Stigle -16 i stale

15.11.2009. 23:00

Na poluvremenu su domaće imale +16, a posebno je za Zadranke kritična bila druga četvrtina u kojoj je gošćama u napadu malo tog polazilo za rukom. Požega je u obrani stalno pritiskala vanjsku liniju Zadranki, koja nije uspijevala kvalitetno spustiti loptu pod koš, a nije bilo ni otvorenih mogućnosti za šut. Stoga su Zadranke u nekoliko navrata ishitrenim pokušajima iz daljine pokušavale razbiti ritam domaćih. Ipak, bila je to samo voda na mlin Požege.
U trećoj četvrtini Zadranke prvo pokušavaju zonskim presingom što domaće kažnjavaju ubačajima izvana. Potom se Marija Mazija odlučuje za presing na čovjeka i tu počinje pravi povratak Zadranki u utakmicu. Cijena znatno agresivnije obrane Zadranki bile su brojne osobne pogreške. No, bio je to jedini način za pokušaj ugrožavanja, činilo se, sigurne pobjede domaćih. I malo-pomalo primaknule su se Zadranke dvije i pol minute prije kraja na 65:65, imale napad, a potom i dva slobodna bacanja za vodstvo, ali nije pomoglo. Za domaće je Soldo pogodila tricu (68:65), na drugoj strani za tri je pokušala uzvratiti Jeričević, ali joj je na čistom šutu lopta praktički iskočila iz koša. Bilo je u posljednjoj minuti nakon čega Požežanke pogađaju još dva slobodna bacanja i odlaze na plus pet. Velika poteškoća Zadrankama bila je što su već u trećoj četvrtini zbog pet osobnih pogrešaka ostale bez Antonije Erslan, koja je do tada pružila dobru igru. U tom je periodu i Branimir Peričić, pomoćni trener, zaradio tehničku pogrešku, a sve je kulminiralo početkom četvrte četvrtine kada je Ini Marin prvo suđena četvrta osobna pogreška, a potom nakon što, prema mišljenju sudaca, nije na vrijeme podigla ruku, Marin je zaslužila i tehničku pogrešku. Malo nakon nje zbog pet je prekršaja izašla i Ivana Blažević. Bez tri vrlo važne igračice znatno su pale zadarske akcije u Grabriku, ali ostatak ekipe uspio je utakmicu odvesti u egal završnicu u kojoj je Požega ipak sačuvala pobjedu.

PLAMEN POŽEGA73 – ZADAR68

(12:8, 22:10, 17:29, 22:21)
POŽEGA – Dvorana Grabrik. Gledatelja: 50. Suci: Tresoglavić i Gotić (oba Osijek).
PLAMEN POŽEGA: Lovrić, Šegota, Božić 14 (6-7), L. Ercegović, Štrmelj 4, Tošić 13 (9-12), Soldo 16 (6-8), Lučin, Đukić 1 (1-2), P. Ercegović 4 (2-2), Bilić 21 (3-4). Trener: Vladimir Englman.
ZADAR: Sikirić 6 (2-6), Sesar, Majstorović 5 (1-3), Jeričević 8, Erslan 9, Marin 22 (5-7), Blažević 6, Meštrović 8 (4-7), Akšamović 4 (2-2), Rogošić. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Požega 20-45 (44%); Zadar 21-42 (50%).
Šut za tri: Požega 2-8 (25%; Soldo 2); Zadar 4-21 (19%, Marin 3, Erslan).
Slobodna bacanja: Požega 27-35 (77%); Zadar 14-25 (56%).
Skokovi: Požega 34 (6); Zadar 33 (9).
Osobne pogreške: Požega 22; Zadar 32.

Peričić: I uz poraz dobar dojam

– Koliko smo loše odigrali prve dvije četvrtine toliko smo bili dobri u trećoj i četvrtoj kada smo prikazali odličnu igru. Nismo se predavali bez obzira na vodstvo Požege i to nam se za malo isplatilo. Nažalost, kad smo imali priliku sasvim prelomiti utakmicu u našu korist u posljednjim minutama nismo bili precizni u napadu i to nas je koštalo pobjede. Bez obzira na poraz ukupan dojam je jako dobar. Požega je teško gostovanje na kojem su naše mlade igračice još jednom potvrdile da se mogu nositi sa svakim klubom u ligi – mišljenja je Branimir Peričić, pomoćni trener Zadra.