19 C°

Vrvjelo pogreškama

Autor: Šime Ćurko

18.01.2009. 23:00

Omišanke su izborile plasman među osam najboljih ekipa u Kupu Ružice Meglaj Rimac. Može i ovako: Zadranke su očekivano ostale bez četvrtfinala u kojem su igrale posljednje tri sezone. Zadar je prvi put ove sezone zaigrao bez Božene Radoš koja je napustila klub i to se osjetilo u skakačkom učinku. Marija Mazija u startnoj je petorci posegnula za jedinim preostalim rješenjem na centarskoj poziciji – Katarini Popović, kojoj još treba puno prvoligaških minuta za konkretniji učinak. Popović praktički do sada nije ni igrala, štoviše češće je bila na tribini nego na klupi. Sada će dobiti priliku, hoće li je i kako iskoristiti vidjet će se u sljedećim utakmicama.
Gošće su tijekom svih 40 minuta držale Zadar na rezultatskom odmaku, a domaće igračice veću razliku u korist Omišanki sprječavale su povremenim dobrim razdobljima igre u obrani. No, kad su se ta ionako kratka razdoblja dogodila, nije bilo preciznosti u napadu. Primjerice, Zadar je teškom mukom u 29. minuti smanjio na 45:55 da bi potom Marin promašila tri vanjska šuta i na taj je način otišla i posljednja prilika da se utakmici vrati bilo kakva neizvjesnost. Nedostajala je Zadru i mirnija ruka Ive Grbas koja se podosta ispromašivala pa se više od podnošljiva poraza nije ni moglo očekivati. Zadrankama Kup nije bio više od jačeg treninga, odnosno odrađivanja posla koji je mogao poslužiti kao priprema za nastavak A-1 lige u kojoj trenutačno drže treće mjesto s omjerom od sedam pobjeda i četiri poraza. Iako ih bodovna zaliha oslobađa rezultatskog pritiska, u Jazinama nakon odlaska Radoš i na hladno pušu. Jer Agram, Mursa i društvo neće se tako lako odreći borbe za izbjegavanje pretposljednje pozicije.

ZADAR – STUDENAC OMIŠ 60:77

(14:21, 12:22, 19:14, 15:20)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja. 50. Suci: Petani, Ćikić (oboje Zadar).
ZADAR: Ledenko, Štrmelj, A. Grabas 2, I. Grbas 13 (0-2), Sikirić 2, Krstić, Erslan 9, Marin 20 (4-4), Blažević 2 (0-2), Meštrović, Popović 8 (4-4), Rogošić 4. Trenerica: Marija Mazija.
STUDENAC OMIŠ: Baturina, Vrvilo 4 (2-4), Grabovac, Tokić 4, Javorčić 21 (2-2), Anić 16 (5-9), Mežnarić 2, Bura 17 (0-2), Dilber 12, Šesnić 1 (1-2).
Šut za tri: Zadar 6-15 (40%; Marin 4, I. Grbas, Erslan); Studenac Omiš 1-10 (10%; Javorčić)
Slobodna bacanja: Zadar 8-12 (67%); Studenac Omiš 10-19 (53%).
Osobne pogreške: Zadar 17; Studenac Omiš 15.