Potop u posljednjih osam minuta

17.11.2011. 23:00

Puntamičani ni s trećeg ovosezonskog gostovanja nisu uspjeli donijeti bodove. Nadati se pobjedi u Slavonskom Brodu nije lako ni snažnijim sastavima od Sonik-Puntamike, no prilika da se uđe u egal završnicu nakon gledanja u leđa Brođanima tijekom prve tri četvrtine utakmice prebrzo je uprskana te su domaći košarkaši rutinski u posljednjih osam minuta priveli utakmicu kraju.
Početak utakmice općenito je i odredio njen nastavak. Igrači Mladena Erjavca su krenuli snažno i već nakon četiri minute došli na 10 poena razlike (11:1). Poščić i Bašljan su ubacili po četiri poena, Tomeljak je dodao tricu i zeleni su se našli u velikim problemima. Taj nalet domaćih košarkaša ubrzo je primiren od strane Puntamičana koji su do kraja prve dionice uspjeli zabiti 10 poena te se u drugu četvrtinu ušlo s rezultatom 18:11. Međutim napredak u sljedećoj dionici nije napravljen. Brođani su uspjeli u jednoj siromašnijoj koševima četvrtini ponovno doći do 10 poena prednosti (33:23) s kojom se i otišlo na odmor. Buđenje iz zimskog sna zeleni su konačno prezentirali u trećoj četvrtini iako se činilo na samom otvaranju drugog poluvremena da domaćin odlazi u još veću prednost. Imali su igrači Svjetlosti 38:26, ali je onda uslijedila serija Puntamičana 11:2 s kojom su se primakli na samo tri poena zaostatka (40:37). U stizanju su najveću ulogu odigrali Pešut s četiri ubačaja te Marić s tricom. Uspio je nakratko Karlović povisiti na 42:37, a Banić nakon toga stavlja tricu te Marić pogađa jedno bacanje za potpuno približavanje zelenih (42:41). Ipak u posljednje dvije minute treće dionice Brođani pronalaze novi motiv te zahvaljujući Tomeljaku i Šamadanu odlaze na plus 8 (49:41). Smanjio je za ulazak u posljednjih 10 minuta Šarlija na 49:43 dok je na početku četvrte Jurjević svojim prvim koševima donio ponovno približavanje Plantakovih igrača na samo dva minusa (49:47). Izgledalo je da se sprema neizvjesna egal završnica, no košarkaši Svjetlosti su do 35. minute uspjeli razriješiti pitanje pobjednika. Glavni krivac za to je njihov kapetan Matej Karlović koji se razigrao u najvažnijim trenucima. Karlović u suradnji s Tomeljakom i Poščićem neumoljivo su gađali koš Puntamičana i vratili svoju momčad na ugodnih 10 poena viška (59:49). Pokušavali su u tih posljednjih pet minuta zeleni presingom vratiti se u utakmicu, ali nedostajalo je preciznosti u napadu te su se na kraju morali pomiriti s činjenicom da je i poraz od 12 razlike (71:59) neloš rezultat za njih s obzirom da su u Slavonski Brod došli bitno oslabljeni, bez Blaževića i Vraneša.

BROD-SVJETLOST – SONIK-PUNTAMIKA 71:59

(18:11, 15:12, 16:20, 22:16)
SLAVONSKI BROD – ŠD Viljuš. Gledatelja: 200.
BROD SVJETLOST: Hajdić, Galić 2, Šamadan 8 (1-1), Živković 4, Poščić 12, Tomeljak 16 82-2), Kljaić, Papac, Karlović 17, Matasović 2, Bašljan 10 (0-2). Trener: Mladen Erjavec.
SONIK-PUNTAMIKA: Mičić, Marić 6 (1-2), Grbić, Čakarun 12 82-4), Banić 8, Pešut 11 (0-1), Jurjević 4, Grabovac, Ramljak 2 (2-2), Šarlija 16 (4-5). Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Brod Svjetlost 25-41 (61%); Sonik-Puntamika 19-44 (59%).
Šut za 3: Brod Svjetlost 6-16 (38%); Sonik-Puntamika 4-13 (31%).
Slobodna bacanja: Brod Svjetlost 3-5 (60%); Sonik-Puntamika 9-14 (64%).
Skokovi: Brod Svjetlost 34 (28+6); Sonik-Puntamika 27 (22+5).

NEVEN PLANTAK, TRENER SONIK-PUNTAMIKE

– Zaslužena pobjeda Svjetlosti na čijem terenu su posebno opasni i teško je gostima uzeti bodove u njihovoj dvorani. Svjesni smo da na ovako teškim gostovanjima ne možemo dobiti utakmicu s lošim šutom, a bili smo hendikepirani za neigranje dvojice bitnih igrača, Blaževića i Vraneša. Pešut nam je jedini razigravač dok nam je Vraneš nedostajao iz razloga što ostali naši visoki igrači nisu mogli adekvatno čuvati Karlovića koji nas je razbio u posljednjoj četvrtini. Dosad su nas centri izvlačili iz problema, no ne mogu ni oni svaku utakmicu biti na vrhunskom nivou. Dolazi nam Alkar sljedeće kolo i u toj utakmici želimo dati sve od sebe, a ako ne budemo mogli osposobiti ozlijeđene možda ćemo trebati dovesti nekog novog igrača.