Jukić 10, Vuković 5, Marineli 22, Bokšić 4, Vuko 2, Milanović 4, Vukšić 1, Bender 4, Madunić, Lozančić 15, Boban.
POLIČNIK: Škara 11, Gluić 5, Baričević 3, I. Bulić 7, Fain 4, Knez 8, J. Dražović 21, Kovačević 6, J. Bulić 12, Mijolović.
VOŠTARNICA85
CETINA82
(16:14, 27:12, 22:19, 20:37)
ZADAR – Dvorana Jazine. Suci: T. Hordov i D. Čikić (oba Zadar).
VOŠTARNICA: Dvornik 7, Bronić 4, Segarić 16, Bašić 5, Lacić 2, Knežević, Vidaković 13, Marinović 5, Atelj 16, Graić, Vrsaljko 5, Lovrić 12.
CETINA: Režić 6, Bralić 32, Knezović-Žura, Bru. Šipić 16, Dukić, Župić 2, Omrčen 2, Bra. Šipić, Bilobrk 4, Omrčen 5, Tomašević 10, Mulić 5.
METKOVIĆ99
JAZINE75
(22:22, 23:16, 30:15, 24:22)
METKOVIĆ – Gradska dvorana. Suci: L. Roglić i K. Sindik (oba Split).
METKOVIĆ: Marić 24, Marin 13, Bilić 14, Brčić, Jelčić 2, Štrbe 12, Matić 14, G. Menalo 8, Vuletić, Bjelogrlić 1, J. Menalo 2, Ramić 9.
Jazine: Pelzman 13, Jurica 7, Hoti 5, Kaštropil 11, Rutar, Škara 20, Anđelić, Baždarić, Perinčić, Ljubičić 17, Longin 2.
Ostali rezultati: Trogir – Šibenik 77:69, DOŠK – Omiš Galeb 70:58, Kaštela slobodne.
Metković, Poličnik, Šibenik, Trogir, DOŠK 9, Cetina, Jazine, Solin 8, Kaštela, Voštarnica 7, Omiš Galeb 6
Raspored 7. kola: Jazine – Solin (20. studenoga, 20.30 sati), Poličnik – Trogir (20. studenoga, 18 sati), Omiš Galeb – Voštarnica (20. studenoga, 18 sati), Cetina – Metković, Kaštela – DOŠK, Šibenik slobodan.