Škabrnja nadomak tituli

Autor: Z L

21.05.2010. 22:00

DALMATINAC – ARBANASI 3:1
CRNO – Igralište Dalmatinca. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Denis Bašić i Ivica Šango (oba Zadar). Strijelci: 1:0 Števanja (5′), 1:1 Rukavina (39′), 2:1 Franov (47’0), 3:1 Janković (70′). Crveni karton: Mate Čulina (Arbanasi, 89′, drugi žuti).
DALMATINAC: Mile Grgurević, Matej Grgurević (od 57′ Janković), Musap, Jurjević (od 70′ Marnika), Blagdanić, Viduka, Čirjak (od 65′ Pupovac), Ćustić, Števanja, Marić, Franov (od 75′ Bašić). Trener: Mate Grgurević.
ARBANASI: Medić, Atelj, Šalov, Kresović, Nikpalj, Perović, Rukavina, Čulina, Dadić (od 46′ Bilaver), Svetić, Prenđa. Trener: Leo Vukić.
Domaći nogometaši željeli su što prije postići zgoditak i u tome su uspjeli u 5. minuti, kada je lijepu akciju materijalizirao Števanja, da bi u 39. minuti Rukavina poravnao 1:1. U drugom dijelu domaćini su napravili dvije lijepe akcije, koje su im donijele pobjedu.
DEBELJAK – NOŠK 0:2
DEBELJAK – Igralište na Šaraju. Gledatelja: 50. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Denis Vrkić i Zdenko Bakarić (oba Zadar). Strijelci: 0:1 B. Sinovčić (10′), 0:2 B. Sinovčić (89′). Crveni karton: J. Smolić (Debeljak, 30′ – prigovor sucu).
DEBELJAK: N. Rogoznica, N. Dražić, L. Torbarina, L. Gambiraža, B. Torbarina, M. Strenja, J. Smolić, B. Pavić, M. Jerak, J. Dražić, S. Marinović. Trener: Josip Torbarina Vuk.
NOŠK: A. Buterin, J. Baždarić, A. Milanković, F. Pavasović, Š. Anzulović, T. Vlatković, V. Oštrić, A. Sani, D. Sinovčić, I. Čolak, I. Buterin. Trener: Željko Bakarić.
Od početka susreta situacija na terenu je bila neizvjesna sve do 10. minute kada su gosti poveli pogotkom Sinovčića. Doamćini su imali priliku izjednačiti u 50. minuti iz jedanaesterca kojeg nisu realizirali, što je motiviralo momčad NOŠK-a koji su drugim pogotkom u 89. minuti zaključili pobjedu.
BIBINJE – ZEMUNIK 2:2
BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Gledatelja: 50. Sudac: Josip Katuša (Raštane Donje). Pomoćnici: Zoran Žilić (Škabrnja) i Ante Zubčić (Pridraga): Strijelci: 1:0 H. Režan (10′), 1:1 Radović (15′), 1:2 Dragan Fabijan (52′), 2:2 Mate Režan 88′).
BIBINJE: Bralić, S. Iglić, R. Iglić, Z. Režan, Medun, Mikulić, Sorić, Šimunić, H. Režan, Lukić, L. Sikirić. Još su igrali: M. Režan, D. Bralić i Dragaš. Trener: Nado Kovačević.
ZEMUNIK: Krnčević, Kasap, Šestan, Marušić, Alvir, Ćurković, Radović, Šarić, Dragan Fabijan, Šare, Davor Fabijan. Još su igrali: J. Šestan i Peroš. Trener: Milivoj Krnčević.
ŠKABRNJA – VELEBIT 3:1
ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Petar Martić (Pagi) i Nevenko Zdrilić (Briševo). Strijelci: 1:0 Dario Đerđa (50′), 2:0 Ivan Šarić (60′), 2:1 Davor Antunović 870′), 3:1 Ivan Šarić (78′).
ŠKABRNJA: K. Dražević, S. Bialver, M. Bilaver, A. Mičić, Š. Klarin, D. Đerđa, I. Grubić, A. Vrsaljko, I. Šarić, Šime Ivković, A. Pavlović. Još igrali: A. Perica, P. Jurić, Anđelo Perica, A. Šopić, T. Ražov. Trener. Luka Hržina.
