13 C°

Borović, Zubčić i Babić najbolji u Kupu

20.09.2010. 22:00

Ženski dalj bio je najuspješnija disciplina u kojoj su sva tri mjesta odnijele mlade Zadranke

Na završnici kadetskog kupa Hrvatske za atletičare i atletičarke nastupila su tri zadarska kluba s ukupno 11 predstavnika. Ženski dalj bio je najuspješnija disciplina u kojoj su sva tri mjesta odnijele mlade Zadranke. Paola Borović iz AŠK-a sa skokom od 5.50 metara odnijela je primat u toj disciplini ispred Ivone Babić iz Olympionika (5.18) te svoje klupske kolegice Dalmire Kurtov (5.10). Skok u vis je također pripao članici AŠK-a Luciji Zubčić koja je nadvisila ostalu konkurenciju s preskočenih 1.60 metara. U utrci na 100 metara Ivona Babić je osvojila 6. mjesto s vremenom od 13.58 sekundi. U muškoj konkurenciji najuspješnijim se pokazao Olympionikov Filip Babić koji je postao kadetski prvak na 300 metara s preponama s vremenom 42.79. Njegov klupski kolega Luka Fuzul osvojio je 3. mjesto na 100 metara s vremenom 12.17 sekundi, dok je u istoj disciplini šesti na cilj stigao Josip Kašelić iz Alojzija Stepinca (12.34). Kašelić je također bio dobar i na 300 metara (40.03) gdje je na cilj stigao kao sedmi. Drugi predstavnik Alojzija Stepinca, Hrvoje Ivković deseti je u Hrvatskoj na 1000 metara (3.02,38) dok je Olympionikov Ivan Dukić bio sedmi u utrci na 100 metara s preponama (16.52).
Zahvaljujući plasmanu na Kupu Borović, Zubčić i I. Babić u ženskoj te Fuzul i F. Babić u muškoj konkurenciji izborili su nastup u kadetskoj reprezentaciji za skorašnji troboj Slovenija – Mađarska – Hrvatska (2./3. listopada).