Srijeda, 8. svibnja 2024

Šanse za drugo mjesto samo teoretske

15.03.2009. 23:00

Nagradno pitanje nakon utakmice glasilo je: “Gdje su bili rukometaši Zadra u prvom poluvremenu”? Na utakmici? Ne baš, jer da su tamo zaista bili onda ne bi dopustili sramotnih prvih 30 minuta koji su ponudili igru nedostojnu najnižeg ligaškog ranga.
– U tri godine, koliko sam trener, nikad javno nisam prigovorio igračima. Nažalost, tu praksu nakon Županje moram prekinuti, jer prvo poluvrijeme je bila čista katastrofa. Igrači konačno moraju početi shvaćati što se od njih traži na parketu. U suprotnom kao trener posegnut ću za sankcijama prema svim igračima – rekao je Roko Paleka koji nije birao riječi u nastojanju da opiše koliko je njegovo nezadovoljstvo nakon Županje. I nije samo Paleka nezadovoljan, već je razočaranih nakon Županje poduža lista budući da se drugim uzastopnim porazom, čak četvrtim u posljednjih pet utakmica (Đakovo 24:31, Buzet 24:27, Gorica 31:35, Županja 25:28), Zadar našao u poziciji da o drugom mjestu razmišlja još samo na teroretskoj razini. Zapravo, momčadi koja odigra onakvih prvih 30 minuta i sredina ljesvice izgedao kao teško ostvariv doseg.
Zadrani kao da nisu ni izašli iz autobusa u prvom poluvremenu u kojem je Županja pred kraj imala i +8 (19:11). U nastavku končano bolji Zadar koji je zaigrao čvršće u obrani, a prva najava povratka dogodila se sredinom drugog poluvremena kada je bilo 23:20. Pri tom rezultatu Žeravica nije realizirao kontru.
– Promašili smo 7-8 zicera, a to se ozbiljnim momčadima ne smije dogoditi – upotpunio je Paleka dojmove iz Županje. Zadrani su Pejiću odredili posebnog čuvara i to je dalo određeni zamah momčadi iz Mocira koja je najbliže Županjcima bila sredinom drugog poluvremena kod rezultata 24:22. No, Župnjci su znali kapitalizirati stečeno u prvom poluvremenu i tako se s nova dva boda na ljestvici Zadru približili smo na bod zaostatka (15-14). Palekini igrači nastavili su praksom “igranja” samo jednog poluvremena. Cijena takvog pristupa je i pad na šesto mjesto na ljestvici.
Rezultati 15. kola: Županja – Zadar Gortan 28:25, Solin – Buzet 27:28, Prelog – Crikvenica 24:43, Trogir – Gorica 27:36, Slatina – Arena Jadrograd 20:21, Kaštela Adriachem – Đakovo (sinoć).
Redoslijed: Buzet 26, Crikvenica 19, Solin 19, Gorica 16, Arena J. 16, Zadar Gortan 15, Županja 14, Đakovo 14, Kaštela Ad. 13, Prelog 10 (-1), Slatina 8, Trogir 7 bodova.
U 16. kolu igraju: Zadar Gortan – Prelog, Gorica – Županja, Crikvenica – Solin, Buzet – Kaštela Ad., Đakovo – Slatina, Arena J. – Trogir.

ŽUPANJA – ZADAR GORTAN 28:25

ŽUPANJA – Dvorana OŠ Ivana Kozarca. Gledatelja: 200. Suci: Barić (Čakovec), Gutrung (Kutina).
ŽUPANJA: Rajković, Ivkić 2, Pavičić, Đoić 5 (2), Nađ, Pejić 6, Dušanić 4, Mišić 2, Denaković, Milišić, Šimić 3, Lovrić 4, Galović, Huber 2. Trener: Krešimir Pavičić.
ZADAR GORTAN: Meštrić, Žeravica 6, Buovac 6, Franković, Merhar 1, Samaržija, Peša 5 (3), Šimičević, Brkljača 1, Mijolović 5, Vučetić 1, Cota. Trener: Roko Paleka.
Sedmerci: Županja 2 (2); Zadar Gortan 3 (3).
Isključenja: Županja 4 minute: Zadar Gortan 2 minute.

