Ispustili 20 koševa prednosti

17.01.2009. 23:00

Šesti put ove sezone košarkaši Borik-Puntamike pognute su glave napustili teren. Ovaj put im je sigurno još teže pao taj poraz, jer su prokockali prednost od čak 20 koševa. Tih 20 koševa razlike na kraju prve četvrtine ipak je bilo samo zvono za uzbunu kod domaćih košarkaša, koji su do kraja utakmice uspjeli sustići i preokrenuti rezultat te su bodovi na kraju ostali u Dubrovniku.
Tihomir Bujan, trener Borik-Puntamike, nije očajavao nakon utakmice, konstatirajući da još ništa nije izgubljeno.
– Imali smo odličnu šansu da anuliramo poraz od Cedevite, ali nismo imali dovoljno rješenja u završnici utakmice i Dubrovčani su zasluženo na kraju pobijedili – započeo je Bujan.
Prva četvrtina je završila rezultatom 28:8 za Puntamičane i tada se činilo kako bodovi sigurno idu u Zadar.
– Košarka se igra svih 40 minuta, a mi smo u tih prvih deset minuta odigrali odlično, petorka na parketu je odreagirala fenomenalno i s čvrstom obranom i smirenošću u napadu napravili smo tu veliku razliku. No, moram napomenuti da ipak to nije bilo realno, jer su Dubrovčani promašili nekoliko čistih šuteva i kad je krenula druga četvrtina, počeli su pogađati i pomalo nagrizati tu prednost.
Do odmora prednost Borik-Puntamike je bila skoro prepolovljena (40:28), a Gospari su sve više bili u utakmici.
– U drugom dijelu su Dubrovčani podigli još više intenzitet agresivnosti i tad nam se počela osvećivati neučinkovitost igrača s klupe. Početkom četvrte četvrtine domaći su prešli u vodstvo (55:56) i nismo se do kraja uspjeli vratiti iako smo odigrali dobro velik dio utakmice.
Jedino što može veseliti nakon poraza jest podatak da je svoje prve minute odigrao nakon dugog oporavka od ozljede i Ivica Grgurović, a ove sezone stidljivi po učinku Ante Đugum bio je najbolji igrač Borik-Puntamike s doble-double učinkom (15 koševa i 10 skokova).
– Sigurno da veseli povratak Grgurovića na parket, jer s njime smo mnogo jači i to je velik dobitak za nas. Đugum je svojom igrom najavio svoje mogućnosti i podatak od čak 10 skokova govori koliko je Ante bio u utakmici.
Ovo je drugi poraz Puntamičana zaredom te sada pritisak postaje sve veći, jer slijede dvije utakmice u Jazinama protiv Dubrave i Trogira koje se “moraju” dobiti.
– Nije još vrijeme za paniku jer imamo priliku s dvije domaće pobjede doći u odličnu poziciju, iako bi nam današnja propuštena pobjeda stvarno odlično došla. Moramo ovo što prije zaboraviti i koncentrirati se na utakmicu s Dubravom. Te dvije utakmice će odrediti jesmo li u stanju zadržati priključak za vodećim momčadima – zaključio je Bujan.
Osim Đuguma nešto više su pružili Dević i Žorž s 13 postignutih poena, a dvoznamenkasti je bio i Čiklić s 10 poena. Ipak, to je bilo premalo za slavlje nad Dubrovnikom, jer je nedostajao barem još jedan raspoloženi igrač s klupe koja je u ovoj utakmici ostala nedorečena.
I ovo odigrano kolo A-1 lige pokazalo je kako se teško odnose bodovi s gostovanja jer su svi domaćini slavili. Cedevita je već osigurala Ligu za prvaka. Na pragu ulaska su i Šibenčani koji su pobjegli pratnji u kojoj se nalazi šest momčadi s istim skorom pet pobjeda i šest poraza i među njima će se najvjerojatnije tražiti ostala dva putnika za elitni rang natjecanja. Na začelju su Zabok i Alkar koji s pobjedom manje od ovih šest izjednačenih momčadi imaju nešto manje izgledniju situaciju što se tiče borbe za ta dva mjesta.

DUBROVNIK – BORI-PUNTAMIKA 75:72

(8:28, 20:12, 20:12, 27:20)
DUBROVNIK – Dvorana Gospinje polje. Gledatelja 200. Suci: Alfred Jovović, Damir Palavra (oba Zagreb) i Mario Goleš (Šibenik).
DUBROVNIK: Radić 3 (1-2), Šćepanović 12(2-5),Prejan 11 (5-8), Karač 11 (2-2), Kralj 2, Oštrić, Vranješ 11 (3-5), Hajdić 11 (2-2), Lučić 10 (4-7), Škifić 4, Perić. Trener: Darko Kunce.
BORIK-PUNTAMIKA: Čiklić 10 (3-3), Dundov 4 (2-3), Bulić, Pavić 4 (2-4), Petani, Dević 13 (3-3), Mrva 6 (1-2), Šarlija 3 (3-4), Grgurović 2, Jurjević 2, Žorž 13 (4-4), Đugum 15 (1-2). Trener: Tihomir Bujan.
Šut za 2: Dubrovnik 19-40 (48%); Borik-Puntamika 22-44 (50%).
Šut za 3: Dubrovnik 4-15 (27%) Šćepanović 2, Karač 1, Hajdić 1; Borik-Puntamika 3-10 (30%) Čiklić 1, Mrva 1, Žorž 1.
Slobodna bacanja: Dubrovnik 19-31 (61%); Borik-Puntamika 19-25 (76%).
Skokovi: Dubrovnik 28 (19+9); Borik-Puntamika 37 (30+7).

PET BUNARA – KAŠTELA 63:83

(15:24, 8:16; 22:20, 18:23)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 100. Suci: Petani i Smolić (oba Zadar).
KK Pet Bunara: Mikulić 28, Banić 1, Jurišić, Blažević 5, Sterle, Vlaić 10, Črnjak 8, Batur 11, Škara, Šango, Fain, Sakara. Trener: Roko Giergja.
KK Kaštela: Babić 11, Režić 4, Kragić 3, Biočić, Mandić 4, Šubara, Tešija 13, Marin, Požgaj 4, Lozančić 9, Kaliterna 23, Karakaš 12. Trener: Predrag Kruščić.
Lider prvenstva Kaštela lako su se obračunali s mladom momčadi Pet bunara te su i dalje jedina neporažena momčad u ligi. Nijednog trenutka utakmice pobjeda gostiju nije dolazila u pitanje, jer su od samog početka utakmice Kaštelani krenuli ozbiljno. Do odmora su već juniori Zadra zaostajali 17 koševa razlike (23:40), a neke naznake vraćanja u utakmicu pokazivali su krajem treće četvrtine kad su došli na samo minus devet. Premalo raspoloženih igrača u Giergjinoj momčadi nisu mogli sami protiv raspoloženih gostiju. Mikulić s 28 i Batur s 11 koševa bili su najbolji kod domaćina, a kod gostiju puno ujednačeniji učinak većine igrača predvodio je Kaliterna s 23 poena.