Ušli mlako, završili lako!

U Zaboku Zadar očekivano nadmašio domaćina
Početak Naglićeve družine bio je sve samo ne dobar, ali je zato u tri četvrtine bio i više nego dobar, pa je pala pobjeda
IŠLO JE... - Luka Božić (bijela oprema) je momčadskom učinku pridodao devet poena

Ipak je na kraju sve leglo na svoje mjesto. Zadar je dobio 92:71 (16:20, 25:18, 23:15, 28:18) u Zaboku i tako upisao očekivane bodove. Početak je bio sve samo ne jednostavan. Kao da su im još noge i ruke bile ukočene od puta, Zadrani su bili nekako mlitavi, nedovoljno djelotvorni u obrani i u napadu pa je Zabok odmah poveo i do kraja prve četvrtine održao vodstvo. Dakako, kad se nominalni autsajder - a to je u subotu bio Zabok - pokušava trsiti protiv favorita - a to je u subotu bio Zadar - onda kad-tad dođe trenutak da autsajder počne pucati po šavovima. Obično je to posljedica nešto čvršće igre one momčadi koja je favorit, pa je tako bilo i jučer. Pred kraj druge četvrtine Zadar je stekao 34:32, zaključio prvo poluvrijeme u plusu, pa je mirnije mogao izaći na parket u drugom. Doduše, vjerojatno su pale neke odrješite riječi sa strane Aramisa Naglića jer ne bi bilo dobro da se Zadar i u drugom poluvremenu zavukao u puževu kućicu. I nije, pale su neke trice (Brzoja, Preston, Ivanov) i brzo se Naglićeva družina dokopala dvoznamenkaste prednosti, što je Zaboku jasno naznačilo da u ovoj utakmici doista nije imao što tražiti. Do kraja je sve bilo puka formalnost, Zadar je dobio što je htio. Pobjedu dva dana prije utakmice u Beogradu s FMp-om u ABA ligi. E, tu će biti puno čupavije nego u Zaboku!

Jučer su poene za Zadar ubacili: Knowles 14 (tri trice), Ivanov 16 (dvije trice), Kraljević 2, Krajina 11 (jedna trica), Bostic 12 (dvije trice), Vuković 8, Brzoja 18 (jedna trica), Tomas 2, Božić 9 (jedna trica)...