Dukić, Babić i Kašelić zajedno osvojili 15 medalja

Autor: Andrija Dešpoja

21.06.2010. 22:00

Uspješan vikend imali su zadarski atletičari na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske u atletici za mlađe i starije kadete i kadetkinje u Čakovcu. Atletičari sva tri zadarska kluba: AŠK Zadar, Olympionika i Alojzija Stepinca penjali su se na pobjednička postolja.
AŠK-ovci su se vratili u Zadar s 13 kolajni oko vrata od čega pet zlatnih, četiri srebrne i brončane medalje. Od tih pet zlata čak tri je uspio dohvatiti Ivan Dukić koji je nakon nedjelje trostruki prvak Hrvatske i to na utrci na 80 metara s preponama (12,49 s) te dvaput u štafeti, 4×50 m (Šime Knez, Renco Svorcina, Ivan Dukić, Karlo Fabijan) – 26,88 sekundi i u štafeti 4×200 m (Šime Knez, Karlo Fabijan, Ivan Dukić i Renco Svorcina) – 1,55,20. Uz sve to, Dukić je uspio uzeti dvije bronce i to u bacanju kugle (3,51 m), u skoku uvis (145 cm) te jednu srebrnu medalju u bacanju vortexa (57,29 m). Šime Knez je nositelj srebra u skoku u dalj (5,31 m), dok je Renco Svorcina isto odličje zaslužio u skoku u vis (osobni rekord 151 cm), a u istoj disciplini samo kod starijih kadeta srebrom se okitio Stipe Alavanja s osobnim rekordnom od 180 cm. U konkurenciji starijih kadetkinja u skoku uvis Lucija Zubčić je osvojila prvo mjesto s 158 cm, a u skoku udalj Paola Borović je, također, osvojila zlatnu medalju i naslov državne prvakinje skočivši 5,68 m. Brončane su u konkurenciji mlađih kadetkinja bile u skoku u vis Kristina Jurin (143 cm) te u bacanju kugle Lucija Miletić (10,78), dok je vrijedno istaknuti i četvrto mjesto Marte Batur, ali s osobnim rekordom na utrci na 600 metara.
Kao Ivan Dukić sa šest odličja se iz Čakovca vratila i Olympionikova Ivona Babić. Ivona je dominirala u utrkama na 50 m gdje je osvojila prvo mjesto s rezultatom 6,92, zatim u skoku u dalj preskočivši 5,35 m te u utrci na 80 metara s preponama gdje je nadvisila ostalu konkurenciju s rezultatom 13,08 sekundi. U štafeti 4×50 m u suradnji s Marijom Sentić, Ivom Žilić i Josipom Šimunac osvojila je zlato s rezultatom 26,79 sekundi. U utrci na 150 metara Ivona je stigla na cilj treća s rezultatom 20,08 sekundi, dok je u štafeti 4×200 metara u istoj postavi kao i na 4×50 metara osvojila drugo mjesto s rezultatom 1:59,67. Još jedno zlato za Olympionik je osvojio Filip Babić u utrci na 300 metara (43,67 s).
I Atletski klub Alojzije Stepinac je pokazao da ima aduta za zlatna odličja, a on je mlađi kadet Josip Kašelić koji se okitio s čak tri zlatne medalje. Josip je prva mjesta osvojio u disciplinama 50 metara s rezultatom 6,46 sekundi, na 150 metara sa 17,88 sekundi i u utrci na 400 metara s rezultatom 58,22.