8 C°

Puna vreća medalja za Zadrane

Autor: Andrija Dešpoja

19.05.2010. 22:00

AŠK Zadar je osvojio 28 medalja od čega deset zlatnih, AK Olympionik tri zlatne, a AK A. Stepinac Zadar dvije zlatne
Proteklog vikenda je u Splitu održano pojedinačno prvenstvo Dalmacije u atletici za sve kategorije. Na atletskim terenima stadiona u Parku Mladeži nastupilo je preko 150 atletičara i atletičarki iz devet atletskih klubova. U Splitu je nastupilo i zmeđu ostalih i 37 članova Atletskog športskog kluba Zadar, 16 članova Olympionika, 9 članova A. Stepinac iz Zadra te pet članova Ak Benkovac. Najuspješniji klubovi po broju osvojenih medalja su ASK Split čiji su članovi osvojili ukupno 37 medalja, od čega 14 zlatnih, AŠK Zadar je osvojio 28 medalja od čega deset zlatnih, AK Olympionik tri zlatne, a AK A. Stepinac Zadar dvije zlatne.
Kašeliću dva zlata
Najbolji rezultat na natjecanju ostvarila je Ines Ikić ( Zadar) u troskoku. Ona je osvojila prvo mjesto doskočivši odmah u prvoj seriji 12,70 m što je bilo tek jedan centimetar kraće od hrvatskog juniorskog rekorda (12,71 m). U utrci na 100 m i 300 metara za mlađe kadete je briljirao Josip Kašelić član “Alojzija Stepinca” koji je odnio dva zlata. Na cilj u utrci na 100 metara Kašelić je stigao vremenom 12,48. Odmah iza njega našao se Karlo Fabijan (Zadar) s osobnim rekordom 13, 18, dok su njegovi kolege Šime Knez i Renco Svorcina završili kao četvrti i osmi. Peti je u toj utrci završio Toni Ćustić iz Olympionika s vremenom 13,94. Na 300 m je još jednom svu konkurenciju nadmašio Kašelić kojemu je za to trebalo tek 41, 46 sekundi, dok je dvije sekunde za njim zaostao član AŠK Zadar Ivan Dukić (43,48), a Karlo Fabijan je zauzeo treće mjesto (44,27 sek). U skoku udalj prvo mjesto je osvojio Šime Knez sa 4,87 m (Zadar), a njegov klupski kolega Renco Svorcina treće mjesto sa 4,68 m, četvrti je bio Toni Ćustić (Olympionik) s doskočenih 4,63 cm, a osmi njegov kolega Branimir Batur s 4,10 cm. U bacanju kugle (2kg) Ivan Dukić (Zadar) je osvojio prvo mjesto s vrlo dobrih 13,61 m, što je njegov novi osobni i novi klupski rekord za mlađe kadete. Pio Njegovan (Zadar) je osvojio četvrto mjesto s 7,78 m.
Šimunac i Babić superiorne
Štafeta AŠK-a Zadar na 4×100 m (Svorcina, Dukić, Knez i Fabijan) je pokorila konkurenciju osvojivši prvo mjesto s rezultatom 53 minute i 49 sekundi. U konkurenciji mlađih kadetkinja na 100 m je pobijedila Josipa Šimunac, članica Olympionika s vremenom 13,35 sekundi, dok je druga stigla također članica Olympionika Ivona Babić (13,44), a Marta Batur iz AŠK Zadar je na cilj stigla četvrta. Na 300 m Marta Batur je osvojila treće mjesto s vremenom 46,21 sek. U skoku udalj još jedno zlato je odnijela Ivona Babić iz Olympionika s doskočenih 4,83 cm, dok je vrijedno istaknuti šestu i sedmu poziciju Ive Žilić (4,44 cm) i Marije Sentić (4,31 cm) također iz Olympionika. Jedanaestogodišnja Tina Meštrović iz AŠK-a