14 C°

Košarkašice postigle 100 koševa, Grbas sama 37

Autor: Šime Ćurko

18.10.2008. 22:00

Odlična Iva Grbas (37 koševa, šut za tri 5/6, 3 asistencije…) uz Inu Marinu predvodila je Zadar do velike pobjede u Požegi gdje je ekipa iz Jazina drugu godinu zaredom stigla do uvjerljivog uspjeha (lani je bilo 91:51). Bez obzira na konačnih +24 nije to bila nimalo lagana utakmica za Zadranke, koje su imale velikih problema s osobnim pogreškama (Požega je s linije slobodnih bacanja uputila 29 pokušaja).
Od početka su Požežanke krenule presingom na Zadranke koje su se u prve dvije četvrtine dosta mučile s takvom obranom. U trećoj četvrtini odluka – Zadar je počeo probijati prvu liniju obrane domaćih nakon čega su krenule i kontre gošći koje su u tom razdoblju utakmice potpuno razbile Požegu. Stvorena je dovoljna razlika koja je u posljednjoj četvrtini i sačuvana za prvu pobjedu u sezoni. Kao i u Puli u prvom kolu Zadar je pokazao vrlo brzu igru koja je za posljedicu imala i znatno više šuteva za dva Zadra (53 prema požeških 39).

POŽEGA – ZADAR 76:100

(31:35, 19:10, 12:33, 14:22)
POŽEGA – Dvorana Grabrik. Gledatelja: 100. Suci: Kontrec, Grljušić (oba Osijek).
POŽEGA: Lovrić 8 (2-2), Trnokop, Kalfić, Šerić 12 (6-11), Rajkovača 5, Budimislić, Soldo 9 (5-9), Zlomislić, Đukić 2 (2-2), Ercegović 16 (2-3), Čizmić 18 (8-10), Mihelić 6 (1-2). Trener: Vladimir Englman.
ZADAR: Sikirić, Perica 7, Blažević 2, I. Grbas 37 (4-5), A. Grbas, Krstić 8, Erslan 8 (0-1), Marin 23 (8-10), Popović, Meštrović 7 (3-4), Radoš 8 (0-2), Rogošić. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Požega 16-39 (41%); Zadar 29-53 (55%).
Šut za tri: Požega 6-25 (24%, Lovrić 2, Čizmić 2, Rajkovača, Mihelić); Zadar 9-18 (50%, I. Grbas 5, Marin 3, Perica).
Slobodna bacanja: Požega 26-39 (67%); Zadar 15-22 (68%).
Skokovi: Požega 35 (14); Zadar 39 (12).
Osobne pogreške: Požega 21; Zadar 29.