Autor: Z L

19.09.2009. 22:00

DEBELJAK 3 – VELEBIT G 3
DEBELJAK – Igralište na Šaraju. Gledatelja: 50. Suci: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Ivan Čačić (Zadar) i Nevenko Zdrilić (Briševo).
Strijelci: 1:0 L. Gambiraža (2′), 1:1 Matijević (8′), 2:1 Brkljača (38′), 2:2 Pranjić (47′), 2:3 Juko (57′), 3:3 Brkljača (67′).
DEBELJAK: S. Smolić, J. Dražić, M. Dražić, Tomašević, Marić, A. Gambiraža, J. Smolić, J. Gambiraža, M. Jerak, M. Smolić, Brkljača. Još su igrali: M. Jerak, A. Smolić. Trener: Bruno Torbarina.
VELEBIT: Antunović, Matijević, Jerković, Komšo, Ejupi, Krešić, Juko, Grgić, Marić, Ćustić, Franjić. Još su igrali: Katičić. Trener: Darko Grčar.
Debeljačani su došli u vodstvo već u 2. minuti pogotkom L. Gambiraža. Gosti su izjednačili šest minuta kasnije preko Matijevića. Na 2:1 povisuje Brkljača. Franjić zabija gol u 47. minuti za 2:2. U 57. minuti gosti dolaze u vodstvo preko Juke. Isti igrač dva minuta kasnije imao je prigodu da povede sa 4:2 ali vratar S. Smolić brani njegov udarac. Domaćini u 67. minuti dolaze do poravnanja preko M. Brkljače. U fer i korektnoj utakmici momčad Velebita zasluženo je osvojila bod.
PODGRADINA 0  – PAKOŠTANE 1
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina – Bulin. Gledatelja: 50. Suci: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Željko Margetić (Zadar).
Strijelci: 0:1 Mikulić (21′).
PODGRADINA: S. Bakić, A. Bakić, Lončar (od 28′ A. Žuža), M. Žuža, J. Batur, Marinović, Nekić (od 28′ Bilaver), Budan (od 85′ Anić), Paleka, Crnjak, B. Batur. Trener: Marko Nekić.
PAKOŠTANE: Rosan, Bakija, Anić, Miočić, Barešić, As. Gegollaj, A. Stojanov (od 59′ R. Maksan), Lacman, Lokin (od 89′ J. Stojanov). Trener: Ahmed Zeimilagić.
U prvom dijelu igre gosti su imali terensku premoć i postigli zgoditak za pobjedu preko Mikulića nakon prodora po sredini terena udarcem sa 16 metara. Isti igrač pogodio je gredu u 50. minuti. U drugom dijelu domaći su u potpunosti zavladali terenom i igralo se na polovici gostiju. Stvorili su nekoliko vrlo izglednih prigoda ali je mladi vratar gostiju Rosan uspio obraniti udarce Marinovića u 61. i Budana u 67. u velikom stilu.
VRČEVO 0 – ARBANASI 0
Prekid u 43. minuti igre.
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 50. Sudac: Josip Viduka (Pridraga). Pomoćnici: Zoran Žilić (Zadar) i Ivan Zdrilić (Poličnik).
Crveni karton: Marko Galac (Vrčevo) u 40. minuti – drugi žuti.
VRČEVO – M. Dević, R. Katuša, A. Števanja, I. Števanja I, Ž. Števanja, I. Katuša, Galac, I. Števanja II, J. Števanja, S. Števanja, F. Dević. Trener: Davor Dević.
ARBANASI: Šalov, Fantov, Kresović, Nikpalj, Tomasov, Maračić, Ivuša, Korenov, Novak, Genda, Sinovčić. Trener: Željko Bakarić.
Susret trećeg kola ŽNL u Gorici između domaćeg Vrčeva i Arbanasa nije odigran prekinut je u 43. minuti igre iz dosta neobičnog i rijetkog razloga tj. zbog sukoba suca i igrača Vrčeva. Naime, u veoma fer i korektnom susretu glavni sudac Josip Viduka u 40. minuti pokazao je drugi žuti karton, znači crveni isključujući zbog prigovora igraču Vrčeva Marku Galcu, a on umjesto da napusti trener prilazi sucu na “razgovor”. Tada je došlo do fizičkog kontakta (naguravanja) između njih dvojice nakon čega se ubrzo stvorila velika gužva. Sudac Viduka koji je po izvješću delegata Šime Bejzinovića sudjelovao u naguravanju sa igračem Galcem odsvirao kraj u 43. minuti što je bio neslavan završetak ove utakmice. Nakon toga svi akteri na ovom prekinutom susretu su se mirno razišli a nakon prikupljenih dopunskih izvješća svih službenih osoba: delegata, sva tri suca, te službenih predstavnika klubova na potezu je povjerenik ove lige Ante Delija iz Bibinja koji treba donijeti odluku o ovom prekinutom susretu.
