Voštarnica uvjerljiva protiv Poličnika

Autor: Andrija Dešpoja

20.02.2010. 23:00

Derbi 17. kola između Voštarnice i Poličnika bio je lišen svake neizvjesnosti već u prvoj četvrtini kad “zeleni” s Voštarnice odlaze na velikih plus 17 (28:11). Uspjeli su primiriti malo ritam Poličanci u drugoj i trećoj dionici, ali ne i zaprijetiti raspoloženijim Vidakovićevim igračima koji su u posljednjih 10 minuta ubacili u višu brzinu i zaledili trenutačno drugoplasirane Poličance na minus 31. Raspoložene domaćine je predvodio mladi Mišić sa 19 ubačaja, velik doprinos ugradila su petorica igrača (J. Bulić, Blaslov, Zrnić, Dražović i Marić), dok je kod gostiju jedini nekakav otpor pružao kapetan Marinović sa 19 poena. S ovom pobjedom Voštarnica je zakomplicirala borbu za drugo mjesto u kojoj Poličnik ima tek jednu pobjedu viška u odnosu na svoje pratitelje.

VOŠTARNICA – POLIČNIK 81:52

(28:11, 14:15, 14:14, 25:12)
ZADAR – Dvorana Jazine. Suci: T. Hordov i R. Hordov (oba Zadar).
VOŠTARNICA: Blaslov 10, Marić 9, Miočić 5, Bračić 2, J. Bulić 13, I. Bulić 1, Zrnić 10, Dražović 8, Mišić 16, Graić 3, Baričević 2, Škara 2. Trener: Rajko Vidaković.
POLIČNIK: J. Mijolović 3, Gluić, S. Mijolović, Kovačević, Bolić 2, Lovrić 15, T. Jurjević 1, D. Jurjević 4, Pikunić 6, Đerđa, Čirjak 2, Marinović 19. Trener: Dario Frakin.