10 C°

Grčevito do bodova vrijednih Lige za prvaka

19.02.2011. 23:00

Košarkaši Borik-Puntamike uspjeli su savladati Zabok s čim su zasjeli na drugo mjesto prvenstvene ljestvice s velikim izgledima pred posljednja tri kola za ulazak u Ligu za prvaka.
Počelo je u velikom grču s obje strane, a Puntamičani prve svoje poene postižu tek nakon pet minuta igre. Srećom Zabočani su do tada ubacili tek tri preko kapetana Leža, pa su nakon prvih poena Ružića, zeleni uspjeli unatoč lošoj igri prvu četvrtinu privesti kraju tek s dva minusa (11:13). U drugoj se ukazao Marino Jurjević sa dva ubačaja za tri (19:17), no na drugoj strani istom mjerom odgovara Perinčić za smanjenje na 21:20.
Nakon toga Šarlija i Mikulić odvode Puntamičane u prvo osjetnije vodstvo (27:22), a smanjuje zatim Rogić tricom na 27:25. Uslijedila je tada nova serija Plantakovih igrača, preko Škifića i Marića, za odlazak na najvećih 32:25. No, gosti nisu klonuli duhom te su uspjeli zahvaljujući dvjema dobrim obranama te Ležu i Peklariću smanjiti na 32:29. Srećom, u posljednjoj minuti poluvremena Škifić pa nakon njega Pešut vješto pronalaze rješenje za povratak na sedam viška (36:29) što nije bio loš rezultat s obzirom na prikazano u prvih 20 minuta.
Za razliku od prvog početak drugog poluvremena je bilo iznimno plodno za šutere na obje strane. Škifić i Marić su tricama donijeli 11 viška za zelene (42:31), no brzo su uzvratili Zabočani preko Perinčića i Leža, a Lozančić je skokom u napadu i polaganjem približio svoje na tek pet zaostatka (44:39). Uslijedilo je ponovno jedno siromašno napadačko razdoblje iz kojeg su sretnije ruke izašli gosti zahvaljujući bonusu Puntamičana. Lozančić je ubacio tri bacanja, Peklarić nadovezao dvicu te se prednost zelenih istopila na dva poena (47:45).
Jurjević je trećom tricom vratio na pet prednosti što je donijelo dodatan impuls u obrani, a puno lakše su prodisale Jazine nakon trice Petanija za 53:45 u 29. minuti. Na obrani je počivala strategija Puntamičana u posljednjoj dionici, a prednost od šest do osam poena bila je održavana do posljednjih šest minuta, kada se ta razlika penje na plus 11 nakon Škifićevog koša i dodatnog te Mikulićevih bacanja (64:53).
Gosti su uspjeli preko Lozančića i Rogića doći do malo zraka te su u posljednje 3 i pol minute imali dohvatljivih sedam zaostatka (66:59), no s time se nije slagao Škifić koji je dovršio započeti posao svojih suigrača s nekoliko atraktivnih poena i tako doveo Borik-Puntamiku na prag ulaska u Ligu za prvaka.

BORIK-PUNTAMIKA – ZABOK 74:61

(11:13, 25:16, 17:18, 21:14)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 250. Suci: Alfred Jovović (Zagreb), Tomislav Prpić (Zagreb) i Krunoslav Peić (Slavonski Brod).
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 17 (5-9), Mrkić 2 (2-2), Marić 12, Čakarun, Ružić 4, Pešut 3 (1-2), Petani 3 (1-2), Škifić 20 (5-7), Marin, Jurjević 11, Troskot, Šarlija 2. Trener: Neven Plantak.
ZABOK: Pešut 2, Rogić 9 (2-2), Janković 4 (2-2), Lež 12 (7-8), Peklarić 4, Krajačić 1 (1-2), Črnjević 2, Perinčić 13, Stojković, Lozančić 8 (4-8), Smajlagić 6 (2-2), Kraljević. Trener: Dragutin Črnjević.
Šut za 2: Borik-Puntamika 19-38 (50%); Zabok 14-32 (44%).
Šut za 3: Borik-Puntamika 7-25 (28%); Zabok 5-17 (29%).
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 15-26 (58%); Zabok 18-24 (75%).
Skokovi: Borik-Puntamika 27 (18+9); Zabok 42 (31+11).