11 C°

Bodovi ostali, dojam izostao

20.02.2011. 23:00

Iako su pobjedom zadržali  prvo mjesto, Biograđani se nisu  predstavili u najboljem izdanju  protiv mlade momčadi iz Trilja.  Momčad koja ide na prvo mjesto i viši rang natjecanja ne  smije sebi dopustiti da ih protivnik kvalitete Trilja cijelo prvo i veći dio drugog poluvremena drži u egalu. Nonšalantna igra u prvom poluvremenu,  i u obrani i u napadu, s dosta  tehničkih pogrešaka najiskusnijih igrača, rezultirala je s čak  12 izjednačenja rezultata. Ipak,  Biograđani su uspjeli tri minute prije kraja prvog poluvremena otići na dva pogotka  prednosti.
Početkom drugog poluvremena domaćini postižu dva pogotka zaredom i činilo se da će  na taj način konačno prelomiti  utakmicu u svoju korist. No gosti postižu četiri gola zaredom i  sve vraćaju na početak. Kod  rezultata 22:20 Buovac, Markić  i Duvnjak preuzimaju odgovornost u napadu, postižu četiri  gola u nizu i kada su domaćini  poveli 26:20, domaća publika je  samo na trenutak mogla odahnuti. Triljani se, naime, ne predaju i ponovno dolaze da samo  dva gola zaostatka (28:26). Sve  brige domaćih tada je s dva gola  riješio Ivan Buovac. Biograđani  su na kraju pobijedili, ali igra  koju su pokazali neće im donijeti ništa dobroga na utakmicama s jačim protivnicima,  posebno na gostovanjima.

BIOGRAD – TRILJ PV 31 (18) : 27 (16)

BIOGRAD NA MORU – Školska sportska dvorana. Gledatelja 150.  Suci: Ivica Mandić (Solin) i Duje Žanko (Sinj).
BIOGRAD: Tomić, Raspović, Sakić 4, Morović, Petrović, Troskot,  Buovac 11, Stojanov 2, Knežević, pe3licarić 2, Katuša, Fabijan,  Duvnjak 3, Zorica, Kvartuć, Markić 9. Trener: Tomislav Šarić.
TRILJ PRŠUT VOŠTANE: Ćaleta, Bilonić 6, Marić 6, Kaloper 1,  Jaković, Sikirica, Budić-Leto 4, Bilonić, Šipić 2, Sikirica, Golem,  Brčić 2, Vrkić 6. Trener: Mario Dragušica.
Isključenja: Biograd 10 minuta; Trilj 8 minute.
Sedmerci: Biograd 3 (4); Trilj 2 (2).

Druga HRL – jug

Rezultati 12. kola: Biograd –  Trilj PV 31:27, Jelsa – Kamičak  24:30, Dubrovnik – Metković 1963  22:33, Solin – EMC Split II 29:26,  Trogir – Krilnik 28:23, Olimpija –  Opuzen Tehnodelta.
Biograd 23, Metković 1963, Kamičak 21, Krilnik 15, Trilj PV, Dubrovnik 10, EMC Split II 8, Olimpija, Solin, Jelsa, Opuzen T. 7, Trogir 6
U 13. kolu (26./27. veljače)  igraju: Biograd – Trogir, Trilj PV –  Olimpija, Opuzen T. – Jelsa, Kamičak – Dubrovnik, Metković 1963  – Solin, EMC Split II – Krilnik.