TURIĆ OTIŠAO

Marin Turić (1986.), lijevi vanjski, više nije član Zadar Gortana. Nakon što mu je zakasnila dogovorena plaća Turić najprije nije došao na trening, a onda se nije pojavio ni na mjestu polaska u Županju. Riječ je o igraču koji je prošlo ljeto u Zadar došao s vratarem Franom Đikićem iz bugojanske Iskre. Đikić je otišao ove zime, a Turić se, eto, zadržao samo malo duže. Dugo je Turić jesenas sjedio na klupi, sve do Kup utakmice sa Splitom nije zabio ni gola, a onda je s pet golova bio jedan od predvodnika pobjede nad Splićanima. Iako se očekivalo da će nakon te utakmice krenuti s boljim nastupima, njegova minutaža i dalje je bila vrlo skromna.

TREĆA LIGA: ARBANASI – JELSA 23:28

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 30. Suci: Sumić, Žuvić (oba Split).
ARBANASI: Strmečki, Zelić 6 (3), Tomljanović, Lončar 5, Valčić 4, Stipanov 1 (1), Batur 1, Babić , Runje, Antić 1, Bezenšek 2, Korlat 2, Šegarić 1. Trener Zlatko Saračević.
JESLA: Maleta, Belić, Potočnjak 1, Marijan 6, Matković 10 (3), Salija 1, F. Carić, Gamulin 5, Draganić, K. Carić 5, Pavičić-Ivelja, Grgičević, Jakelić. Trener: Kristijan Carić.
Sedmerci: Arbanasi 3 (4); Jesla 3 (3).
Isključenja: Arbanasi -; Jelsa 8 minuta.
Sve je po domaćine bilo obećavajuće do 26. minute kada su poveli 13:9 i imali kontru za +5. Zelić i Antić u kontri se nisu najbolje razumjeli i tog trenutka za Arbanase je utakmica završila. Jelšani su napravili seriju 6:0 i poveli 15:13. Arbanasi 6-0 obranom nisu imali odgovor za igru vanjske linije gostiju čiji su igrači imali otvorene šuteve prema vrataru Runji. Jasno, to su obilato koristili. Prednost gostuju stalno je rasla, da bi u 52. već bilo 18:26. Arbanasi su potpuno podbacili, moglo bi se reći i razočarali, primjetan je manjak treninga i ako ovako nastave, “crveno-crno” neće se dobro provesti u nastavku sezone. Zadranima jedino zadovoljstvo može biti nastup Luke Stipanova (1995.) koji je iz sedmerca upisao svoj prvi gol za seniore. Sve ostalo bilo je daleko od ozbiljnog rukometa.
Mlađi kadeti Arbanasa (1994.) u utakmicama 7. kruga Prve lige poraženi su na turniru u Trilju od Kamička i domaće Cetinke.
Rezultati: Kamičak – Arbanasi 20:14, Cetinka – Arbanasi 32:17.
ARBANASI: Krstić, Karuc 2 (0+2), Maršan 3 (2+1), Stipanov 7 (2+5), Mazija 4 (0+4), Matešić, Šare 1 (1+0), Nikpalj 7 (5+2), Žaja 1 (1+0), Masnov, Marasović 5 (2+3). Trener: Žarko Jakšić.

NINČEVIĆ U SJAJNOJ FORMI

Ivan Ninčević kvalifikacijske utakmice za Europsko prvenstvo protiv Slovačke u gostima (18.3.) i Grčke u Osijeku (21.3.) dočekuje u sjajnoj formi. U 24. kolu Bundeslige lige u domaćem porazu Straslundera od Mindena (22:31) zabio je osam golova i tako je ukupan prosjek postignutih golova u najjačoj svjetskoj ligi podignuo na 6.9. U 22 ligaška nastupa Zadranin je postigao 151 gol (sedmerci 63-83), a to je učinak s kojim je nakon nepotpunog 24. kola na četvrtom mjestu ljestvice najboljih strijelaca.