Andrej Gaćina među 16 u Dubiju

17.02.2011. 23:00

Andrej Gaćina, trenutačno 73. igrač svijeta, ostvario je sjajan rezultat na ITTF Pro touru koji se održava u Dubaiju. Nakon uspješno odrađenih kvalifikacija Zadranin se plasirao u osminu finala gdje će mu protivnik biti jedan od najboljih igrača svih vremena, Kinez Wang Liqin, deveti igrač svijeta. Gaćina je u prvom kolu glavnog turnira prekinuo dvije tradicije. Prva je niz poraza u prvom kolu glavnog turnira i to gotovo u pravilu rezultatom 3:4, te drugu, niz poraza od austrijskog Kineza Chen Weixinga. (24. igrač svijeta).
Naime, Gaćina je u posljednja tri navrata bio vrlo blizu pobjede nad Chenom, ali je iskusni Austrijanac na kraju uvijek slavio. U susretu punom preokreta Gaćina je slavio 4:3. Hrvatski je reprezentativac dobio prva dva seta, da bi Chen bio bolji u sljedeća tri. Kada se činilo da će Chen ponovno slaviti, Gaćina se vratio, podigao razinu igre, te je slavio u fiksu sedmog seta. U drugom kolu Gaćina je bio bolji od Singapurca Li Hua 4:2 u setovima. Nakon izgubljenog prvog seta dobio je potom tri seta zaredom te je susret mirno priveo kraju za jedan od najvećih uspjeha u karijeri na Pro tour turnirima. Za podsjetnik, prošli vikend na Pro touru u Dohi Gaćina je igrao polufinale parova dok je u pojedinačnoj konkurenciji ispao u 1. kolu.
Rezultati: 1. kolo: Andrej Gaćina – Chen Weixing 4:3 (11:7, 11:8, 7:11, 8:11, 4:11, 11:7, 11:9) ; 2. kolo: Andrej Gaćina – Li Hu 4:2 (10:12, 12:10, 11:5, 13:11, 8:11, 11:3).