5 C°

Barry potopio Sinjane

18.03.2018. 21:17

Košarkaši Jazine-Arbanasa uspjele su u jednoj teškoj utakmici doći do svoje treće pobjede u sezoni. Sinjski Alkar predvođen bivšim trenerom žutih, Nevenom Plantakom vodio je glavnu riječ u prvih 20 minuta utakmice, a polovicom treće četvrtine igrači Luke Bujasa preuzeli su kontrolu igre i prešli u prednost koju do kraja utakmice nisu ispuštali. Prva četvrtina zaključena je prednošću Alkara 20:24, a u drugoj četvrtini Sinjani su imali i devet viška (28:37). Do poluvremena Jazine uspijevaju na račun raspoloženih Mirze Sarajlije i Remija Barryja doći na šest zaostatka (40:46). Povratak iz svlačionica bolje je djelovao na domaće igrače koji su polovicom treće četvrtine preokrenule rezultat. Na semaforu je u 25. minuti stajalo 50:52 za Alkar, a onda žuti kreću u totalnu ofenzivu i prave  seriju 24:7 s kojom su prelomili utakmicu (74:59). U tom trenutku zamijenile su se uloge na terenu pa su sad Jazine za razliku od prvog dijela utakmice postale lovina. Sinjani su ih uporno pokušavali uhvatiti i zamalo im je uspjelo u tome ulaskom u posljednju minutu kad su se tricom Prolete primakli na samo tri poena zaostatka (89:86). Ipak to je bio krajnji domet gostiju u ovoj utakmici.  Sa linije za bacanja nemilosrdni su bili najraspoloženiji pojedinci u redovima pobjednika, Sarajlija i Barry. Ovaj potonji je briljirao sa čak 43 poena i 18 skokova dok je Sarajlija ubacio 23 poena.