Nedjelja, 5. svibnja 2024

10 C°

Zadar izgubio od ruskog drugoligaša, debitirao Sobin

19.09.2013. 22:00

Peta pripremna utakmica u samo devet dana bila je ipak previše za košarkaše Zadra. U Biogradu su po drugi put u kratkom razdoblju odmjerili snage sa Mordovijom iz Saranska, no za razliku od prvog njihovog ogleda ovaj put nisu uspjeli dostići Ruse. Gosti su od početka krenuli autoritativnije te gotovo cijelu utakmicu bili ispred igrača Hrvoja Vlašića. Prvu četvrtinu su Zadrani u nekoliko navrata zaostajali sedam, pa i devet razlike da bi kraj prve dionice dočekali sa zaostatkom od 6 poena (15:21). Do poluvremena je ipak ta prednost anulirana boljim obrambenim angažmanom te dobrom dionicom Đuguma pod košem Rusa.
No, nastavak je ponudio potpuni raspad sistema, jer su Rusi vješto kažnjavali poroznost u zadarskoj obrani dok u napadu nije bilo raspoloženih pojedinaca. U strijelce su se u tom dijelu upisali tek Jardine, Ramljak i Car za mizernih 12 poena u 10 minuta igre. Tako su gosti u posljednju četvrtinu ušli sa 9 viška (54:45) što je ubrzo naraslo i do 14 prednosti nakon trice i dvice Zagnoyka (45:59). Trgnuli su se ipak Zadrani u posljednjih šest minuta te su uspjeli do posljednje minute smanjiti veliki zaostatak na samo tri poena (67:70). Ramljak, Jardine i Sobin koji je debitirao u dresu Zadra najzaslužniji su za povratak u egal. No, osim šuta za pobjedu kojeg je promašio Batur u posljednjim sekundama igrači u plavom više nisu uspjeli napraviti.

ZADAR – MORDOVIA 69:70

(15:21, 18:12, 12:21, 24:14)
BIOGRAD NA MORU – Školska dvorana. Gledatelja: 30. Suci: M. Vulić i A. Čanković.
ZADAR: Prostran 4, Jardine 10, Ivanov 3, Batur 6, Smolić, Car 7, Đugum 7, Ramljak 15, Šango 3, Sobin 7, Kraljević 7.
MORDOVIA: Karpeko 9, Karaulov 8, Zagnoyko 19, Gerasimenko 10, Aleksandrov 8, Andrejev 2, Semerninov, Pavlov 3, Lidyaev 9, Varnakov, Khlopov 2, Khayrutdirov.