10 C°

Kostov i Cupać osmi Europljani

16.04.2016. 22:00
Kostov i Cupać  osmi Europljani

Europsko prvenstvo olimpijske klase 49er jedrilo se šest dana u Barceloni i organizator je uspješno završio planiranih devet kvalifikacijskih, isto toliko finalnih jedrenja i plov za odličja, ukupno 19 regata. Hrvatska posada Pavle Kostov i Petar Cupać natjecanje je završila  na 11. mjestu i ujedno su osmi Europljani. Zadrani su nakon prvog djela kvalifikacijskih natjecanja, u kojem je jedreno devet regata, ulasci:  21., 3., 1., 14., 19., 22., 4., 15., 10., prvenstvo nastavili u zlatnoj skupini  sa sedamnaestog mjesta.
U zlatnu skupinu ušlo je prvih 25 posada. U  drugom finalnom dijelu natjecanja, također je održano devet jedrenja u  kojima je Uskokova posada napredovala šest mjesta i završila je na konačnom 11. mjestu, korak do ulaska u plov za odličja (ulasci: 9., 8., 13.,  13., 6., 9., 5., 21., 6.), uz ukupno dva odbacivanja najlošijih rezultata iz  oba kruga natjecanja i zbrojem od 156 bodova. Novozelanđani Pete  Burling i Blair Tuke obranili su naslov pobjednika prošlogodišnjeg EP-a.  Računajući samo europske posade najbolji su bili Španjolci Botin/Lopez Marra.
Rezultati: 1. Peter Burling/Blair Tuke (Novi Zeland) 47.0, 2. Nathan  Outteridge/Iain Jensen (Australija) 107.0, Diego Botin/Iago Lopez Marra (Španjolska) 129.0, …, 11.  Pavle Kostov/Petar Cupać 156.0.