Novi hat-trick Ivana Santinija

20.10.2013. 22:00

Ivan Santini nastavlja sa sjajnim igrama u dresu belgijskog Kortrijka i s 11 golova vodeći je strijelac lige. U 11. kolu Jupiler lige drugi put ove sezone zabio je tri pogotka na jednoj utakmici. Ovaj put nastradao je drugoplasirani Club Brugge koji je kod Kortrijka izgubio 4:1. Santini je doveo svoju momčad u vodstvo 1:0 iz jedanaesterca u 22. minuti, na 1:1 izjednačio je Engels u 32., da bi novo vodstvo Kortrijku donio Coulibaly u 57. minuti. Zadranin je svojim drugim golom za 3:1 u 65. minuti praktički riješio pitanje pobjednika, a konačnih 4:1 postavio je iz još jednog jedanaesterca u petoj minuti sudačke nadoknade. Tri gola ove sezone Santini je zabio i u 3. kolu u domaćem dvoboju protiv Lokerena (3:3).
Kortrijk je sada šesti s 19 bodova, dok je Club Brugge drugi s 26. Vodeći je Standard iz Liegea s 28 bodova.