9 C°

Luki Modriću 23 minute u Valenciji

Autor: Hina (H)

21.01.2013. 23:00

Nogometaši Reala iz Madrida u susretu su 20. kola španjolskog prvenstva kao gosti deklasirali Valenciju sa 5:0. Sve je bilo riješeno već u prvih 45 minuta kada su pogotke za “kraljevski” klub postigli Higuain (9′), Di Maria (34′, 45′) i Cristiano Ronaldo (36′, 41′). Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je za Real od 67. minute. Drugoplasirani Atletico iz Madrida zadržao je sedam bodova više od trećeg Reala, te se približio na osam bodova do vodeće Barcelone zahvaljujući 2-0 (1-0) pobjedi protiv Levantea. Pogotke su postigli Adrian (32) i Koke (60).
Nogometaši Real Sociedada iz San Sebastiana priredili su senzaciju u 20. kolu španjolskog prvenstva svladavši na svojoj Anoeti vodeću Barcelonu sa 3:2 preokrenuvši zaostatak od 0:2. Barceloni je ovo prvi prvenstveni poraz u sezoni. Gosti iz Barcelone nakon samo 25 minuta imali su prednost od 2:0 koju su joj donijeli Messi (7′) i Pedro (25′), te se činilo kako će rutinski upisati i 19. pobjedu u 20. prvenstvenom nastupu. No, Castro (41′) je svojim prvim golom uspio smanjiti na 1:2 i prije odlaska na odmor, dok su se stvari po Barcelonu dodatno zakomplicirale u 56. minuti kada je isključen Pique. Castro (62′) je svojim drugim golom izjednačio na 2:2, a veliku pobjedu baskijskom sastavu osigurao je Agirretxe (90’+1′).
Rezultati 20. kola: Osasuna – Deportivo 2:1 (Echaide 26′, Nino 61′), Valladolid – Zaragoza 2:0 (Guerra 12′, Oscar 74′), Atletico – Levante 2:0 (Adrian 32′, Koke 60′), Valencia – Real M. 0-5 (Higuain 9′, Di Maria 34′, 45′, Cristiano Ronaldo 36′, 41′), Real S. – Barcelona 3:2 (Castro 41′, 62′, Agirretxe 90’+1’/Messi 7′, Pedro 25′), Granada – Rayo Vallecano 2:0 (Amat 24′-ag, Recio 80′), Espanyol – Mallorca 3:2 (Simao 16′, Verdu 68′ – 11m, Baena 83’/Giovani 35′, Marquez 42′), Getafe – Sevilla 1:1 (Colunga 44’/Reyes 40′), Malaga – Celta 1:1 (Demichelis 37’/Fernandez 76′). Sinoć: Betis – Athletic Bilbao. (h)