ZEMUNIK 0 – ZLATNA LUKA 3
ZEMUNIK – igralište Lužine. Gledatelja: 150. Sudac: Tadija Babić (Pridraga). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Ante Zubčić (Benkovac). Delegat: Davor Bajlo (Arbanasi). Strijelci: 0:1 Strenja (7′), 0:2 Oljica (58′), 0:3 Oljica (64′). Crveni karton: Josip Dijan (u 49′, Zlatna luka, izravni).
ZEMUNIK: Krnčević, Baždarić, Paleka (od 46′ Joso Šestan), M. Marušić, T. Marušić, Ćurković, Buljat (od 55′ Alvir), Šarić, Dragan Fabijan, Šare (od 60′ Jure Šestan), Davor Fabijan (od 62′ Biloglav. Trener: Milivoj Krnčević.
ZLATNA LUKA: Dijan, M. Oljica, Brkić, Nadinić, Morović, T. Gašparović, Peričić (od 50′ D. Gašparović), B. Gašparović, Strenja (od 63′ Pavin), Sudinja (od 46′ Novaković), Barić (od 78′ I. Oljica). Trener: Robert Dijan.
Gostujuća momčad igrala je kao da igra doma. Svi njihovi startovi i trka za loptom bili su za korak brži od domaćih nogometaša. Već u 7. minuti Strenja je materijalizirao jednu prigodu. Domaćini u 49. minuti imaju kazneni udarac, 11 metara, koji nisu realizirali. Nakon toga gosti su ostali bez igrača manje, isključen je Josip Dijan, vratar, no u igrača susreta prometnuo se Mate Oljica s postignuta dva zgoditka za pobjedu Zlatne luke na zemuničkim Lužinama.
NOVA ZORA 2 – BIBINJE 1
SV. FILIP I JAKOV – igralište Nove Zore. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Katuša (Raštane Gornje). Pomoćnici: Petar Martić (Pag) i Ivan Zdrilić. Delegat: Davor Krizman (Zadar). Strijelci: 0:1 H. Režan (19′), 1:1 Lovre Mikas (u 81′), 2:1 Mandić (85′).
NOVA ZORA: Kelava, Polegubić (od 80′ Kutija), M. Mikas (od 57′ Miljanić), D. Majica, Bobanović, H. Majica, L. Mikas, Šarić (od 55′ Čolak), Mandić, K. Mikas (od 55′ Jergović), Njitraj. Trener: Šime Mikas.
BIBINJE: T. Šimunić, S. Sikirić, D. Bugarija, V. Bugarija, Medun, Iglić, Kunce (od 10′ M. Šimunić, od 55′ S. Šimunić), Lukić (od 59′ M. Bugarija), H. Režan (od 65′ Z. Režan), Krizman, Žmire. Trener: Mate Sorić.
Domaći igrači su u derbiju 3. trećeg kola istrčali s crnim florom oko ruke počasti prema preminulog Ratku Brziću (68), svom nekadašnjem igraču i treneru. U prvom poluvremenu gledali smo otvorenu igru s puno prilika od kojim je većina pripala domaćinima, no napadači se nisu iskazali. Gosti su ih znalački kaznili nakon kornera u 19. minuti kada je Hrvoje Režan glavom s 5-6 metara matirao Kelavu. U 60. minuti Njitraj odlično pronalazi L. Mikasa, ali se on ne snalazi najbolje na 6-7 metara od gola. Opet Njitraj aisistira, no Jergović s vrha 16 metara tuče preko gola. Iz auta Njitraj rukom baca do gola gdje L. Mikas glavom lobuje Šimunića. Konačnih 2:12 u 85. minuti postavio je Mandić kojega je u petercu gostiju pronašao najbolji igrač susreta Danijel Njitraj.
NOŠK 0 –  PAKLENICA 2
NOVIGRAD – igralište Bravarići. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Alen Vedrić i Damir Kapetanović (oba Zadar). Delegat: Fredi Nikpalj (Zadar). Strijelci: 0:1 Boban (14′), 0:2 Zubčić (u 61′). Crveni karton: Jurica Baždarić (u 73′, NOŠK, drugi žuti).
NOŠK: Marušić, Baždarić, Bratović (od 30′ Oštrić), Pavasović, Zorić, I. Buterin, Radošević (od 68′ T. Buterin), Mijolović, Grđan (od 75′ Budan), Čolak (od 75′ Zrilić), Milanković. Trener: Šime Baždarić.
