Laura Čizmin srebrna na 100 prsno

20.02.2010. 23:00

Prvog dana Prvenstva Hrvatske za kadetski uzrast u plivanju kojem je domaćin Šibenik, Laura Čizmin, članica Zadra, osvojila je srebrno odličje u disciplini 100 metara prsno s osobnim rekordom 1:18.06. Od ostalih Zadranki u toj disciplini Lara Zelić bila je 11. (1:27.80), Hana Zelić 18. (1:29.30), a Anamarija Petani 19. (1:29.50). Dosta je Čizmin očekivala od nastupa i na 200 m prsno gdje je imala drugo vrijeme (2:53.28), no taj joj rezultat nije priznat već je, kako piše u službenom izvještaju s natjecanja, diskvalificirana zbog nepravilnog okreta.
U istoj disciplini Hana Zelić isplivala 15. vrijeme (3:10.11) dok je na 800 m slobodno bila 25. (11:07.90). Margarita Grašo je na 200 leđno zauzela 11. mjesto (2:42.48), Lara Zelić 17. (2:44.31). Na 200 m mješovito Čizmin je završila 9. (2:45.55). U štafeti 4×100 m slobodno Zadar (L. Zelić, Grašo, H. Zelić, Čizmin) je bio deseti dok je na 400 m slobodno Hana Zelić bila 22. s vremenom 5:25.79. Prvog dana natjecanja Čizmin je upisala i jedno šesto mjesto i to na 100 m mješovito (1:51.21).
– Laura Čizmin je osvojila prvo odličje s Prvenstva Hrvatske za PK Zadar nakon 20 godina. Iskorak kojeg smo napravili je ogroman. Prošle godine smo primjerice imali dvoje predstavnika na PH, a danas nastupamo s pet djevojaka i osvajamo odličja – rekla je za Radio 057 Josipa Nekić, trenerica.
Kad je riječ o ukupnoj uspješnosti klubova kod plivačica Zadar je nakon prvog dana sa 50 bodova zauzeo 11. mjesto u konkurenciji ukupno 17 klubova koji su osvajali bodove. Jedna srebrna medalja donijela je Zadrankama sedmo mjesto u redoslijedu klubova iz kojih dolaze osvajačice medalja.