Četvrtak, 18. travnja 2024

Nadoknada oduzela sve (FOTOGALERIJA)

16.10.2009. 22:00

Hladna jesenska večer sa tek po kojom stotinom gledatelja na tribinama Interovog stadiona ponudila je izrazito borben i na trenutke vrlo gledljiv nogomet kakav se mogao očekivati od obje momčadi koje obitavaju u donjem dijelu prvoligaške ljetvice.
U utakmicu su po očekivanju bolje krenuli domaći nogometaši koji su pritisli vrlo visoko Zadrane i već u 3. minuti sjajan volej Gulića s vrha šesnaesterca malo s desne strane prolazi zamalo preko grede gola Ježine. Prijeti Stipković u 9. minuti sa 20 metara, ali Ježina uspijeva ukrotiti taj pokušaj. U skladu sa velikom hladnoćom igrači obiju momčadi na terenu su se stisli na sredini terena te se teško razvijala igra, a kamoli nekoliko vezanih dodavanja. Ipak 13. minuta se pokazala vrlo sretnom za Zadrane koji su uspjeli povesti. Jozinović je izveo korner s desne strane, vratar Intera Brašnić je zaplivao krivo procijenivši let lopte, Golem je ispucao loptu glavom na nekih 25 metara gdje se nalazio Mitrović i opalio po golu. Lopta prolazi kroz šumu nogu u šesnaestercu, a Brašnić je na trenutak ukrotio udarac da bi mu lopta na njegovu nesreću pobjegla preko ruke u praznu mrežu. Odmah zatim odgovor Zaprešićana koji su mogli izjednačiti preko Gulića. Prebačena je zadarska obrana, a Gulić je uspio prebaciti i Ježinu, no lopta je prošla tik pored njegove desne vratnice. U 20. minuti Miroslav Šarić pokušava udarcem s 20 metara, ali neprecizno. Do izjednačenja se čekalo tek novih 13 minuta kad je Miroslav Šarić nakon velike gužve u Zadrovom kaznenom prostoru uspio volejom proslijediti jednu padajuću “svijeću” kroz uši Ježine, a lopta se silovito zabila od grede u mrežu Zadra. Isti igrač u sljedećoj minuti pokušava s 20 metara dovesti Inter do vodstva, ali je bio zamalo neprecizan. Na čuđenje svih na stadionu Zadar je ipak povratio vodstvo u 30. minuti, a proradio je dugo čekani Terkeš. Iskoristio je na najbolji mogući način Bećirijevu loptu u prostor, a Terkešu nije bilo teško pogoditi mrežu prizemnim udarcem s nekih deset metara. Nisu Zaprešićani krenuli kao nakon prvog gola po izjednačenje već je na njihovu prvu prijetnju trebalo čekati do 38. minute kada su u dva navrata glavom, prvo Golem preko vratnice, a onda Grgurović ravno u Ježinu uspjeli podignuti na noge malobrojno promrzlo gledateljstvo. Odgovor je stigao nedugo nakon toga, jer su Zadrani očito imali svoj golgeterski dan. Jozinovićev silovit udarac s 20 metara odbija Brašnić, no samo do natrčalog Šaranovića koji sprema loptu u mrežu za dva razlike. Golijada se nastavila u 43. minuti samo je ovaj put Ježina vadio loptu iz mreže. Po lijevoj starni je do gola došetao Dodo kojemu nije bilo teško uposliti na drugoj vratnici usamljenog Miroslava Šarića koji je tako po drugi put vratio Interu nadu za povratak u utakmicu. Do kraja poluvremena mogli su Zadrani doći do svog četvrtog pogotka, ali Terkeš kasni u upošljavanju Ljubičića koji se našao u zaleđu sam pred Brašnićem. U drugo poluvrijeme trener Intera očito nezadovoljan Brašnićevom izvedbom radi čudnu izmjenu te na gol stavlja svog nominalno trećeg vratara Čovića (Delač bolestan). Za razliku od prvog gledao se puno siromašniji drugi dio u kojem je opasniji bio Inter, ali i jalov, pa se nekoliko kornera i slobodnih udaraca s nikakvim završetkom, do pred posljednjih pola sata utakmice, mogu svrstati tek u terensku nadmoć domaćina. Zadar se orijentirao na zatvaranje prilaza prema Ježini i vrebali iz kontre četvrti zgoditak. U nedostatku nogometa treba izdvojiti burno regiranje zaprešićke publike koja je izražavala negodovanje svaki put kad bi se neki igrač Zadra našao ležati na travnjaku. Velike salve uvreda su uputili prema igračima Zadra u rijetko viđenoj situaciji kad se u 70. minuti u istom trenutku našlo čak četvero Zadrana ležeći na travnjaku. Šaranović, Terkeš, Ljubičić i Surać ipak su se brzo pridigli s ledenog travnjaka i nastavili igru. Prvu veliku priliku imali su unatoč velikoj nadmoći Intera imali Zadrani u 78. minuti koji su preko Šaranovića uspjeli probiti lijevu stranu te pogodio terkeša usamljenog na desnoj strani kojemu lopta bježi u stranu te se odlučuje poslužiti natrčalog Ljubičića koji nije s nekih deset metara uspio dobro zahvatiti loptu. Nakon toga Terkeš uspijeva ubaciti odličnu loptu iza leđa Interove obrane, a Šaranović pokušava lobom prevariti istrčalog Čovića., no neuspješno i tako su propale dvije izrazite prilike za osiguranje pobjede. Zadrani osjećaju da se isplati napasti, a u 80. minuti Šaranovićev pokušaj centaršuta završava pod gredu Čovića koji se uspio snaći te je odbojkaškim potezom izbaciti preko gola. I kazna je po starom nogometnom pravilu stigla Zadar koji je kapitulirao u 83. minuti nakon što je iz kornera prvo Gulićev udarac glavom obranio Ježina, no nije uspio Dodin s pet metara i rezultat je vraćen na početak. Ipak domaćin uspijeva u sudačkoj nadoknadi iskoristiti totalnu smušenost u redovima Zadra. Ljubičić gubi loptu na sredini terena, Bećiri i Milin se nisu uspjeli dogovoriti tko će izbiti loptu iz šesnaesterca, a natrčali Miroslav Šarić ne propušta priliku zabiti topovskim udarcem u donji desni Ježinin kut s vrha šesnaesterca za veliki preokret Intera.

