18 C°

Nema straha, Dubrava ne može ugroziti Zadar

20.11.2011. 23:00

Ostane li Dubrava u aktualnom sastavu do kraja sezone za Zadranke nema straha oko ostanka budući da je riječ o ekipi koja kvalitetom zaostaje za društvom s Višnjika. S obzirom da iz lige ispada najlošija ekipa, a sve ostale sačuvat će status u A-1 ligi, Zadar može odahnuti. Dakako, ne pojača li se Dubrava. Iako sumnjamo…
Sinoćnji dvoboj na Višnjiku Zadar je počeo vodstvom 9:2, ali su Zagrepčanke (uglavnom kadetkinje i juniorke) brzo došle na 9:9. Međutim, bilo je to sve kad je riječ o rezultatskoj neizvjesnosti. Napadački učinkovita Majstorović te dobar početak Perice povukli su Zadar prema sigurnijim vodama. Na poluvremenu je bilo okruglih +20 (54:34) što je do tada bila najveća prednost.
Porazu unatoč u redovima gošći nije bilo nezadovoljstva.
– Veći dio utakmice držali smo se na petnaestak koševa zaostatka i odigrali korektnu utakmicu. Kad smo vidjeli da je gotovo dali smo priliku mlađim igračicama da okuse prvu ligu – rekao je Zoran Jokić, trener Zagrepčanki koji je poručio da će “u uzvratu sigurno biti zanimljivije.”
Zadranke su dosta pogađale, ali i promašivale, no s obzirom da je protivnik bio inferioriran u većini segmenata nitko se zbog pogrešaka domaćih nije previše uzbuđivao. Posebno kritična stavka za Dubravu bili su skokovi kojih je Zadar imao dvostruko više (51-26). Iz dominacije u skoku proizašlo je da je Zadar na kraju utakmice uputio 20 šutova više prema protivničkom košu.
Činjenica da imaju sve u svojim rukama dijelom je sputala domaće koje su u trećoj četvrtini imale niz pogrešaka. Srećom po Zadar Dubrava je “uzvratila” istom mjerom, osim Petre Rešetar ostatak ekipe nije stvarao ozbiljniju prijetnju planovima domaćih. Utakmica s Dubravom bila je dobra prilika da “bijelo-plave” opuste ruku, da kvalitetnim napadačkim učinkom podignu samopouzdanje pred dvoboje s kvalitetnijim ekipama. U kojoj mjeri se to i dogodilo pokazat će se u nastavku sezone. Mariju Maziju bi ipak trebalo zabrinuti što joj je ekipa u trećoj četvrtini ubacila skromnih 15 poena.
– U prvih pet kola imali smo dosta problema i u realizaciji i u obrani i to smo na ovoj utakmici željeli promijeniti. Prvi put smo igrali onako kako uvijek trebamo, bez obzira na protivnika – izjavila je Marija Mazija, trenerica Zadra
U posljednjih nekoliko minuta šut je poslužio Zadar koji je do kraja utakmice lovio 100 koševa. Na kraju ih je i Bodrožić i ulovila ubačajima sa slobodnih bacanja. Kad ubacite toliko koševa sve se brzo zaboravlja.

ZADAR – DUBRAVA 102:69

(30:20, 24:14, 15:17, 33:18)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Braica i Mirčeta (Šibenik).
ZADAR: Štrmelj 3, Sesar 4, Perica 21, Balić 15 (4-4), Nikpalj 8, Erslan 8 (2-2), Majstorović 20 (4-7), Bodrožić 2 (2-2), Vukić 2, Bilić 19 (9-10). Trenerica: Marija Mazija.
DUBRAVA: Pleš 15 (3-5), Šuster 9 (2-3), Vuković 2 (2-2), Karaga 4 (2-2), Knez, Perić, Rešetar 29 (2-2), Matijević 2, Borenović 6, Uzelac 2 (2-2). Trener: Zoran Jokić.
Šut za dva: Zadar 30-67 (45%); Dubrava 22-49 (45%).
Šut za tri: Zadar 7-18 (38% – Perica 3, Balić 3, Štrmelj); Dubrava 4-17 (24% – Pleš 2, Šuster, Rešetar).
Slobodna bacanja: Zadar 21-25 (84%); Dubrava 13-16 (81%).
Skokovi: Zadar 51 (25); Dubrava 26 (4).
Osobne pogreške: Zadar 21; Dubrava 25.

A-1 LIGA (Ž)

Rezultati 6. kola: Zadar – Dubrava 102:69, Jolly JBS – Studenac Omiš 94:72, Pleter – Novi Zagreb 50:102, Medveščak – Gospić CO 60:94, Agram-ZG – Croatia 2006, Rockwool Pula sloboda.
Gospić 12, N. Zagreb 11, Jolly JBS 10, Medveščak 9, Rockwool Pula 8, Studenac O., Zadar, Pleter 7, Croatia 2006, Dubrava 6, Agram-ZG 4
Raspored 7. kola (26./27. studenoga): Gospić CO – Zadar, Novi Zagreb – Medveščak, Studenac Omiš – Pleter, Croatia 2006 – Rockwool Pula, Dubrava – Agram-ZG, Jolly slobodan.