Borik u Splitu pao u nastavku

Autor: Andrija Dešpoja

20.02.2010. 23:00

Odlično prvo poluvrijeme košarkaša Borik-Puntamike u kojem su u jednom trenutku imali plus 19 poena prednosti (20:39) nije na kraju bilo dovoljno za pobjedu protiv Splita koji je bio hendikepiran neigranjem njihova ponajboljeg igrača Sobina. Naime, u 18. minuti susreta s pet trica u nizu Plantakovi igrači dolaze do velike prednosti, no Splićani ipak privode prvu polovinu utakmice s dostižnih 10 poena manjka (29:39). Žuti su uspjeli do završetka treće dionice doći do preokreta tricom Vrkića (53:52), a upravo se on pokazao ključnim igračem u posljednjih 10 minuta utakmice i ubacio 8 od ukupno 10 splitskih poena. Ali priliku za pobjedu su Puntamičani ipak uspjeli priskrbiti, i to preko Mrve koji nije pogodio u posljednjim sekundama za pobjedu. Najbolji pojedinac susreta bio je Zoran Vrkić s 30 poena, a Jurjević (17), Ivanov i Mrva (13) bili najučinkovitiji Puntamičani.

SPLIT – BORIK-PUNTAMIKA 63:62

(15:22, 14:17, 24:13, 10:10)
SPLIT – Dvorana na Gripama. Suci: Barišić, Čorkalo i Vržina (svi Split).
Split: Sumić 3, Vrkić 30, Batina 7, Vlaić 2, Šarac, Jakoliš 4, Najev 4, Mimica 3, Macura 10. Trener: Boris Kurtović.
Borik: Petani 4, Ivanov 13, Čakarun 5, Pavić, Dević 4, Mrva 13, Marin, Troskot, Jurjević 17, Baždarić, Mrkić, Olivari 6. Trener: Neven Plantak.