Srijeda, 24. travnja 2024

12 C°

Zagrebački finale

19.02.2009. 23:00

Druga polufinalna utakmica Kupa Krešimira Ćosića pred oko 500-njak gledatelja promovirala je branitelja naslova Zagreba u finale sa Cibonom. Utakmica se malo rasplamsala nakon Lucasove trice s kojom su se Splićani prvi odvojili na veću razliku (11:7). Zagreb u tim trenucima nije mogao pogoditi iza linjie 6. 25 u prvih sedam minuta i nakon zakucavanja Stipanovića, Split odlazi na plus sedam (17:10). Tada se bude Zagrebaši koji s dvije trice (Mulaomerović, Krstić) preokreću rezultat (17:18). Ipak prva četvrtina pripada Splićanima koju su je, nakon Štembergerove trice i dvice Shannona, zaključili s rezultatom 22:18. Druga četvrtina je ponudila Zagreb u najboljem izdanju, dok su Splićani potpuno nestali s parketa. Nakon Grgurovićevog koša i dodatnog bacanja rezultat je još u egalu (26:26). Onda kreću Simon i Babić koji su do poluvremena ubacili svaki po dvije trice, a pridružili su im se i ostali igrači. Split je donekle držao na životu borbeni Lucas, no razlika se iz minute u minutu penjala da bi dosegla najvećih plus 16 na kraju poluvremena (34:50). Stopostotni učinak Simona i Babića te 30 poena klupe Zagreba naspram samo 3 koša Splitove klupe dovoljno karakterizira omjer snaga u prvih 20 minuta. Drugo poluvrijeme ponudilo je nastavak druge četvrtine. Tamo gdje su stali Babić i Simon, nastavio je Štimac sa svojom serijom koševa. Razlika je rasla na stranu Zagreba, pa tako u 26. minuti nakon koša Mulaomerovića na semaforu svijetli visokih plus 26 (36:62). Splićani uspijevaju do kraja treće četvrtine doći do za njih neloših dvadeset minusa (48:68). Četvrta četvrtina je protekla u nastojanju Splićana za smanjenjem zaostatka, no sve što im je uspjelo do kraja susreta je spas od katastrofe, pa se konačnih minus 13 čini kao odličan rezultat.
Zagreb je na krilima čak petorice dvoznamenkastih( Babić 16, Žorić 15, Simon 14, Štimac 12, Tomić 10) pružio blistavu partiju i zasluženo odlazi u finale, dok su Splićani osim raspoloženog Lucasa Gordona (20 poena) dali puno glavobolje svom treneru Čizmiću pred nastavak sezone.

SPLIT – ZAGREB 69:82

(22:18, 12:32, 14:18, 21:14)
ZADAR – Dvorana Krešimira Ćosića. Gledatelja 500. Suci: Siniša Herceg (Zabok), Tomislav vovk (Slavonski Brod) i Alfred Jovović (Zagreb).
SPLIT: Štemberger 14, Vrkić, Delaš 9, Batina 5, Vlaić, Šarac, Grgurević 6 (1-1), Stipanović 4 (0-3), Shannon 11 (2-2), Lee, Lucas 20 (2-5). Trener: Teo Čižmić.
ZAGREB: Tomić 10 (4-5), Babić 16 (2-2), Simon 14 (6-6), Papac 2, Mulaomerović 7, Dijan, Rahimić, Bašljan, Štimac 12 (4-4), Žorić 15 (5-8) , Drezga, Krstić 6. Trener: Denis Bajramović.
Slobodna bacanja: Split 5-12  (42%); Zagreb 21-25  (84)%.
Šut za dva: Split 20-41 (49 %); Zagreb 17-27 (63 %).
Šut za tri: Split 8-29 (28% ) Lucas 2, Štemberger 2, Delaš 1, Grgurević 1, Shannon 1; Zagreb 9-28 (32%)  Babić 4,  Krstić 2, Simon 2, Mulaomerović 1.
Skokovi: Split 27 (17+10), Zagreb 35 (26+9)..