Maestralna zadnja dionica

17.03.2009. 23:00

Prvo kolo Lige za ostanak ponudilo je dvoboj najbolje plasiranih momčadi nakon prvog dijela A-1 lige, a koji su sada u donjem domu, Borik-Puntamike i Trogira.
U utakmicu su ušli angažiranije košarkaši Borik-Puntamike koji nakon četvrte minute imaju vodstvo od 7:2. U tim trenucima Žorž je sam igrao protiv Trogira, ali ubrzo se bude i gosti te su malo-pomalo nagrizali vodstvo Puntamičana. Kraj četvrtine pripada gostima koji na krilima Bizace, Sobina i Delaša odlaze na visokih 15:9. Početkom druge četvrtine Žorž i Šarlija smanjuju na samo minus dva 13:15 i od onda se na koš iz igre čekalo cijele četiri minute kad je ponovno Šarlija vratio na samo koš zaostatka (15:16). Vrsaljko u sljedećem napadu tricom vraća goste na plus četiri (15:19), četiri minute prije odmora. Tada na scenu stupa Dević koji je s pet koševa u nizu na trenutak vratio Puntamičane u vodstvo (22:21), ali Trogirani se vraćaju tricom Bilića na plus dva (22:24). Šarlija s dvicom i Pavić tricom u zadnjoj minuti odvode Puntamičane na plus tri (27:24), a Bizaca je uspio samo smanjiti do poluvremena (27:26). Iz svlačionica su se Puntamičani vratili pomalo uspavani što su na otvaranju drugog poluvremena iskoristili Trogirani i najviše zahvaljujući dalekometnim projektilima kapetana Bilića odlaze na najveću razliku u utakmici 38:31. S tim se nije složio Jurjević koji uzvraća tricom i presječenom loptom za svoj peti koš u nizu i rezultat je u 25. minuti bio samo 36:38 za goste. Bizaca zatim veže svojih pet koševa, a zelene održava u igri tricom Čiklić. Razigrao se Bizaca u toj trećoj četvrtini i upravo njegovom tricom Trogirani ulaze u posljednju četvrtinu sa plusom od šest koševa (43:49) taman koliko su Puntamičani imali promašaja sa linije za slobodna bacanja u tom periodu igre. Ipak odmah na otvaranju zadnje četvrtine zeleni se, prvo preko Šarlije, a zatim preko Žoržovih pet poena u nizu, vraćaju u vodstvo (50:49). Bilić svojom trećom tricom vraća goste u vodstvo, a Dević sa linije za slobodna bacanja vraća rezultat u egal (52:52), da bi Žorž i Pavić skrojili u dva napada novu prednost Puntamičana od pet koševa (57:52), šest minuta prije kraja. Zatvaraju u tim trenucima zeleni prilaze svom košu, dok u napadu Žorž i Jurjević novim tricama odvode svoju momčad na velikih plus devet (63:54), tri minute prije kraja. Šarlija ubrzo podiže na 65:54 i svima je u dvorani tada bilo jasno da važni bodovi ostaju u Zadru. Najzaslužniji za pobjedu Borik-Puntamike bili su Žorž sa 17 poena, te Šarlija s 14 i Jurjević s 12 poena, dok je Dević fenomenalno razigrao momčad s 7 asistencija.

BORIK-PUNTAMIKA – TROGIR 73:61

( 9:15, 18:11, 16:23, 30:12)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 200. Suci: Tomislav Vovk (Sl. Brod), Josip Radojković (Split) i Nikola Perlić (V. Gorica).
BORIK-PUNTAMIKA: Čiklić 3, Dundov 4 (2-2), Bulić, Grgurović 2 (2-2), Pavić 11, Petani (0-2), Dević 8 (4-5), Mrva 2, Šarlija 14 (0-4), Jurjević 12 (1-2), Žorž 17 (2-3), Đugum. Trener: Tihomir Bujan.
TROGIR: Vrsaljko 3, Đirlić 1 (1-2), Bilić 12, Bizaca 21 (3-5), Lucić 3 (3-4), Bubalo, Čirko, Sobin 14 (2-3), Brkić 4, Delaš 3. Trener: Boris Kurtović.
Šut za 2: Borik-Puntamika 19-33 (58%); Trogir 14-29 (48%).
Šut za 3: Borik-Puntamika 8-27 (30%) Jurjević 3, Pavić 3, Čiklić 1, Žorž 1; Trogir 8-23 (35%) Bilić 4, Bizaca 2, Vrsaljko 1, Delaš 1.
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 11-20; Trogir 9-14.
Skokovi: Borik-Puntamika 30 (22+8); Trogir 23 (18+5).