PAKLENICA: Jaklin, Tadić, Jukić, Koić, Zelenika, Zanić, Anić (od 75′ Vuksan), Ivković (od 62′ Hasanović), Stanić (od 46′ Zubčić), Boban, Petrović (od 85′ V. Koić). Predstavnik kluba: Tomica Milovac.
Gosti su došli u vodstvo od 1:0 u 14. minuti kada je Teo Boban prekrasnim udarcem s 15 metara pogodio gornji lijevi kut. Do kraja prvog dijela igralo se na strani gostiju, ali domaći napadači nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika. U drugom dijelu NOŠK je krenuo po poravnanje, ali u 61. minuti Marijan Zubčić probija se kroz statičnu obranu domaćina i dovodi goste u vodstvo 0:2, što je i konačni rezultat susreta.
GORICA 11 – DALMATINAC 0
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 150. Sudac: Damir Adžić-Kapitanović (Biograd). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Denis Bačić (Galovac). Delegat: Anđelko Čirjak (Zadar). Strijelci: 1:0 P. Mikulić (16′), 2:0 J. Čirjak (21′), 3:0 G. Mikulić (32′), 4:0 J. Čirjak (40′), 5:0 Budanović (61′), 6:0 A. Batur (62′), 7:0 A. Batur (64′), 8:0 M. Ikić (66′), 9:0 Š. Čirjak (70′), 10: Š. Čirjak (84′), 11:0 A. Batur (85′). Crveni karton: Ivan Grgurović (Dalmatinac, 65′, drugi žuti).
GORICA: Z. Erlić, Š. Čirjak, M. Ikić, J. Ikić, G. Mikulić, A. Erlić, A. Batur, Budanović (od 63′ Prtenjača), Perić, J. Čirjak (od 55′ Žutelija), P. Mikulić (od 64′ Jurjević). Trener: Mile Batur-Ćeza.
DALMATINAC: Mile Grgurović, Matej Grgurović, Musap (od 64′ Plander), Marnika, Ljubičić (od 61′ Kovač), Bakić, Ćustić, I. Grgurović, Janković, Pupovac, T. Grgurović. Trener: Mate Grgurović.
Gorica je pomalo neočekivano katastrofalno s 11:0 (4:0) porazila pomlađenu momčad iz Crnog te igrom i rezultatom najavili visoke domete ove godine u ŽNL. Inače, posebno su se istaknuli Ante Batur, trostruki strijelac, braća Jure i Šime Čirjak dvostruki strijelci, te asistent s tri gola Mate Ikić.
CROATIA 1 – ŠKABRNJA 2
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja 100. Sudac: Zdenko Bakarić (Zemunik) Pomoćnici: Milan Torbarina (Debeljak) i Ivica Zrilić (Zadar). Strijelci: 0:1 Pavlović (21) 0 :2 Bilaver (34) 1:2 Kresović (53)
CROATIA: Bubnjar, A. Pirović, , Deković, A. Bolić (od 68 Vidas), M. Budanović (od 49 Genda) Baričić, Mrvičić, , Duvnjak (od 57 V. Pirović) Matulj, D. Budanović (od 88 A. Santini )Kresović, Trener: Nino Vidas
ŠKABRNJA: Dražević, Mičić, Karlić (od 85 L. Karlić), Klarin, Vrsaljko, Bilaver (od 74 B. Jurić) Grubić, Butić, Pavlović, A. Perica (od 78 A. Jurić), Kovačević (od 52 P. Jurić). Trener : Nado Kovačević
Momčad turanjske Croatije upisala je i treći uzastopni poraz u jesenskom dijelu prvenstva. Momčad Škabrnje još jednom se pokazala kao neugodan protivnik, koji među ostalim koristi pružene prilike. Na prvi pogodak čekalo se do 21. minute kada je vezni red Škabrnje dugom loptom uposlio Antu Pavlovića koji prizemljenim udarcem dovodi goste u vodstvo. Na dva pogotka prednosti povisio je Stipe Bilaver lijepim solo prodorom desetak minuta poslije. Najbolju priliku domaćih u prvom dijelu propustio je realizirati Ante Pirović u 42. minuti, kad njegov udarac iz blizine odlazi preko grede. Brzim smanjenjem rezultata domaćih preko Kresovića odmah u početku nastavka domaći su pojačali tempo. Najbolju priliku za izjednačenje domaći su imali u 88. minuti kada je Vladimir Pirović idealno servirao loptu za Vidasa koji je zamalo neprecizan. Gosti zasluženo odnose bodove s Krša