VELEBIT: M. Pešut, A. Jerković, D. Grgić, B. Radočaj, D. Batarilo, B. Krešić, Ivan Franjić, D. Antunović, Ivo Lovrić, Anto Matijević, Ivo Turbić. Još je igrao Dragoljub Mišković. Trener. Ivo Marić.
Gostujuća momčad iz Gračaca pružila je otpor domaćoj momčadi koja je tek postigla pogodak početkom drugog poluvremena. Nakon vodstva od 1:0 postignut je i drugi gol, gosti su izjednačili u 70. minuti da bi Ivan Šarić u 78. minuti pogodio mrežu za konačnih 3:1.
GORICA – PAKOŠTANE 0:0
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Branimir Nimac (Lišane Ostrovičke) i Damir Kapetanović (Zadar).
GORICA: Z. Erlić, J. Batur (od 82′ Smokrović), M. Ikić, G. Mikulić, J. Ikić, A. Erlić, M. Tokić (od 46′ Kamber), A. Batur, Š. Čirjak, Jurjević, P. Mikulić. Trener. Mile Batur.
PAKOŠTANE: Knez, Anić, Vulin, Marino Barišić, Kurtov, Lacman, Kostović, Skroče, Vujević (od 81′ Lalin), A. Mikulić (od 73′ Miro Barišić), Gegollaj (od 65′ Maksan). Trener: Marijan Lamešić.
U derbiju 28. kola, nakon borbene, ali ne i kvalitetne nogometne predstave nije bilo pobjednika niti golova. Momčadi su ostale u utrci za drugo mjesto koje vodi u viši rang natjecanja. Nakon što je Pave Mikulić u 8. minuti s 25 metara iz slobodnog udarca uzdrmao gredu, gosti su preuzeli incijativu. do kraj prvog dijela najveće prigode za Pakoštance prokockali su Roko Kostović i stipe Vujević u 17. i 23. minuti, kada izbliza nisu uspjeli svladati vratara Zdravka Erlića. U nastavku igre domaćini su preuzeli inicijativu ulaskom Ante Kambera i stvorili nekoliko prigoda koje sredinom nastavka nisu realizirali Pave Mikulić i Marin Jurjević. U finišu susreta domaćini su žestoko napali, ali su prokockali dvije velike prigode u 88. minuti Ante Kamber oštro šutira s lijeva s 10 metara, a Damir Knez vratar bravurozno obranio te u posljednjim trenucima igre kada je Pave Mikulić s osam metara šutirao pored gola, pa je remi možda i najpravedniji ishod ovog susreta.
NOVA ZORA – ZLATNA LUKA 3:3
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 50. sudac: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Damir Adžić Kapetanović (Biograd) i Marin Maržić (Pag). Strijelci: 0:1 Strenja (25′ – 11 m), 1:1 Šarić (40′), 1:2 Pašić (48′ – 11 m), 1:3 Pavin (63′), 2:3 Mandić (75′), 3:3 Šarić (79′). Crveni karton: Luka Čulina (Nova zora, 7′, direktni).
NOVA ZORA: Morović, L. majica, Kutija, Čulina, Bobanović, S. Majica, Miočić, Jergović (od 46′ De. Njitraj, Mandić, Šarić, Da. Njitraj. Trener. Nado Majica.
ZLATNA LUKA: J. Dijan (od 70′ Brkić). Smolić, Oljica (od 46′ K. Oljica); Pašić, Torbarina, T. Gašparović (od 24′ Nadinić), D. Brkić, m. Oljica (od 46′ Sudinja), Strenja (od 46′ Morović), Pavin, Mihić. Predstavnik kluba: Emil Sudinja.
