Četvrtak, 28. ožujka 2024

16 C°

Primorcu tri boda, Velebitu tri isključenja

20.10.2013. 22:00

U derbiju donedavnih trećeligaša biogradski Primorac je boljom igrom tijekom cijele utakmice savladao benkovački Velebit i osvojio sva tri boda. Velebit je imao najduži staž u Trećoj ligi budući da je u tom rangu u kontinuitetu igrao od 1999. godine. Biogradski sastav iz Treće lige ispao je i u sezoni 2004./05., ali se nakon godinu dana vratio. Puno uzbuđenja, žestoko na travnjaku, susret je za gotovo 200 gledatelja na Gradskom stadionu “Kazimir i Silvio” trebao biti praznik nogometa, međutim, pamtit će se po crvenim kartonima, a ne po dobrom nogometu. U jednom izglednom gostujućem protunapadu u 61. minuti pomoćni sudac Željko Margetić podiže zastavicu za zaleđe Alena Šubića, točno do rezervne klupe Velebita. Gromoglasni protesti gostiju započinju s klupe i šire se na teren, Benkovčani se ne mire odlukom. Epilog, minutu potom Ante Šubić dobiva žuti pa crveni karton, međutim, protesti se i dalje nastavljaju, sudac s terena udaljuje i trenera Vladu Mandića. Samo dvije minute potom Ivan Škara pravi prvi oštriji prekršaj na utakmici, Šimi Vidakoviću se nakratko ukazuje pomoć. Crveni karton i Benkovčani zadnjih 24. minute igraju s dva igrača manje, igra se u potpunosti primirila.
U samo šest minuta riješeno je pitanje pobjednika. Igrala se 31. minuta kada na oko 30 metara od protivničkog gola po sredini terena bivši prvoligaški igrač Dragan Župan uzima loptu i nakon desetak metara laganog trka u šesnaestercu kroz šumu nogu želi pronaći slobodnog igrača. Lopta se od jedne noge odbija točno do mladog Luke Vodopije koji s oko osam metara manirom rasnog strijelca matira najboljeg igrača gostiju, vratara Tona Čurčiju – 1:0. Isti igrač u 37. minuti probija lijevu stranu do tribine, ulazi u šesnaesterac, obrambeni igrač ga pokušava zaustaviti. Vodopija pada, jedanaesterac, kako bi reklo “oko sokolovo” Mateo Beusan “slobodno sudačko uvjerenje”. S bijele točke kapetan Šime Marković kapetanski svoju momčad dovodi u sigurno vodstvo – 2:0.

PRIMORAC – VELEBIT 2:0

BIOGRAD NA MORU – Gradski stadion “Kazimir i Silvio”. Gledatelja 200. Sudac: Perica Čelar (Privlaka). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Željko Margetić (Zadar). Crveni kartoni: Ante Šubić (62′), V. Mandić, trener (64′), Škara (66′) – svi Velebit: Strijelci: 1:0 Vodopija (31′), 2:0 Marković (37′ – 11 m).
PRIMORAC: Pavić, Vidaković, Colić, Benić, Marković, Župan, Vodopija (od 85′ Adžić Kapitanović), Burčul (od 87′ Gegollaj), Lazarevski, Čačić (od 70′ Ivković), Volpi Kobal. Trener: Jugo Dominis.
VELEBIT: Čurčija, D. Katuša, Škara, Ante Šubić, Rogić, Baričević, M. Katuša, Rančić (od 69′ Pejić), Alen Šubić (od 76′ Lupić), I. Mandić, Margarin (od 82′ Zubčić). Trener: Vlado Mandić.