Borik ugasio Svjetlo(st)

17.12.2009. 23:00

Borik-Puntamika plasirala se u treći krug Kupa Krešimira Ćosića nadvisivši slavonskobrodsku Svjetlost iako je ušla vrlo oslabljena u ovu utakmicu bez dvojice ponajboljih od igrača Ive Ivanova i Marina Jurjevića, dok su Brođani došli bez Domagoja Norca.
Otvorili su utakmicu Puntamičani odlično i već nakon pet minuta drugom tricom Pavića imali deset poena prednosti (18:8). Kad je Dević minutu poslije pogodio dvicu uz dodatno bacanje, za plus 14 (23:9), izgledalo je da će Brođani biti ispraćeni s porcijom iz Jazina. Gostujući trener Kovačević pokušava zonskom obranom i uspijeva prisiliti Puntamičane na velik broj izgubljenih lopti i nepreciznost te se polako prednost Puntamičana počela topiti. Pilepić je tricom sa sirenom za kraj prve dionice najavio velike probleme za zelene u drugoj dionici u kojoj se igrala vrlo tvrda i borbena košarka, iako se mogao vidjeti kuriozitet da zeleni u tih 10 minuta nisu uspjeli napraviti nijedan prekršaj. Borik-Puntamiku su iznad vode držali Dević i Olivari dok je kod gostiju krenuo Spahija koji je postigao devet poena u nizu za Brođane i otišlo se na odmor s minimalnom prednošću gostiju (34:35). Neizvjesnosti nije bila lišena ni treća četvrtina u kojoj su otvorili Dević s dva ubačaja i Dražović s tricom i poveli su zeleni s 41:35, ali Spahija nije dao domaćinu da se odvoji i sam je zabio pet poena u nizu, pridodao se i Vukičević i da nije Olivari stavio tricu sa sirenom za kraj treće dionice bio bi potpuni egal (51:48). Ipak, nakon velike neizvjesnosti uzeo je u sve u svoje ruke Teo Petani koji s tri trice i jednim košem iz kontranapada odvodi Borik-Puntamiku na visokih 11 razlike (62:51), pet minuta do kraja što je definitivno otklonilo svaku sumnju oko pobjednika ove utakmice. Na kraju je završilo 68:60, a za Puntamičane to znači da će 29. siječnja u goste Cedeviti u Sutinska Vrela za pokušaj ponavljanja povijesnog uspjeha, plasmana u Final Four.

BORIK-PUNTAMIKA – SVJETLOST 68:60

(23:19, 11:16, 17:13, 17:12)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 50. Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Mario Goleš i Luka Kardum (oba Šibenik).
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 19 (2-2), Čakarun 8 (1-2), Pavić 8 (2-2), Dražović 3, Dević 11 (3-3), Mrva 6 (1-2), Troskot, Jurjević, Baždarić, Mrkić, Olivari 13. Trener: Neven Plantak.
SVJETLOST: Ćosić 4, Pilepić 10 (4-6), Kovač 3 (1-1), Matasović, Raič, Spahija 26 (1-4), Vukičević 11 (1-2), Karlović 6 (1-2), Živković, Diminić. Trener: Igor Kovačević.
Šut za 2: B.-Puntamika 13-29 (45%); Svjetlost 20-36 (56%).
Šut za 3: B.-Puntamika 11-32 (34%); Svjetlost 4-17 (24%).
Slobodna bacanja: B.-Puntamika 9-11 (82%); Svjetlost 8-15 (53%).
Skokovi: B.-Puntamika 29 (20+9); Svjetlost 30 (24+6).

IZJAVE

IGOR KOVAČEVIĆ, TRENER SVJETLOSTI
– Zaslužena pobjeda Borik-Puntamike i čestitam im na prolazu dalje. Imali smo dosta problema na putu prema Zadru. Došli smo bez prvog playa Domagoja Norca i imali smo previše grešaka u utakmici tako da nismo imali previše argumenata za pobjedu.
NEVEN PLANTAK, TRENER BORIK-PUNTAMIKE
– Mogu biti zadovoljan kako smo uspjeli pobjedom zaključiti ovu utakmicu, jer smo znali da će biti teško protiv kvalitetne Svjetlosti i to još bez Ivanova i Jurjevića. Zato su priliku iskoristili naši mlađi igrači poput Čakaruna, Petanija, Devića i Olivarija. Nije nas išao šut, kapetan Mrva nije bio u utakmici i ipak smo uspjeli se plasirati u četvrtfinale gdje nas čeka Cedevita u gostima gdje ćemo pokušati pružiti što bolji otpor.