Jedanaest polaznika uspješno je svladalo drugi po redu tečaj rada na računalu koji je organizirala Udruga žena Prospero. Prošloga tjedna polaznici su dobili diplome, a stečena znanja poslužit će im u traženju zaposlenja ili osobno za bolje služenje računalom. Polaznici su u 60 sati uspješno svladali osnove računala te rad u windowsima, wordu, excelu i na internetu.
Ovo je drugi po redu tečaj rada na računalu koji djeluje pod nazivom "Zajedno smo jači", a u sklopu je uspješnog projekta Centar za poduzetništvo koji radi na samozapošljavanju žena. Tečaj rada na računalu nije namijenjen samo ženama, već i poljoprivrednicima, poduzetnicima i mladima kojima će stečena informatička znanja koristiti u budućnosti. Predavač je prof. Zvonko Dijak, a po svemu sudeći zbog zainteresiranosti će se i nastaviti.
Predsjednica Udruge Prospero Slavica Miličić kazala je da je zadovoljna uspješnošću tečaja.
- Ovaj program namijenjen je i prilagođen osobama koje nemaju znanja o računalima, a koji se samostalno žele služiti računalom i internetom. Program obuhvaća osnove rada s računalom - Windowse, Word-pisanje i obradu teksta, MS Excel- izradu tabličnih proračuna te osnove interneta.
Nastava se izvodila tijekom radnog tjedna po tri nastavna sata, dok se tečaj održavao poslijepodne, kazala je Miličić dodajući i da je projekt ostvaren zahvaljujući Matra programu Kraljevine Nizozemske, Veleposlanstvu Australije i UNHCR-u te sredstvima Kraljevine Belgije kroz računalnu opremu.
Predsjednica udruge pohvalila se da su ovoga puta dobili još pet računala, čime je omogućeno istovremeno obučavanje više polaznika te je najavila i novi turnus u siječnju.
- Ovaj turnus je bio kraći zbog toga što su korisnici tražili manje opsežan tečaj i da kraće traje. Prošli su 60 sati obuke. Imali smo jednu grupu od jedanaest plaznika. Prijašnje grupe su bile po 6 polaznika zbog toga što smo imali šest računala. Nabavili smo još pet računala i pet stolova tako da smo povećali grupu, kazala je Miličić, ističući da novi turnus kreće sredinom sječnja te da i ovoga puta očekuju veliki broj zainteresiranih.



Komentiranje više nije dostupno

