15 C°

Utišali Sinjane nakon 17 minusa

18.04.2011. 22:00

Košarkaši Borik-Puntamike su napravili pravi pothvat pobijedivši Alkara u Sinju iako su gubili u jednom trenutku i 17 razlike . I bez Ružića i Mikulića pokazali su karakter koji se rijetko gdje može vidjeti. Unatoč pritisku vrućeg sinjskog parketa te u prvom dijelu iznimno raspoloženog Alkara uspjeli su ponajviše zahvaljujući Jurjeviću i Škifiću izvući na kraju treću pobjedu u Ligi za prvaka.
Zeleni su poveli 2:0, a nakon toga barem u prvoj četvrtini na terenu je postojala samo jedna momčad, ona Alkara. Njihovu seriju od 11-0 otvorio je Modrić, a zaključio Ćurković za 11:2 nakon uvodne tri minute. U šestoj minuti Sinjani odlaze na plus 13 (19:6) tricom Anzulovića, a bilo je i 17 viška (23:6) pred kraj prve dionice koju su ipak uspjeli zaključiti poenima Puntamičani i to tricom Petanija (23:9).
Nije mirisalo dobro za momke Nevena Plantaka nakon prvih 10 minuta u kojima su ih domaći košarkaši potpuno nadigrali. Ipak u drugoj četvrtini su ipak uspjeli zaigrati puno čvršće u obrani i malo-pomalo smanjivati veliku prednost Alkara. Škifić je na početku zabio tricu te koš i dodatno (28:15) te je Šarlija pridodao svoje prve poene za povratak na minus 11 (28:17). Uzvratio je Delaš tricom (31:17) nakon čega je uslijedila 7:0 serija zelenih preko Marića i Jurjevića (31:24) kojom se nagovijestio i potencijalan povratak u utakmicu. Erceg je brzo pronašao odgovor novom tricom, ali ipak  su sa sedam zaostatka košarkaši Borik-Puntamike uspjeli privesti prvo poluvrijeme (38:31), zahvaljujući kapetanu Jurjeviću koji je u završnici zabio tricu i dvicu.
Preokret, pa pobjeda
Isti igrač nastavio je u dobroj formi početkom treće četvrtine kad je približio Puntamičane na šest zaostatka (40:34), no opet su Alkarovci imali spreman odgovor brzim koševima Modrića i Delaša za povratak na 10 plusa (44:34). Nisu se tako lako dali smesti zeleni koji su poenima Škifića i Šarlije anulirali Anzulovićevu tricu, a nakon Jurjevićevog novog poena opet su se primakli na samo šest minusa (47:41), polovicom treće dionice.
Delaš je nakon izborenog koša i dodatnog bacanja postavio na 52:43, ali su onda Mrkić s dva bacanja te raspoloženi Jurjević sa svoja dva bacanja i tricom odveli utakmicu u neizvjesne vode pred posljednjih 10 minuta (54:50). Početak te četvrte četvrtine otvaraju Puntamičani  tricom Škifića za primicanje na tek jedan zaostatka (54:53), no uzvratio je istom mjerom Blajić (57:53). Ipak opet zube pokazuju zeleni koji sa 6:0 serijom prelaze nakon onog početnog po drugi put u vodstvo (57:59). Čakarun, Jurjević, pa Škifić doveli su Sinjane do očaja nakon što su imali i 17 poena viška, sad su morali strepiti za pobjedu. Smirenje u dvorani je brzo došlo u obliku trice Modrića za povratak u vodstvo Alkara (60:59) pred posljednjih pet minuta utakmice.  Jurjević je svojim 22 poenom  izjednačio na 61:61, a Delaš na crti za bacanja bio precizan (63:61) kao i Škifić malo kasnije na drugoj strani (63:63). U posljednje tri minute ušlo se s prednošću Alkara 65:63 nakon novih Delaševih bacanja . Isti igrač nakon promašaja i skoka u napadu postavlja 67:63 što je podiglo samopouzdanje domaćinu pred samu završnicu. Čakarun je u sljedećem napadu promašio tricu, a Jurjević napravio prekršaj kojeg je kaznio Modrić s linije za bacanja za odlazak na plus šest (69:63).
Međutim, još jednom košarkaši Borik-Puntamike imaju spreman odgovor. Škifić je ubacio tricu, a onda ukrao Ćurkoviću loptu za polaganje koje je dovelo zelene na minus jedan zaostatka u posljednjoj minuti utakmice (69:68). Škifić je u narednom pokušaju napada Sinjana uspio ponoviti krađu Ćurkoviću te ih prisilio na prekršaj na Petaniju koji pogađa jedno od dva bacanja za izjednačenje (69:69). Župić je na drugoj strani uspio staviti jedno bacanje (70:69), a Blajićev faul na Škifiću donio je pobjedu Puntamičanima.
Junak Škifić je pogodio oba bacanja, a u sljedećem napadu Delaš iz dva pokušaja nije uspio pogoditi. Čakarun se dočepao lopte te je u posljednjih nekoliko sekundi išao na crtu za bacanja. Promašio je oba, no nevažno jer Delaš nije uspio dalekometnom tricom odvratiti Sinjane od poraza.

ALKAR – BORIK-PUNTAMIKA 70:71

(23:9, 15:22, 16:19, 16:21)
ALKAR: Blajić 3, Anzulović 8, M. Modrić 11, Bilobrk, Erceg 6, Delaš 23, Radić 6, Primorac, Perić, Marić 1, Ćurković 4, Župić 8.
BORIK-PUNTAMIKA: Krešan, Mrkić 2, Marić 4, Čakarun 4, Pešut 2, Petani 8, Škifić 22, Marin, Troskot, Jurjević 22, Plantak, Šarlija 7.
 Šut za 2: Alkar 14-31 (45%); Borik-Puntamika 16-35 (46%).
Šut za 3: Alkar 9-21 (43%); Borik-Puntamika 8-25 (32%).
Slobodna bacanja: Alkar 15-25 (60%); Borik-Puntamika 15-18 (83%).
Skokovi: Alkar 34 (25+9); Borik-Puntamika 33 (23+10).