Zadranke u četvrtfinalu

20.11.2016. 23:00

Pobjedom u Šibeniku košarkašice Zadra izborile su četvrtfinale Kupa Ružice Meglaj Rimac. Bio je to drugi dvoboj susjedskih rivala u šest dana koji je, kao i onaj odigran na Višnjiku u subotu 12. studenoga, završio u korist “bijelo-plavih”.
Ovaj put rezultatski je sve bilo znatno teže (Šibenik je u petoj minuti poevo 10:2), uz podatak da je posljednje izjednačenje zabilježeno u 15. minuti (24:24). Od tada do kraja utakmice prednost je, premda ni u jednom trenutku dvoznamenkasta, bila na strani zadarskog sastava.
Veliki hendikep za domaće bila je ozljeda Klaudije Periše, daleko najbolje igračice u šibenskim redovima, koja je već nakon pet minuta morala napustiti parket i više se nije vraćala u igru.
– Rezultat nam je bio u drugom planu jer smo željeli vidjeti neke taktičke reakcije, posebno mlađih igračica koje su i iznijele najveći teret. Željeli smo im ravnopravno raspodijeliti minutažu kako bismo odmorili Dujić i Sikirić. Utakmicu smo najvećim dijelom imale pod kontrolom. Nije to bila velika razlika, ali dojam je bio da ovaj dvoboj ne možemo izgubiti- rekla je Marija Mazija, trenerica Zadra, koju brine čak 30 izgubljenih lopti njene ekipe.
ŠIBENIK- ZADAR 54: 61
(12:13, 15:17, 9:15, 18:16)
ŠIBENIK – Dvorana na Baldekinu. Gledatelja: 100. Suci: Mirčeta, Bralić, Lovrić.
ŠIBENIK: Cigić 18 (4-15), A. Mišura, Mrdalj 6 (2-2), Strize 12 (3-4), Pavičić 7 (5-5), Periša 4 , Rončević, I. Mišura, Ivanišević, Ivančević, Vukšić 7 (5-6), Dujić. Trenerica: Linda Antić Borak.
ZADAR: Oštrić, Jelenković 1 (1-2), Dujić 2, Dedić 14 (6-8), Sikirić, Vojvodić 2, Miloglav 10 (6-10), Budija, Mandić 17 (1-3), Čavić 2, Šolić 13 (1- 2), Iličić. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Šibenik 13-52 (25%); Zadar 23-50 (46%).
Šut za tri: Šibenik 3-11 (27% – Cigić 2, Strize); Zadar 0-10 (0%).
Slobodna bacanja: Šibenik 19-23 (83%); Zadar 15-25 (60%).
Skokovi: Šibenik 40(14); Zadar 47(12),
Osobne pogreške: Šibenik 21; Zadar 30.