Četvrtak, 2. svibnja 2024

Zlatna luka – Arbanasi 7:3

18.02.2011. 23:00

Igrački kvalitetniji Sukošanci, iako nekompletni, uvjerljivo su nadigrali mlade i poletne Arbanase koji su na obnovljeni Dešenj došli s tek 13 igrača.
Na dodavanje Daniela Nitraja u 7. minuti mrežu Valentina Markovića prvim od tri zgoditka načeo je mladi Roko Dešpoja. Nakon vratarevog obijanca preko Josipa Sudinje i potom udarcem glave Tona Šime Gašparovića domaćini već u 19.minuti imaju prednost od tri zgoditka. Minutu potom udarcem iz bijele točke Filip Lekaj smanjuje, a u 24. minuti iskusni Marko Mihić lob udarcem utakmicu dovodi u rezultatsku neizvjesnost.
Međutim, Sukošanci ubacuju u veću brzinu i usprkos nekoliko promašenih zicera najprije preko Darka Smolića a potom i dva puta preko Dešpoje osiguravaju uvjerljivu pobjedu. U sudačkoj nadoknadi korpulentni Lekaj vješto trese mrežu nemoćnog Josipa Dijana za konačnih – 7:3.

ZLATNA LUKA – ARBANASI 7:3

SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 70. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Ante Šimunac (Lišane Ostrovičke) i Marin Miletić (Ražanac). Delegat: Šime Bezinović (Turanj): Strijelci: 1:0 Dešpoja (7′), 2:0 Sudinja (11′), 3:0 T. Gašparović (19′), 3:1 Lekaj (20′ -11m), 3:2 Mihić (24′), 4:2 Nitraj (27′), 5:2 Darko Smolić (51′), 6:2 Dešpoja (54′), 7:2 Dešpoja (67′), 7:3 Lekaj (90+2′).
ZLATNA LUKA: J. Dijan, Davor Smolić (od 68′ Pašić), B. Brkić, T. Gašparović, Torbarina, D. Ramić, D. Brkić (od 46′ T. Pavić), B. Gašparović (od 46′ B. Pavić), Nitraj, Dešpoja (od 68′ Nadinić), Sudinja (od 46′ Darko Smolić). Trener: Robert Dijan.
ARBANASI: Marković, Bilaver, Višić, Maračić, Bajlo, Atelj, Pantalon, Grdović (od 46′ Stanišić), Mihić, Lekaj, Svetić (od 79′ Paleka). Trener: Leonard Vukić.