Zadar je osvojila treće mjesto s vrlo dobrih 4,58 m. U bacanju kugle (2kg) bacačice iz AŠK Zadar bile su više nego uspješne. Lucija Miletić je tako osvojila prvo mjesto s bačenih 10,47 m, što je njen novi osobni rekord. Josipa Lukić je osvojila drugo mjesto s 9,91 m s, također, osobnim rekordom, a Petra Maruna je osvojila četvrto mjesto s 8,08 m. U štafeti 4×100 metara slavila je ekipa Olympionika (Iva Žilić, Josipa Šimunac, Ivona Babić i Marija Sentić) s 54,27 dok je ekipa AŠK Zadar I (Josipa Lukić, Eni Marijačić, Marta Batur i Tina Meštrović) je osvojila drugo mjesto s 58,23, a ekipa AŠK Zadar II (Veronika Pavić, Andrijana Lukić, Nina Kresović i Petra Maruna) je osvojila četvrto mjesto. U konkurenciji starijih kadeta na 100 m Karlo Polančec (Zadar) je osvojio šesto mjesto s 15,14 sek. U bacanju kugle Nikola Žilić je osvojio drugo mjesto s 12,50 m, a Ilija Čurčić treće mjesto s 7,60 m. Na 200 m Robert Holovka je osvojio prvo mjesto s 26,37 sek. U skoku u dalj Jakov Zurak je osvojio treće mjesto s 5,10 m. U konkurenciji starijih kadetkinja u skoku udalj Paola Borović je osvojila prvo mjesto s 5,56 m, Dalmira Kurtov drugo mjesto s 4,96 m, a šesta je završila Antonia Vitori (Olympionik).
Za Kurtov svi prespori
Na 100 m Dalmira Kurtov (Zadar) je osvojila prvo mjesto s 13,07. Na 200 m Dolores Batur je osvojila četvrto mjesto s 27,76, što je njen novi osobni rekord. U bacanju kugle AŠK Zadar je polučio zavidne rezultate, pa je tako Emili Kvas osvojila drugo mjesto s 7,76 m, Lucija Vlakić treće mjesto sa 6,69 m, a četvrto mjesto Ivana Rudić sa 6,26 m. U konkurenciji juniora na 100 m Antonio Grdić iz Olympionika je osvojio drugo mjesto s vremenom 11,25, a Marino Utković je osvojio treće mjesto s 11,28 sekundi dok su Marin Jurjević i Đani Adžić (Olympionik) stigli peti i šesti. U bacanju koplja Ante Batur (Zadar) je osvojio prvo mjesto s 52,88 m, što je njegov novi osobni rekord, treći je na kraju bio Marin Jurjević (Olympionik) s bačenih 40, 40 m, dok je Dominik Hordov (Zadar) osvojio peto mjesto s 38,78 m. Utrka na 800 metara bila je vrlo plodna za Olympionikove Ivana Pericu i Marka Vukelića. Perica je završio drugi s dvje sekunde zaostatka za prvim (2,07.69) dok je Vukelić na cilj stigao četvrti (2,08.61). U ženskih 800 metara bilježimo peto mjesto Ene Župan (Olympionik) dok je treća na 300 metara završila Lucija Batur (Olympionik). Ona je imala uspješno peto mjesto na utrci 100 metara što je uspjela ostvariti s vremenom 13,45.
U konkurenciji juniorki na 100 m prepone Anamaria Ćurković (Zadar) je osvojila prvo mjesto s 15,12 sek, što je njen novi osobni rekord. U troskoku Ines Ikić (Zadar) je osvojila prvo mjesto s 12, 70 m s također osobnim rekordom. U bacanju koplja Katarina Gašparović (Zadar) je osvojila prvo mjesto s 42 m, a njene klupske kolegice Andriana Vunić i Anamaria Ćurković su završile na drugom i trećem mjestu s bačenih 40,43 i 34,64 m.