Derbi pripao Alkaru

21.01.2011. 23:00

Borik-Puntamika je doživjela poraz u derbiju 12. kola u Sinju od Alkara u utakmici u kojoj se moglo u samoj završnici doći i do pobjede nakon konstantnog vodstva Sinjana. Kroz svih 40 minuta zeleni su imali misiju stizanje vodstva domaćih košarkaša koji su u nekoliko navrata imali prednost od 15 – tak poena.
Otvaranje utakmice je pak ličilo na veliku katastrofu. Furiozno otvaranje Alkarovaca od 12-0, te 24-11 na kraju prve četvrtine nije pokolebalo igrače Nevena Plantaka da na odmor odu sa samo sedam minusa (41-34). Velike probleme u prvom poluvremenu su zelenima pravili vanjski igrači u sinjskoj postavi, Anzulović i Delaš dok je kod Puntamičana sve konce vukao raspoloženi Petani sa 14 poena od čega četiri trice.
Povratak iz svlačionica ukazao je na novu, ovaj put mini seriju Sinjana. Ćurković dvicom i Delaš s 8 poena u nizu vraćaju svoje na plus 15 (51:36). No, i tada se Puntamičani vraćaju iz nokauta sa Mikulićevim i Šarlijinim poenima do kraja treće četvrtine, na dostižnih minus 10 (60-50). U posljednjoj četvrtini vidno Plantakovi igrači pojačavaju u obrani te pomalo počinju nagrizati prednost domaćih košarkaša. Mikulić i Marić tada pokreću seriju 15-5 koja je završila Čakarunovim košem za primicanje na minus dva (67-65), četiri minute do kraja.
Vraća Alkar ubrzo preko Bilobrka i Modrića na plus šest, no Petani u četiri navrata na liniji bacanja je precizan za još jedan dolazak na minus dva (71-69).
U posljednju minutu se ušlo u penal završnicu u kojoj su Delaš i Župić pogodili za novu domaću pobjedu Sinjana koja ih je bitno približila Ligi za prvaka dok će Borik-Puntamika tu priliku tražiti u sljedećim kolima.

ALKAR – BORIK-PUNTAMIKA 75:70

(24:11, 17:23, 19:16, 15:20)
SINJ – Gradska dvorana.
ALKAR:  Blajić, A. Bilobrk 8 (2-3), Anzulović 8 (2-2), M. Modrić, Erceg 2 (0-1), Delaš 22 (3-4), Radić 2, Primorac, Marić 2 (0-2), Ćurković 13 (1-4), Župić 5 (2-2), S. Modrić 13 (3-3).
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 11 (2-4), Krešan 2, Marić 8, Čakarun 2, Ružić 7 (0-2), Pešut, Petani 22 (5-6), Škifić 7 (2-4), Jurjević, Plantak, Šarlija 11 (1-1).
Šuz za 2: Alkar 22-41 (54%); Borik-Puntamika 18-33 (55%).
Šut za 3: Alkar 6-21 (29%); Borik-Puntamika 8-21 (38%).
Slobodna bacanja: Alkar 13-21 (62); Borik-Puntamika 10-17 (59%).
Skokovi: Alkar 30 (19+11); Borik-Puntamika 30 (23+7).