Tradicionlano u utakmicama između ova dva suparnika uvijek smo viđali puno pogodaka. Tako je bilo i ovog puta. Postignuto je šest pogodaka i čak tri opravdano dosuđena jedanaestreca za goste. Za domaćine utakmica nije dobro krenula jer su već u 7. minuti ostali bez Čuline koji je dobio crveni karton, a najstrožu kaznu nije realizirao Mihić. Kazna za nekoliko propuštenih domaćih prilika stigla je u 25. minuti kada je siguran strijelac s bijele točke bio iskusni Strenja. Domaćini su izjednačili pred kraj prvog dijela kada je borbeni Šarić izbjegao ofsajd zamku i vješto obišao Dijana. U 48. minuti Sudinja prodaje “biciklu” domaćinima koji ga ruše unutar šesnaesterca a sigurni strijelac bio je Pašić. Pavin je povisio an 3:1 kada se lijepo oslobodio čuvara i iz blizine savladao Morovića. Smanjili su domaćini preko Mandića koji je u trku nanizao nekoliko igrača te neobranjivo pogodio desni kut. Idolentnu igru gostiju u drugim dijelu domaćini su kaznili preko Šarića koji je postavio konačnih 3:3.
CROATIA – PAKLENICA 0:2
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Željko Margetić (Zadar) i Marko Vujević (Galovac). strijelci: 0:1 Marjanović (52′), 0:2 Marjanović (85′).
CROATIA: Bubnjar, Deković (od 64′ Vidas), Patača, B. Budanović, A. Bolić (od 61′ Mandić), J. Bolić, M. Budanović, Duvnjak (od 70′ genda), Kresović, Erlić, Potočnjak (od 61′ D. Budanović). Trener. Nino Vidas.
PAKLENICA. Jaklin, Tadić, Zanić, Zelenika, Dokoza, Ivković, Stanić (od 83′ Tomić), Jukić (od 65′ Boban), Galešić, Zdunić, Marjanović (od 88′ Zubčić). Trener. Tomica Milovac.
Domaća momčad doživjela je prvi proljetni poraz na svom terenu protiv vrlo dobrih gostiju s Paklenice. Utakmica je protekla u fer i korektnom tonu bez ijednog grubog faula. Domaći su dobro otvorili utakmicu, te stvorili nekoliko prilika u prvom dijelu, dok su se gosti većinom branili te prvi puta ozbiljnije zaprijetili Bubnjaru u samoj završnici prvog dijela kada udarac Galešića odličan o brani domaći vratar. u nastavku sličan priča, domaći su bili dominantni na terenu a gosti strpljivo čekali voje prilike iz kontre. U 52.minuti iz jedne takve situacije nakon četiri udarca domaćih u okvir gola u kontri ostaje sam Marjanović i goste dovodi u zasluženo vodstvo. Kroz drugo poluvrijeme odlični vratar gostiju Jaklin intervenirao je vrhunski nekoliko puta, a epilog toga svega je još jedna kontra gostiju pet minuta prije kraja kada Marjanović postiže svoj drugi zgoditak te gostima donosi puni plijen na Kršu.
VRČEVO – PODGRADINA 1:1
IGRALIŠTE Drežlovac. Gledatelja: 50. Suci: Ivan Paleka (Zemunik), Šime Žilić (Škabrnja), Neven Ražov (Škabrnja).Delegat: Edo Perinčić (Zadar). Strijelci: 1:0 D. Kombura (43 min), 1:1 Prskalo (64 min).
VRČEVO: A. Galešić, Š. Katuša, R. Katuša, I. Števanja I, D. Kombura, F. Števanja, S. Števanja, H. KOmbura(od 46 min I. Katuša), M. Galešić (od 46 min J. Števanja), Galac (od 13 min Š. Števanja), I. Števanja II. Trener: Željko Števanja
PODGRADINA: Bakić, M. Žuža, Musap, Z. Žuža, Marinović, Budan, A. Žuža, Prskalo, M. Žuža, Pavičić, Šalina. Trener: Marko Nekić.
Prvu izglednu priliku imao je gostujući napadač Tomislav Prskalo, ali vrlo dobri vratar Ante Galešić odlično intervenira i brani svoja vrata.I onda nakon dominacije gostiju iz slobodnog udarca sa tridesetak metara Domagoj Kombura dovodi domaćina u vodstvo od 1:0. U 64. minuti Tomislav Prskalo postiže zgoditak za 1:1.