18 C°

Sagorjela Voštarnica

18.12.2008. 23:00

Košarkaši Voštarnice ipak nisu uspjeli preko Zaboka pred ugodno popunjenim Jazinama proći u četvrfinale Kupa Krešimira Ćosića. Najbliže četvrfinalu Voštarnica je bila u prvoj minuti susreta kada je Blaslov s košem i slobodnim bacanjima donio zelenima vodstvo od 3:0. Od tada pa sve do kraja utakmice u vodstvu su bili košarkaši iz Bedekovčine koji su u utakmicu ušli s namjerom odigrati čvrstu obranu što im je i uspijevalo.
Ive Ivanov je bio nerješiva zagonetka u prvom dijelu, a ulaskom Bašića koji je s dvije trice otvorio drugu četvrtinu Zabočani odlaze na najveću prednost od 14 koševa razlike (20:34), tri minute prije odmora. U redovima Voštarnice su pokušavali smanjiti rezultat što im je u manjoj mjeri i uspjelo jer su otišli na poluvrijeme s minus deset koševa (31:41). Treća četvrina je ponudila uzbudljivo otvaranje jer je Voštarnica tricom J. Bulića došla na samo minus 6 (39:45), ali to je bio Voštin labuđi pjev jer se poslije toga Zabok više nije okretao.
Obrana je postala neprobojna, a u napadu su preko visokih Ivanoa, Pehara i Novosela punili koš Voštarnice i da nisu promašili veliki broj slobodnih bacanja razlika je mogla biti mnogo veća. Kod Voštarnice odličnu utakmicu je odigrao najiskusniji Blaslov postigavši 18 koševa, dok su zatajili braća Bulić čijih koševa je itekako nedostajalo da bi se nešto više učinilo.
– Nismo uspjeli. Oni su kvalitetniji od nas, a mi nismo imali snage skinuti dva prvoligaša u tjedan dana. Iznenadio nas je Bašić koji je došao samo koji dan prije ove utakmice u redove Zaboka. U par navrata smo se vraćali u utakmicu, ali nismo mogli nešto više. Malo su nam se ruke skratile, ipak je ulog bio velik, ali sam na kraju zadovoljan učinjenim rezultatom u Kupu Krešimira Ćosića, rekao je nakon utakmice trener Voštarnice Rajko Vidaković.

VOŠTARNICA – ZABOK 56:69

(12:17, 19:24, 13:15, 12:13)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja 1200. Suci: Jovović i Grbac (Zagreb) i Goleš (Šibenik).
VOŠTARNICA: Blaslov 18 (4-5), Marić 7 (1-2), M. Bulić 3, Kovačević, J. Bulić 5 (1-2), Šandrić, Zrnić 8, Baždarić 7, Graić, Krapić (2-3), Vukoša 2, Uzelac.
ZABOK: Janković, Lekić, Ivanov 15 (5-8), Lež 6, Peklarić 10 (1-2), Bašić 14, Novosel 11 (1-2), Nacić, Veverec, Pehar 11 (1-8), Bilić.