Petak, 10. svibnja 2024

25 C°

Namučile euroligaša, riješile Virje

18.01.2014. 23:00

Kada je u 37. minuti Marija Mazija hokejaškom izmjenom na klupu povukla Sikirić, Marin i Antoniju Erslan, Zadar je konačno potpisao kapitulaciju. Rezultat je tada bio 70:61 i nakon velike borbe s renomiranim protivnikom zadarska trenerica zaključila je utakmicu, premda je njena ekipa još uvijek bila u igri za prvorazrednu senzaciju.
– Procijenila sam da utakmicu više ne možemo dobiti i u igru sam ubacila mlađe djevojke. Ina, Glorija i Antonija su se dosta potrošile i zaslužile su odmor. Uostalom, čekala nas je utakmica u Virju – rekla je Mazija nakon dvoboja u kojem je Zadar praktički ispustio Novi Zagreb. Cijelo prvo poluvrijeme Zadranke su vodile, a najveću prednost imale su u 14. minuti (29:22).
U drugom poluvremenu Zagrepčanke su se malo trgnule, uspjele su držati Zadar na pet do deset poena zaostatka. Posljednji put Zadar je vodio u 21. minuti (40:37), tri minute kasnije bilo je 43:43 nakon čega aktualne hrvatske prvakinje više nisu ispuštale prednost.
Zadranke su jučer gostovale u Virju gdje su protiv A-2 ligaša Podravca odigrale utakmicu osmine finala Kupa Ružice Meglaj Rimac. Završilo je 71:59 za Zadranke (12:11, 20:14, 20:15, 19:19) kojima put do četvrtfinala Kupa nije bio lagan. »Bijelo-plave« su se prilično potrošile u obrani gdje su 25 minuta igrale zonu. Domaće igračice, inače neporažene u svojoj skupini A-2 lige, pružile su dobar otpor, posebno u prve dvije četvrtine. U ključnim trenucima suigračice je povukla kapetanica Antonia Erslan kojoj se ubačajima s vanjskih pozicija pridružila Ina Marin.

NOVI ZAGREB  – ZADAR 77:63

(20:22, 14:13, 26:18, 17:10)
ZAGREB – Dvorana Trnsko. Gledatelja: 50. Suci: Galiot, Marunica i Drljača (svi Zagreb).
NOVI ZAGREB: Cigić 3 (1-1), Babkina 14 (4-4), Semren 4, Komplet 2, Dojkić 6 (0-2), Karačić, Jurić 7 (2-2), Ivanković 14 (2-3), Stojsavljević 2, Bura 4, Dabović, Ivezić 21 (1-1). Trener: Vladimir Ivanković.
ZADAR: Štrmelj 6, Baždarić, M. Erslan 4, Marin 14 (2-2), Sikirić 11 (1-2), Nikpalj 4, A. Erslan 16 (0-3), Bodrožić, Frakin, Radovčić, Pavičić, Marinović 8 (2-2). Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Novi Zagreb 22-38 (58%); Zadar 14-41 (34%).
Šut za tri: Novi Zagreb 7-24 (Ivezić 4, Babkina 2, Jurić 1); Zadar 10-30 (33% – Marin 4, A. Erslan 4, Sikirić 2).
Slobodna bacanja: Novi Zagreb 12-14 (86%); Zadar 5-9 (56%).
Skokovi: Novi Zagreb 42 (12); Zadar 32 (11).
Osobne pogreške: Novi Zagreb 14; Zadar 18.