INTER 4 (2) – ZADAR 3 (3)

ZAPREŠIĆ – Gradski stadion. Gledatelja: 300. Suci: Antun Vučemilović (Osijek), Borut Križarić (Čakovec) i Saša Fegeš (Nedelišće). Strijelci: 0:1 Mitrović 13′, 1:1 M. Šarić 26′, 1:2 Terkeš 30′, 1:3 Šaranović 39′, 2:3 M. Šarić 43′, 3:3 Dodo 83′, 4:3 M. Šarić 90′. Žuti kartoni: Šaranović 45′ , Bilaver 52′, Mršić 90′(Zadar).
INTER: Brašnić 5 (Čović 46′ 6), Krznar 5, Golem 5, Barišić 5, Batarelo 5 (Kujundžija 87′), Grgurović 6, M. Šarić 7, T. Šarić 5,5, Stipković 5,5 (Bosec 67′), Gulić 6,5, Dodo 7. Trener: Borimir Perković.
ZADAR: Ježina 5,5, Puljić 5, Milin 5, Bećiri 5, Jozinović 5,5 (Mršić 43′ 5), Mitrović 5,5 (Ćurjurić 56′), Ljubičić 5, Surać 5,5, Bilaver 5,5, Terkeš 6,5(Cela 82′), Šaranović 6. Trener: Dalibor Zebić.

Šiklić ozlijeđen na zagrijavanju, a Jozinović na utakmici

Trener Dalibor Zebić na zaprešićki stadion je izveo neznatno izmjenjen sastav nego što je najavljivao prije same utakmice. Silom prilika morao je umjesto Brune Šiklića koji se ozlijedio na zagrijavanju ubaciti Marina Ljubičića. Tako je napravljena rošada unutar standardne formacije 3-5-2 po kojoj je Bećiri sa zadnjeg veznog prebačen na desnu stopersku poziciju, a na poziciju zadnjeg veznog instaliran je Marin Ljubičić. Malo iznenađenje predstavlja i uvođenje Ante Mitrovića u prvih jedanaest gdje je zapostavljen Ivan Ćurjurić, strijelac tri ovosezonska pogotka Zadra. Ali, Mitrovićev pogodak u 13. minuti je opravdao Zebićevu odluku. Ipak bez loših vijesti Zebić nema imuniteta, pa je ozljeda Jozinovića u 43. minuti napravila nove probleme u ionako mršavom rosteru Zadrana za ovu sezonu.

Vjerni Tornado

Da se voli svoj klub i Zadar općenito dokazali su po tko zna koji put članovi navijačke skupine Tornado. Unatoč vrlo niskoj temperaturi njih 30-tak se stislo na zapadnoj tribini Interovog stadiona i bodrio pjesmom svih 90 minuta svoje ljubimce. Iako je sve mirisalo da će ovaj put zadovoljniji svojim kućama u tome su ih spriječili njihovi ljubimci prokockavši dvostruku prednost, pa su i ovaj put promrzli i tužni napustili stadion.